1. Typ i tryb studiów
Kierunek sztuki społeczne jest dostępny tylko w trybie stacjonarnym. W praktyce oznacza to, że zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do piątku, co będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które mogą sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce i zdobywaniu wykształcenia.
Studia na kierunku Sztuki społeczne możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk społecznych.
2. Program studiów i przedmioty
Przykładowe przedmioty w programie studiów na kierunku sztuki społeczne: stosowana antropologia kultury, media w kulturze współczesnej, polityki i instytucje kultury, idee zaangażowania społecznego, sztuka partycypacyjna i jej konteksty.
Ze względu na interdyscyplinarny program nauczania na kierunku sztuki społeczne, studenci zdobędą wszechstronną wiedzę z zakresu nauk społecznych, kulturowych oraz humanistycznych. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych i zarazem rozwijających przedmiotów z zakresu powyższej tematyki. Oto wybrane z nich:
-
Media w kulturze współczesnej
-
Polityki i instytucje kultury
-
Idee zaangażowania społecznego
-
Pracownia terenowa
-
Projekt - planowanie, zarządzanie, finansowanie, ewaluacja
3. Nabywane umiejętności
Studia na kierunku sztuki społeczne będą miały w dużej mierze charakter praktyczny, dzięki czemu studenci rozwiną szereg cennych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. W toku studiów, nauczą się dokonywać analizy i interpretacji wybranych zjawisk społecznych i kulturowych.
Ponadto poznają zasady tworzenia projektów artystycznych i medialnych. Osoby, które aplikują na powyższy kierunek rozwiną także zdolności z obszaru fotografii, filmu, performacu czy sztuk wizualnych. Program nauczania zakłada także realizacje ciekawych zajęć terenowych czy praktyk zawodowych.
4. Dla kogo ten kierunek
Sztuki społeczne to niezwykle nowoczesny i innowacyjny kierunek studiów magisterskich, którego program jest niejako odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się świata.
Odbiorcami tej oferty są wszyscy absolwenci studiów wyższych conajmniej licencjackich, którzy chcą ugruntować i pogłębić swoją wiedzę dotyczącą obszarów artystycznych oraz korelacji różnorodnych dziedzin sztuki z życiem codziennym.
Studenci, którzy zdecydują się wziąć udział w rekrutacji, będą mieli szansę zdobyć wszechstronne wykształcenie oraz kompleksowe, praktyczne przygotowanie do pracy w zawodzie.
Jeżeli więc jesteś osobą o wielopłaszczyznowych zainteresowaniach i pasjach, a ponadto chciałbyś związać z nimi swoją przyszłość zawodową, to studia na kierunku sztuki społeczne będą dla ciebie odpowiednim wyborem.
5. Gdzie studiować Sztuki społeczne
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek Sztuki społeczne: