1. Typ i tryb studiów
Program kształcenie na kierunku komunikacja medialna i społeczna będzie oscylował głownie wokół nauk humanistycznych.
Osoby, które chcą rozwijać się w tym kierunku i aplikują na powyższe studia będą mogli wybrać pomiędzy trybem stacjonarnym, a niestacjonarnym. W przypadku studiów stacjonarnych zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni. Jeżeli natomiast zależy Ci na większej swobodzie, to wybierz studia niestacjonarne, które realizują tryb zajęć weekendowych.
Studia na kierunku komunikacja medialna i społeczna możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku komunikacja medialna i społeczna będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę na temat dziennikarstwa, informacji, nauk społecznych oraz humanistycznych.
W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
etyka w mediach
-
współczesne problemy polityczne
-
język komunikacji internetowej
-
wiedza o kulturze
Studenci dokonają także wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych.
3. Nabywane umiejętności
W czasie powyższych studiów humanistycznych wykształcisz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Jako student nauczysz się tworzyć teksty dziennikarskie i przekazy medialne.
Ponadto dowiesz się, w jaki sposób analizować wybrane zjawiska kultury oraz różnego typu dyskursy. Studenci rozwiną także swoje zdolności komunikacyjne.
4. Dla kogo ten kierunek
Przyszło nam żyć w czasach, w których kreowanie swojego wizerunku jest bardzo ważne i nie dotyczy wyłącznie największych sław - dzięki szerokiemu dostępowi do mediów społecznościowych, z odpowiednim pomysłem na siebie, każdy może zostać osobą medialną.
Umiejętności komunikacyjne przydadzą się także w codziennym życiu poza fleszem reflektorów - niezależnie od przyświecających celów, z pewnością warto je posiąść.
Studia na kierunku komunikacja medialna i społeczna zostały stworzone w celu uposażenia przyszłych absolwentów w szerokie umiejętności interpersonalne, pozwalające na odnalezienie się w świecie współczesnych mediów oraz zasilenie grona ich członków.
Od zawsze marzyłeś o staniu się uwielbianą osobą publiczną? Twoja wrodzona charyzma i pewność siebie czynią z ciebie mistrza publicznych przemówień? Chciałbyś związać swoją przyszłość z show-biznesem i mediami? Jeśli tak, to nie wahaj się dłużej i aplikuj na studia na kierunku komunikacja medialna i społeczna!
5. Gdzie studiować komunikację medialną i społeczną
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek komunikacja medialna i społeczna: