Ekonomia menedżerska
Warszawa
POKAŻ
Żeby dostać się na studia na kierunku ekonomia menedżerska, w procesie rekrutacji na większości uczelni brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne: matematyka, geografia, historia, informatyka, wiedza o społeczeństwie, język obcy nowożytny.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Program nauczania na kierunku ekonomia menedżerska oscyluje głównie wokół treści związanych z naukami ekonomicznymi. Studenci, którzy chcieliby rozwijać swoją wiedzę z tego obszaru będą mogli wybrać pomiędzy studiami stacjonarnymi, a niestacjonarnymi.
Pierwsza opcja będzie idealnym wyborem dla osób, które mogą w pełni poświęcić się nauce i studiowaniu. Jeżeli natomiast zależy Ci na połączeniu innych aktywności, an przykład pracy zawodowej, ze zdobywaniem wykształcenia to zdecyduj się na studia zaoczne. Pamiętaj, że w tym przypadku zajęcia będą odbywać się w wybrane weekendy semestru.
Studenci, którzy zdecydują się aplikować na kierunek ekonomia menedżerska będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, a także kwestii związanych z marketingiem i zarządzaniem. W siatce zajęć znajdzie się wiele interesujących przedmiotów, takich jak:
Jako student, zagłębisz się także w tematykę finansów i rachunkowości oraz poznasz specyfikę wybranych rynków finansowych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat mikro- i makroekonomii i nauczysz się stosować uzyskaną wiedzę w praktyce.
3. Nabywane umiejętności
W czasie studiów na kierunku ekonomia menedżerska wykształcisz także niezwykle istotne umiejętności praktyczne. Podczas licznych warsztatów, dowiesz się więcej na temat funkcjonowania biznesu i nauczysz się zarządzać finansami oraz inwestycjami firmy. Co więcej, nauczysz się technik tworzenia skutecznego biznesplanu.
Równie istotna będzie zdolność dokonywania analizy finansowej danej działalności gospodarczej, co z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. W programie studiów znajdzie się także lektorat z wybranego języka obcego, na którym rozwiniesz swoje zdolności językowe i nauczysz się specjalistycznej terminologii branżowej.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Ekonomia menedżerska to kierunek, który można realizować zarówno na pierwszym, jak i drugim stopniu. Jeżeli zdecydujesz się na pierwszą opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po tym czasie zdobędziesz tytuł licencjata. Natomiast, studia drugiego stopnia trwają dwa lata i kończą się nadaniem tytułu magistra.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku Ekonomia menedżerska
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia