Dla kogo ten kierunek
Obszar kreślony przez całą kulę ziemską zaimplikował potrzebę stworzenia jej zminiaturyzowanej, papierowej wersji umożliwiającej odnalezienie się w terenie i dotarcie do określonych punktów strategicznych. Odkryte przez historyków ślady najstarszych ludzkich kultur jednoznacznie pokazują, że pierwowzory współczesnych map tworzone były już w prahistorii, co pozwala sądzić, że ciekawość swojego geograficznego położenia istniała w człowieku od zawsze. Wraz z rozwojem techniki tradycyjne mapy odchodziły do lamusa, sukcesywnie wypierane przez elektroniczne urządzenia nawigacyjne, będące niemal obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu. Studia na kierunku geodezja i kartografia łączą w sobie zagadnienia informatyczne niezbędne w pracy przy pomocy oprogramowania komputerowego z wykształceniem "tradycyjnych" umiejętności posługiwania się ołówkiem w tworzeniu zapisków technicznych oraz samych map. Jeśli od zawsze podziwiano twoją wrodzoną precyzję oraz predyspozycję do długotrwałego skupienia na jednym zadaniu, jesteś perfekcjonistą jeśli chodzi o szczegółowość wykonywanej przez ciebie pracy, chciałbyś wiązać swoją przyszłość z szeroko pojętą geodezją, a ponadto świetnie odnajdujesz się w przestrzeni i jesteś absolwentem studiów II stopnia, to kontynuacja nauki na kierunku geodezja i kartografia może sprostać twoim oczekiwaniom!
Program studiów i przedmioty
Jaką wiedzą i umiejętnościami będziesz mógł się pochwalić jako absolwent studiów na kierunku geodezja i kartografia? Cenna w przyszłej pracy zawodowej bez wątpienia okaże się wiedza praktyczna, którą będziesz miał okazję posiąść podczas zajęć warsztatowych w terenie. Pod okiem kadry wykładowców zagłębisz techniki pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych stosowanych w geodezji. Nauczysz się obsługi niezastąpionych w dzisiejszych czasach programów komputerowych do tworzenia map oraz aplikacji nawigacyjnych na urządzenia przenośne. Studia poprzez wykształcenie manualnej precyzji i udoskonalenia pisma technicznego przygotują cię na brak prądu w miejscach twojej przyszłej pracy.
Praca po studiach
Gdzie znajdziesz zatrudnienie po ukończeniu studiów na kierunku geodezja i kartografia? Poza oczywistym zawodem geodety, będziesz mógł podjąć się pracy w wydawnictwach kartograficznych, gdzie wykażesz się świetną orientacją przestrzenną oraz niezwykłą precyzją. Z otwartymi ramionami przyjmą cię właściciele przedsiębiorstw informatycznych zajmujących się przetwarzaniem i udostępnianiem informacji przestrzennej w Internecie. Nic nie stanie na przeszkodzie, abyś chwycił za stery swojej drogi zawodowej i założył własną działalność gospodarczą. Niezależnie od wyboru, jakiego ostatecznie dokonasz, jedno jest pewne – nie spędzisz dużo czasu na bezrobociu.
Żeby dostać się na studia na kierunku geodezja i kartografia na większości uczelni, należy posiadać dokument uprawniający do podjęcia studiów doktoranckich.
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Absolwent kierunku geodezja i kartografia – studia doktoranckie znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Geodezja i kartografia - studia doktoranckie
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia