Resocjalizacja z penitencjarystyką

Resocjalizacja z penitencjarystyką

Studia na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie

Resocjalizacja z penitencjarystyką stopień: (II), czas trwania: 2 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie resocjalizacja z penitencjarystyką jako specjalność / ścieżka kształcenia

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Pedagogika resocjalizacyjna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne, niestacjonarne

Specjalności na kierunku pedagogika resocjalizacyjna

Pokaż więcej

Resocjalizacja z penitencjarystyką – kierunek studiów

Studia na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra). Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.

Studia na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia II stopnia
Czas trwania 2 lata (studia II stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką rozpocznie się 1 czerwca 2024 r. i potrwa do 30 września 2024 r. | resocjalizacja z penitencjarystyką - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym | resocjalizacja z penitencjarystyką - uczelnie >

Opis kierunku

Studia na tym kierunku obejmują specjalistyczny program, który łączy wiedzę z zakresu resocjalizacji oraz penitencjarii. Program ten skierowany jest do osób zainteresowanych pracą w systemie penitencjarnym, instytucjach resocjalizacyjnych oraz w innych obszarach związanych z resocjalizacją. Kształcenie to obejmuje teoretyczne podstawy resocjalizacji, metody i techniki pracy z osobami skazanymi, strategie reintegracji społecznej oraz analizę efektywności różnych programów resocjalizacyjnych. Studenci poznają też przepisy prawa penitencjarnego, organizacji i funkcjonowania instytucji w tym zakresie. Zapoznają się jednocześnie z procedurami związanymi z wykonywaniem kar pozbawianie wolności.

Praca po studiach

Absolwenci mogą pracować w instytucjach penitencjarnych, np. w więzieniach, aresztach śledczych i innych placówkach zajmujących się wykonywaniem kar pozbawienia wolności. Odnajdą się też w ośrodkach resocjalizacyjnych, które zajmują się rehabilitacją i reintegracją osób skazanych. Poza tym czeka na nich praca w organizacjach non-profit, które zajmują się pomocą osobom osadzonym, prewencją przestępczości itd.

Wymagania rekrutacyjne

Rekrutacja na studia na tym kierunku uwzględnia ocenę uzyskaną na dyplomie studiów pierwszego stopnia po pokrewnej ścieżce kształcenia.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Resocjalizacja z penitencjarystyką - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

Jak wyglądają studia na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką?

Kierunek ten obejmuje teoretyczne podstawy z zakresu resocjalizacji i penitencjarii, w tym historię, teorię i praktykę. Tematy obejmują prawa skazanych, procedury sądowe czy teorie przestępczości. W trakcie ćwiczeń studenci rozwijają umiejętności praktyczne, takie jak techniki resocjalizacyjne, zarządzanie instytucjami penitencjarnymi itd.

Kierunki studiów obejmujące tę tematykę uwzględniają w programie także warsztaty, czyli zajęcia, które obejmują analizę przypadków, studia przypadków oraz symulacje związane z pracą w systemie penitencjarnym i resocjalizacyjnym.

Praktyczne doświadczenie uczestnicy zdobywają z kolei w trakcie praktyk w instytucjach penitencjarnych, ośrodkach resocjalizacyjnych i innych organizacjach zajmujących się prewencją przestępczości.

Wykładowcy analizują rzeczywiste sytuacje i przypadki osób skazanych, co pozwala studentom na praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej. Prowadzone są też zajęcia, w których studenci odgrywają rolę w symulowanych sytuacjach resocjalizacyjnych. W efekcie rozwijają swoje umiejętności praktyczne.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką możemy podzielić na:

1. Typ:

 

2. Tryb:

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Absolwenci potrafią oceniać efektywność różnych programów mających na celu reintegrację osób skazanych oraz dopasowywać strategie w oparciu o wyniki analizy. Oceniają ryzyko przestępczości i recydywy u osób skazanych.

Znają oraz stosują różne techniki i metody resocjalizacji, takie jak terapie indywidualne i grupowe. Zarządzają i organizują pracę w instytucjach penitencjarnych, w tym znają procedury administracyjne i operacyjne.

Efektywnie pracują z osobami osadzonymi, w tym prowadzą rozmowy motywacyjne, oferują wsparcie psychologiczne i doradzają im. Identyfikują też problemy i wyzwania związane z resocjalizacją i penitencjarią.

Ile trwają studia na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką?

Studia na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką trwają 2 lata (studia magisterskie).

Jaka praca po studiach na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką?

Absolwenci mogą pracować w roli pracowników penitencjarnych, np. jako pracownicy więzienni, wychowawcy czy opiekunowie. Będą odpowiadać za codzienną opiekę nad osobami osadzonymi i monitorowanie ich postępów.

Jako specjaliści do spraw resocjalizacji zajmą się opracowywaniem, wdrażaniem i nadzorowaniem programów mających na celu reintegrację osób skazanych do społeczeństwa. Podejmą pracę także z osobami skazanymi w zakresie terapii indywidualnej lub grupowej.

Odnajdą się również jako pracownicy socjalni, którzy świadczą pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, w tym osobom opuszczającym instytucje penitencjarne. Ich rola będzie polegać na udzielaniu wsparcie, doradztwa i pomocy w reintegracji społecznej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku resocjalizacja z penitencjarystyką

  • pracownik penitencjarny,
  • specjalista do spraw resocjalizacji,
  • pracownik socjalny,
  • doradca zawodowy,
  • konsultant do spraw polityki społecznej.

Absolwenci mają wiec wiele możliwości pracy zawodowej, zarówno w instytucjach publicznych, jak i prywatnych, gdzie wykorzystają swoją wiedzę i umiejętności w praktyce.

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Resocjalizacja z penitencjarystyką studia niestacjonarne

Resocjalizacja z penitencjarystyką studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Resocjalizacja z penitencjarystyką studia II stopnia

Miasta, które oferują studia na kierunku Resocjalizacja z penitencjarystyką

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

Komentarze (0)