BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA

BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA

Studia na kierunku biologia kryminalistyczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym)

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Województwo
Miejscowość
Status uczelni
Typ uczelni
Więcej filtrów
Poziom studiów
Forma studiów
Czas trwania
Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Biologia kryminalistyczna stopień: (I), czas trwania: 3 lata
forma: stacjonarne

BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA studia - kierunek studiów

Studia na kierunku biologia kryminalistyczna to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata).

Studia na kierunku biologia kryminalistyczna
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku biologia kryminalistyczna rozpocznie się 7 maja 2024 r. i potrwa do 17 września 2024 r. | biologia kryminalistyczna - terminy rekrutacji >

Uczelnie

Studia na kierunku biologia kryminalistyczna możesz podjąć na 1 uczelni publicznej w trybie stacjonarnym (dziennym) | biologia kryminalistyczna - uczelnie >

Opis kierunku

Kierunki takie jak biologia kryminalistyczne pozwalają zdobyć rozbudowaną wiedzę z zakresu najważniejszych dyscyplin ścisłych. To stabilne podstawy teoretyczne pozwolą na naukę zabezpieczania biologicznego materiału dowodowego czy też pracy w laboratoriach pozwalającą na analizę pobranych próbek. Zajęcia w programie pozwalają na dogłębne poznanie zjawisk związanych z biochemią, biologią molekularną czy genetyką.

 
Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2024/2025 na kierunku biologia kryminalistyczna najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: chemia, fizyka, biologia, informatyka, geografia, język obcy, język polski, matematyka.

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

 

Praca po studiach

A jak może rozwijać się kariera absolwentów biologii kryminalistycznej? Czekać na nich będą między innymi placówki naukowo-badawcze czy diagnostyczne. Po zakończeniu nauki można współpracować z służbami mundurowymi i pracować w laboratoriach kryminalistycznych policji lub też laboratoriach specjalistycznych wojska.

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

 

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia na kierunku biologia kryminalistyczna:

  • biologia,
  • chemia,
  • fizyka,
  • geografia,
  • informatyka,
  • język obcy,
  • język polski,
  • matematyka.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA - zasady rekrutacji

  • Terminy rekrutacji

  • Czas trwania

  • Przedmioty maturalne

  • Limity

  • Progi

WIEDZA, KTÓRĄ ZDOBĘDZIESZ, STUDIUJĄC BIOLOGIĘ KRYMINALISTYCZNĄ:

Czego nauczysz się na kierunku Biologia kryminalistyczna?

W toku całych studiów poznasz wiele ciekawych zagadnień z zakresu nauk biologicznych. Będziesz miał dostęp do wyników najnowszych badań prowadzonych w tym zakresie. Nauczysz się jak zastosować tę wiedzę w kryminalistyce i sądownictwie.

Wykwalifikowana kadra akademicka przekaże Ci teoretyczną, którą będziesz mógł wykorzystać w praktyce. Kolejną, niekwestionowaną zaletą tego nowoczesnego kierunku jest aktywna współpraca z Polską Policją. Da Ci to możliwość poznania technik pracy policjantów, które są powszechnie wykorzystywane przy rozwiązywaniu spraw kryminalnych.

Dodatkowo, wybrane zajęcia będą prowadzone przez funkcjonariuszy policji, prokuratorów i żołnierzy sił zbrojnych, którzy nauczą studentów tajników swojej pracy i podzielą się swoim bogatym doświadczeniem.

W ciągu trzech lat trwania kursu będziesz uczestniczył w warsztatach, na których wykładowcy przybliżą ci metody powszechnie wykorzystywane w laboratoriach kryminalistycznych i na miejscach zbrodni.

Oprócz wielu zajęć kierunkowych, takich jak: analiza DNA, antropologia sądowa czy biochemia ogólna, rozwiniesz swoje umiejętności językowe ucząc się angielskiego, którego znajomość pozwoli Ci na podjęcie pracy w każdym zakątku świata!

Po ukończeniu trzyletnich studiów licencjackich będziesz mógł kontynuować naukę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, czy na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska.

 

Absolwent powinien posiadać wiedzę i umiejętności w zakresie:
  • Metod stosowanych w laboratoriach kryminalistycznych.
  • Czynności kryminalistycznych wykonywanych na miejscu zdarzenia.
  • Analiza DNA
  • Podstawy anatomii człowieka
  • Podstawy genetyki i biologii molekularnej.
  • Umiejętności pobierania i zabezpieczania materiału dowodowego.
  • Elementy botaniki sądowej.
  • Język obcy

Jak wyglądają studia na kierunku biologia kryminalistyczna?

 

1. Typ i tryb studiów

Kierunek biologia kryminalistyczna można obecnie realizować tylko w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnych uczelni.

 

Studia na kierunku biologia kryminalistyczna możemy podzielić na:

1. Poziom:

 

2. Forma:

 

Osoby, które aplikują na powyższe studia zdobędą wszechstronne wykształcenie z zakresu nauk biologicznych, przyrodniczych i prawnych.

 

2. Program studiów i przedmioty

Jako student kierunku biologia kryminalistyczna będą mieli okazję korzystać z szerokiej oferty zajęć, wykładów i warsztatów praktycznych. W planie znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów, między innymi takich jak:

 

  • Antropologia sądowa
  • Biochemia ogólna
  • Biochemiczna analiza śladów i płynów biologiczny
  • Etyka badań i ekspertyz sądowych

 

W czasie studiów zdobędziesz specjalistyczną wiedzę na temat biochemii i biologii molekularnej, co z pewnością wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Ponadto, dowiesz się więcej na temat zastosowania nauk biologicznych w kryminalistyce i sądownictwie.

 

3. Nabywane umiejętności

Studenci, którzy aplikują na kierunek biologia kryminalistyczna zdobędą szereg umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Program kształcenia zakłada realizacje wielu ciekawych warsztatów i ćwiczeń terenowych, na których rozwiniesz swoje zdolności z obszaru kryminalistyki.

W czasie studiów nauczysz się oględzin miejsca zdarzenia i technik pracy biegłego i eksperta. Uzyskaną wiedzę wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk zawodowych oraz wakacyjnego obozu praktycznego.

 

4. Dla kogo ten kierunek

Od zawsze interesowały Cię zagadki kryminalne? Na twoich półkach piętrzą się stosy książek detektywistycznych, a Sherlock Holmes to twój największy idol? Jednocześnie wiesz, że rozwiązywanie zawiłych spraw wymaga współpracy niezliczonej liczby specjalistów z różnych dziedzin?

Dodatkowo meandry wiedzy biologicznej nie mają przed tobą tajemnic, a nauki ścisłe nie sprawiają ci żadnego problemu? Jeżeli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to studia na kierunku Biologia kryminalistyczna są właśnie dla ciebie!

Ten nowatorski kierunek powstał jako następstwo dynamicznego rozwoju technik kryminalistycznych i potrzeby wykształcenia profesjonalistów w nowo powstałych naukach, takich jak biologia kryminalistyczna.

Podejmując studia na tym kierunku połączysz swoją pasję z nauką i zdobywaniem nowych niezbędnych w twojej przyszłej pracy, umiejętności.

 

5. Gdzie studiować biologię kryminalistyczną

Popularne uczelnie na których można studiować kierunek biologia kryminalistyczna:

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku biologia kryminalistyczna trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunek biologia kryminalistyczna można realizować tylko na pierwszym stopniu kształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na tę opcję, na naukę poświęcisz trzy lata, czyli sześć semestrów. Po upływie tego czasu uzyskasz tytuł licencjata.

JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO KIERUNKU BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA:

Jaka praca po studiach?

Na absolwentów biologi kryminalistycznej czeka wiele miejsc pracy. Będziesz mógł pracować jako technik kryminalistyczny, laborant czy funkcjonariusz wydziałów dochodzeniowo-śledczych.W toku studiów zdobędziesz umiejętności: badania materiału dowodowego, technik pracy laboranta kryminalistycznego.

Będziesz przygotowany do współpracy z policją, prokuraturą i lekarzami medycyny sądowej. Znajomość języka obcego, którą będziesz mógł rozwijać podczas lektoratu otworzy Ci drzwi do kariery międzynarodowej.

 

Absolwent kierunku biologia kryminalistyczna znajdzie zatrudnienie w/jako:

  • laborant kryminalistyczny w policji
  • laborant specjalistyczny w wojsku
  • pracownik organów ścigania
  • technik kryminalistyczny
  • funkcjonariusz wydziału dochodzeniowo-śledczego

Poziom i forma studiów

Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Biologia kryminalistyczna studia stacjonarne

Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Biologia kryminalistyczna studia I stopnia

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Zobacz inne kierunki biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

Filtrowanie
Województwo
Poziom studiów

Miasta, które oferują studia na kierunku BIOLOGIA KRYMINALISTYCZNA

Teraz najważniejsze

matura 2024

zmiany na maturze 2024

arkusze maturalne

wyniki matur 2023

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować

 

 

Nadchodzące wydarzenia

  • ul. Rakowicka 27, 31-510 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJoTuW7B5bFkcRCmmIk7KFjxI https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/6ee41-ue-krakow-studia.jpg Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
  • Łódź https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/c8c81-akademia-sztuk-pieknych-w-L.jpg Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi
  • ul. Pigonia 1, Rzeszów https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJM5haPPj6PEcRAXpvuNl9L0M https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/d0984-uniwersytet-rzeszowski.jpg Uniwersytet Rzeszowski
  • Budynek Główny AWF w Krakowie Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie
  • ul. Kopernika 26, Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=akademia%20ignatianum https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/0b0ba-akademia-ignatianum.jpg Uniwersytet Ignatianum w Krakowie
  • Ogólnopolski Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/9b9a6-politechnika-gdanska.jpg Politechnika Gdańska

Komentarze (0)