ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

Dodaj do ulubionych

ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU studia – kierunek studiów

Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (inżynierskie).

Wymagania

W procesie rekrutacji na studia 2023/2024 na kierunku zarządzanie kryzysowe w środowisku najczęściej przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

*Wymagania mogą się różnić w zależności od uczelni oraz trybu studiów (szczegółowe wymagania w dziale poniżej).

JAKIE PRZEDMIOTY ZDAWAĆ NA MATURZE?

Przyjęcie kandydatów na I rok studiów odbywać się będzie na podstawie rankingu średniej ocen (punktów) uzyskanej z części pisemnej na egzaminie maturalnym („nowa matura”, matura międzynarodowa) lub na egzaminie dojrzałości („stara matura”).

szczegółowe wymagania na uczelniach

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNEK ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

Województwo
Miejscowość
Poziom studiów
Forma studiów

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
  poziom studiów
  forma studiów

  Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

  grupa kierunku

   Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

   Nie znaleziono żadnej uczelni

   ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU - zasady rekrutacji

   • Terminy rekrutacji

   • Czas trwania

   • Przedmioty maturalne

   • Limity

   • Progi

   Poziom i forma studiów

   Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku zarządzanie kryzysowe w środowisku

   Forma studiów
   Poziom studiów
   Miasto
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Nic nie znaleziono

   WIEDZA, JAKĄ ZDOBĘDZIESZ PODCZAS STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU:

   Jako student tego niezwykle perspektywicznego i interesującego kierunku będziesz miał okazję ugruntować swoją wiedzę przyrodniczą i nauczyć się wielu nowych i przydatnych rzeczy powiązanych z ochroną środowiska.

   W ofercie studiów przewidziano wiele rozwijających wykładów i warsztatów praktycznych, dzięki którym dowiesz się więcej na temat ekologii, środowiska naturalnego i zmian klimatycznych zachodzących w naturze.

   Ponadto, zaznajomisz się z podstawami zarządzania w sytuacjach kryzysowych i przeciwdziałania skutkom katastrof naturalnych. Oprócz wiedzy kierunkowej, rozwiniesz swoje zdolności językowe dzięki czemu zwiększysz swoje szanse na karierę międzynarodową.

    

   • wiedza przyrodnicza
   • wiedza związana z zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych
   • wiedza związana z ekologią
   • wiedza z zakresu nauk technicznych
   • znajomość specjalistycznej terminologii branżowej
   • znajomość języka obcego
   • umiejętność praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy

   Jak wyglądają studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku?

    

   1. Typ i tryb studiów

   Zarządzanie kryzysowe w środowisku jest kierunkiem niszowym, dość rzadko spotykanym w ofertach dydaktycznych. Nie zmienia to faktu, że osoby wybierające ten kierunek otrzymują wybór w jakiej formie mogą zdobywać wiedzę. Zarządzanie kryzysowe w środowisku prowadzone jest zazwyczaj zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

    

   Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku możemy podzielić na:

   1. Poziom:

    

   2. Forma:

    

   Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

   Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

   Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

    

   2. Program studiów i przedmioty

   Program studiów kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku jest dość obszerny. Zawiera on między innymi takie zagadnienia jak:

   • kartografia i topografia,
   • hydrologia,
   • geografia fizyczna,
   • geodezja.

    

   Ponadto, kształcenie obejmuje przedmioty związane z marketingiem, finansami, mechaniką techniczną, czy organizacją monitoringu środowiska. Zarządzanie kryzysowe w omawianym przypadku bardziej odnosi się do sił przyrody, niż do obszaru organizacji, czy przedsiębiorstwa, zatem dlatego jest kierunkiem wyróżniającym się spośród gałęzi zarządzania.

    

   3. Nabywane umiejętności

   Zarządzanie kryzysowe w środowisku to propozycja dla tych, których interesują przede wszystkim dwie dyscypliny: zarządzanie i geografia. Jako, że kluczowym zagadnieniem studiów jest środowisko, to zarządzanie w jego zakresie ma postać specyficzną.

   Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku kształcą przyszłych specjalistów w zakresie analizowania czynników meteorologicznych i hydrologicznych, oceny ich wpływu na komfort życia ludności oraz podejmowania skutecznych decyzji w razie wystąpienia zdarzeń niekorzystnych lub kryzysowych.

   Studia mają charakter interdyscyplinarny i oprócz wspomnianych dyscyplin, obejmują także zagadnienia związane z nauki społecznymi i technicznymi.

    

   4. Dla kogo ten kierunek

   W dzisiejszych czasach środowisko naturalne jest zagrożone przez liczne zachowania człowieka, które źle wpływają na cały ekosystem. Jednak na szczęście coraz większą popularnością cieszy się myśl ekologiczna oraz działania związane z ochroną środowiska, co może mieć realne odzwierciedlenie w poprawie stanu otaczającego świata.

   Pomimo zmiany wzorców postępowania oraz skupienia się na przyrodzie, nigdy nie będziemy mieć władzy nad naturą i jej ogromną, często niszczycielską siłą.

   Można zaobserwować to na przykładzie huraganów, powodzi czy burz, które co roku są przyczyną zniszczonych obiektów, uszkodzeń zdrowia, a nawet śmierci wielu ludzi. W obliczu takich tragedii i nieprzewidywalności sił natury wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy zawodowo zajmowaliby się zapobieganiem katastrofom naturalnym oraz łagodzeniem ich skutków.

   Jako odpowiedź na tego typu potrzeby powstał niezwykle innowacyjny i perspektywiczny kierunek, zarządzanie kryzysowe w środowisku, którego program skierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych ochroną środowiska i chcących związać z tym swoją zawodową przyszłość.

    

   5. Gdzie studiować Zarządzanie kryzysowe w środowisku

   Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Zarządzani kryzysowe w środowisku:

   Ile trwają studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku?

   Studia na kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

   Zarządzanie kryzysowe w środowisku to kierunek wyjątkowy, łączący w sobie wiele różnorodnych dyscyplin. Między innymi z racji programu kształcenia, który obfituje w zagadnienia techniczne i przedmioty ścisłe oraz praktycznego charakteru nauki, kierunek realizowany jest zazwyczaj na studiach inżynierskich. Oznacza to, że kształcenie obejmuje siedem semestrów i łącznie trwa trzy i pół roku. 

   JAKA PRACA, CZYLI GDZIE BĘDZIESZ PRACOWAŁ PO UKOŃCZENIU STUDIÓW NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU:

   Jako absolwent tego niezwykle innowacyjnego i przyszłościowego kierunku będziesz miał gruntowną wiedzę związaną z działaniami na rzecz ochrony środowiska naturalnego i zarządzaniem w sytuacjach kryzysowych.

   Uzyskane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe sprawią, że bez problemu znajdziesz atrakcyjną pracę w wielu prężnie rozwijających się branżach. Po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do pracy w urzędach administracji rządowej i samorządowej.

   Ponadto, idealnie odnajdziesz się jako pracownik oddziałów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Państwowego Instytutu Badawczego. Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się praca w instytucjach zajmujących się ochroną i monitoringiem środowiska naturalnego.

   Bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego umożliwi Ci rozpoczęcie międzynarodowej kariery, zarówno w oddziałach światowych firm i korporacji, jak i poza granicami kraju. Dodatkowo, po ukończeniu studiów licencjackich możesz kontynuować naukę na studiach magisterskich lub podyplomowych i zdobywać dalsze wykształcenie.

    

   Absolwent kierunku Zarządzanie kryzysowe w środowisku znajdzie zatrudnienie w/jako:

   • administracja rządowa
   • administracja samorządowa
   • Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej
   • firmy i korporacje międzynarodowe
   • firmy zajmujące się ochroną i monitoringiem środowiska naturalnego
   • kariera międzynarodowa
   • specjalistyczne wydawnictwa

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   Zobacz inne kierunki Biologiczne i przyrodnicze - podyplomowe

   Typ studiów
   Województwo
   SORTOWANIE:

   MIASTA, KTÓRE OFERUJĄ STUDIA NA KIERUNKU ZARZĄDZANIE KRYZYSOWE W ŚRODOWISKU

   Komentarze (0)

   Popularne

   studia

   matura 2023

    

    

   Teraz najważniejsze

   matura 2023

   zmiany na maturze 2023

   arkusze maturalne

   wyniki matur 2022

   rekrutacja na studia

   studia

   kierunki studiów

   studia podyplomowe

    

   Ciekawe

    


   gdzie studiować

    

    

   Nadchodzące wydarzenia

   • ul. Kokoszków 71 Nowy Targ 34-400 https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJscWt8r3kFUcRfsh_Lo4XfW4 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/1a717-ppuz-nowy-targ.jpg Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu
   • Wielka i Mała Zbrojownia, Patio ASP i Dom Angielski, Gdańsk Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
   • ul. Krupnicza 33, 31-123 Kraków https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJC0cMNgxbFkcRB9jDVXm1yK8 https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/3f77d-uj-krakow.jpg Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
   • Dzień Otwarty https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/34f7e-ujd-czestochowa.jpg Uniwersytet Humanistyczno - Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie
   • ul. Plac Polski 3/4 50-156 Wrocław https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJFcT9oH7CD0cR7RuVE8m7mEU https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/5a332-asp-worclaw.jpg Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu
   • Drzwi otwarte https://www.google.com/maps/embed/v1/place?q=place_id:ChIJ0Z9P6HfLHkcRaeqX_nj9aBE https://www.otouczelnie.pl/assets/uploads/uczelnia/166b7-wsr-studia-warszawa.jpg Wyższa Szkoła Rehabilitacji w Warszawie