Diagnostyka sportowa
Gdańsk, Gdynia, Sopot
POKAŻ
Studia na kierunku diagnostyka sportowa to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).
Studia na kierunku diagnostyka sportowa | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia I i II stopnia |
Czas trwania | 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku diagnostyka sportowa możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych w trybie stacjonarnym (dziennym) | diagnostyka sportowa - uczelnie >
Diagnostyka sportowa to innowacyjny kierunek z pogranicza nauk biologicznych i medycznych. Studenci w trakcie nauki nabywają kwalifikacje związane z diagnostyką sportową, a także przygotowują się do przyszłej pracy laboratoryjnej. Co czeka ich w trakcie zajęć? Rozwijanie umiejętności związanych z obsługą specjalistycznej aparatury pomiarowej, a także interpretowanie wyników diagnostycznych, które pozwolą na bardziej efektywne szkolenie sportowe.
Specjalności
Współczesne studia diagnostyczno sportowe charakteryzują się tym, że bardzo często studenci tego kierunku otrzymują wybór specjalności i ścieżek kształcenia.
Popularne specjalności na kierunku diagnostyka sportowa: diagnoza i planowanie w treningu motorycznym, diagnoza i planowanie żywienia sportowca.
W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku diagnostyka sportowa najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, biologia, fizyka, fizyka i astronomia, geografia, informatyka, matematyka, język obcy, język polski, wiedza o społeczeństwie.
*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).
Praca po studiach
Na jaką karierę będą mogli liczyć absolwenci diagnostyki sportowej? Czekać na nich będzie między innymi praca w klubach sportowych, gdzie zajmować się będą wspieraniem treningu – zarówno w dyscyplinach zespołowych, jak i indywidualnych. Umiejętność wykorzystywania nowoczesnych narzędzi pozwoli absolwentom dobierać właściwe programy aktywności fizycznej dla profesjonalistów i osób zaczynających swoją przygodę ze sportem.
Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku diagnostyka sportowa:
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek diagnostyka sportowa można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zaocznym. W przypadku pierwszej opcji zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na studia zaoczne, na naukę poświęcisz wybrane weekendy semestru. Taka opcja kształcenia będzie idealnym wyborem dla osób, którym zależy na połączeniu studiów z innymi aktywnościami.
Tematyka zajęć na powyższych studiach będzie oscylować głównie wokół zagadnień związanych z aktywnościa fizyczną czy naukami biologicznymi.
Studia na kierunku diagnostyka sportowa możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Jako student kierunku diagnostyka sportowa zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk medycznych, biologicznych czy przyrodniczych.
Ponadto, dowiesz się więcej na temat nowoczesnych metod badawczych i diagnostyki medycznej. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, takich jak:
W czasie powyższych studiów wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej praktyce zawodowej.
Przede wszystkim poznasz nowoczesne metody i techniki badawcze oraz nauczysz się obsługiwać specjalistyczną aparaturę badawczą. Ponadto dowiesz się w jaki sposób analizować wyniki diagnostyczne.
Studenci rozwiną również swoje zdolności językowe i poznają specjalistyczną terminologię branżową, co wykorzystają podczas pracy na arenie międzynarodowej.
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek diagnostyka sportowa:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku diagnostyka sportowa trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).
Studia pierwszego stopnia na kierunku diagnostyka sportowa będą trwały trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie uzyskasz tytuł licencjata. Studia drugiego stopnia będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po obronie pracy dyplomoej zyskasz tytuł magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Diagnostyka sportowa
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia