Bioetyka
Warszawa
POKAŻ
Nie znaleziono uczelni spełniających kryteria wyszukiwania
Studia na kierunku bioetyka to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).
Studia na kierunku bioetyka | |
---|---|
Rok akademicki | 2024/2025 |
Forma studiów | stacjonarne |
Poziom studiów | studia II stopnia |
Czas trwania | 2 lata (studia II stopnia) |
Uczelnie
Studia na kierunku bioetyka możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) | bioetyka - uczelnie >
Bioetyka to studia stworzone z myślą o osobach, które interesują się etycznymi, kulturowymi czy nawet prawnymi uwarunkowaniami stojącymi za rozwojem współczesnych nauk biologicznych i medycznych. Studenci w trakcie kształcenia nie tylko poznają genezę bioetyki, lecz również poznają różnorodne podjęcia związane z antropologią medycyny. Uczą się również identyfikacji czy analizy konfliktów etycznych oraz dowiadują się, jak posługiwać się systemami norm etycznych.
Praca po studiach
Po zakończeniu nauki istnieje wieje różnorodnych możliwości zawodowego rozwoju. Absolwenci mogą pracować jako nauczyciele, członkowie komisji bioetycznych czy kliniczni konsultanci etyczni. Studia na kierunku bioetyka przygotowują do pracy w instytucjach publicznych związanych z sektorem zdrowia czy też w ośrodkach badawczych i instytucjach naukowych.
Aby zostać studentem tego innowacyjnego i ciekawego kierunku studiów, w procesie rekrutacji będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych z zakresu pokrewnych nauk.
szczegółowe wymagania na uczelniach
Terminy rekrutacji
Czas trwania
Przedmioty maturalne
Limity
Progi
Dalsza część artykułu pod reklamą
Czego nauczysz się podczas studiów na kierunku bioetyka?
Ze względu na niezwykle interdyscyplinarny i bogaty program kształcenia będziesz miał szansę rozwinąć się na kilku płaszczyznach jednocześnie i zyskać gruntowną wiedzę z obszaru różnorodnych dyscyplin naukowych. Jako student będziesz uczęszczał na liczne, niezwykle ciekawe warsztaty praktyczne i wykłady, dzięki czemu zdobędziesz cenne kompetencje i kwalifikacje.
W ofercie nauczania przewidziano zajęcia z obszaru nauk etycznych, prawnych czy socjologicznych. Ponadto, dowiesz się więcej na temat wykorzystywania bioetyki w praktyce, szczególnie w placówkach medycznych czy instytucjach oscylujących wokół ochrony zdrowia czy praw pacjenta.
Uzyskaną wiedzę teoretyczną wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, co niewątpliwie zaprocentuje w twojej przyszłej karierze zawodowej. Oprócz wiedzy kierunkowej, udoskonalisz także swoje zdolności językowe i tym samym zwiększysz swoje szanse na międzynarodową karierę.
Absolwent powinien posiadać :
Dalsza część artykułu pod reklamą
Kierunek bioetyka można obecnie realizować jedynie w trybie stacjonarnym, co w praktyce oznacza, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach ustalonych przez władze konkretnej uczelni wyższej.
Studia na kierunku bioetyka możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Powyższe studia będą realizować program o tematyce związanej z naukami biologicznymi i humanistycznymi.
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku bioetyka: metody etyki, filozofia polityki, filozoficzne problemy nauk podstawowych, filozofia psychologii, biopolityka.
Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku bioetyka będziesz miał okazję zdobyć wszechstronną wiedzę z obszaru nauk medycznych, biologicznych czy społecznych. Jako student dowiesz się także więcej na temat filozofii, socjologii oraz antropologii. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów związanych z powyższą tematyką, między innymi takich jak:
W czasie studiów na kierunku bioetyka wykształcisz wiele cennych umiejętności praktycznych i kwalifikacji zawodowych. Jako student nauczysz się interpretować i analizować problemy i konflikty etyczne występujące w życiu codziennym oraz w naukach biomedycznych.
Co więcej, poznasz wybrane systemy norm prawnych i nauczysz się ich zastosowania w praktyce. Integralną część studiów będą stanowić praktyki, które zrealizujesz w wyznaczonym do tego miejscu, między innymi w szpitalach, domach pomocy społecznej czy organizacjach pozarządowych.
Bioetyka to stosunkowo nowa dziedzina naukowa, u której podłoża leży refleksja nad etycznym aspektem działań takich dyscyplin jak medycyna czy biologia. Specjaliści z tego obszaru zajmują się przede wszystkim badaniem ingerencji człowieka w przyrodę i środowisko naturalne. Choć historia tej nauki jest raczej krótka, ponieważ sięga do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku, to obecnie zyskuje coraz większą popularność na całym świecie.
Współcześnie, coraz więcej ludzi decyduje się na życie w zgodzie z otaczającym ich środowiskiem i całym ekosystemem. Jako odpowiedź na tego typu tendencje panujące w dzisiejszym świecie, wprost proporcjonalnie wzrasta zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mieliby wszechstronną wiedzę zarówno z nauk przyrodniczych i biologicznych, jak i humanistycznych.
Jeżeli więc jesteś osobą o wielu, różnorodnych zainteresowaniach i pasjach oraz chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to koniecznie weź udział w rekrutacji na nowoczesny i prestiżowy kierunek, bioetyka.
5. Gdzie studiować bioetykę
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek bioetyka:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Studia na kierunku bioetyka trwają 2 lata (studia II stopnia).
Studia drugiego stopnia na kierunku bioetyka będą trwały dwa lata, czyli cztery semestry. Po upływie tego czasu zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.
Dalsza część artykułu pod reklamą
Jaka praca po tym kierunku?
Po ukończeniu tych niezwykle perspektywicznych i zarazem interesujących studiów będziesz mógł pochwalić się gruntowną i wszechstronną wiedzą z zakresu wielu dyscyplin naukowych. Zdobyte kompetencje i wykształcenie umożliwią Ci zdobycie atrakcyjnej pracy w wielu dynamicznych branżach.
Przede wszystkim, jako specjalista z obszaru bioetyki idealnie sprawdzisz się jako członek komisji bioetycznej, która czuwa nad nad projektami badań naukowych i medycznych. Ponadto, możesz związać swoją przyszłość z oświatą, jaką nauczyciel etyki lub bioetyki.
Równie ciekawym rozwiązaniem może okazać się związanie swojej przyszłości z mediami, redakcjami czasopism lub specjalistycznymi wydawnictwami. Co więcej będziesz miał wszelkie predyspozycje do pracy w ośrodkach naukowo-badawczych lub administracji publicznej.
Po ukończeniu studiów drugiego stopnia możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i tym samym zwiększyć swoje perspektywy zawodowe.
Absolwent kierunku bioetyka znajdzie zatrudnienie w/jako:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Sprawdź w jakiej formie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:
Sprawdź na jakim poziomie znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Dalsza część artykułu pod reklamą
Miasta, które oferują studia na kierunku BIOETYKA
Dalsza część artykułu pod reklamą
Teraz najważniejsze |
Ciekawe
|
|
gdzie studiować |
|
|
Nadchodzące wydarzenia
Świat się zmienia, a studia stacjonarne powoli odchodzą w zapomnienie, w dobie pandemii wybrałam podyplomówkę na WSKZ-cie, bo chciałam całość skończyć bez konieczności przyjeżdżania co drugi weekend do uczelni- właśnie jestem na ostatnim semestrze z prawa medycznego i bioetyki i jestem bardzo zadowolona z udostepnianych studentom treści.