Neuropsychologia to propozycja kształcenia, adresowana do osób szczególnie zainteresowanych zagadnieniami dotyczącymi budowy i działania mózgu, zarówno w normie, jak i patologii. Nauka umożliwia poznanie i dokładne zrozumienie zależności między psychiką człowieka i jej zaburzeniami, strukturą i funkcją mózgu, złożonymi formami zachowania się organizmu i zdolnością do adaptacji środowiskowej. Na tym jednak nie koniec, ponieważ studenci zaznajamiają się także z technikami obrazowania mózgu oraz zastosowaniem ich w diagnostyce i badaniach naukowych.
Studenci wybierający Neuropsychologię zdobywają jasno określoną wiedzę, między innymi na temat fizjologicznych, genetycznych i molekularnych uwarunkowań psychiki, ale oprócz tego rozwijają konkretne umiejętności. Umiejętności te związane są przede wszystkim ze sprawdzaniem reakcji psychofizjologicznych oraz oceną funkcji poznawczych, takich jak: pamięć, uwaga czy zdolności językowe.
Absolwenci Neuropsychologii posiadają wiedzę, umiejętności i równie cenne kompetencje społeczne. Takie połączenie pozwala zdobyć zatrudnienie między innymi w: placówkach edukacyjnych, poradniach psychologiczno- pedagogicznych, fundacjach i stowarzyszeniach czy też w domach opieki dla osób wykazujących schorzenia neurologiczne.