Inżynieria mechaniczno-medyczna - przedmioty maturalne

Inżynieria mechaniczno-medyczna - przedmioty maturalne

Inżynieria mechaniczno-medyczna - przedmioty maturalne

Rekrutacja na bezpłatne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie na uczelniach publicznych w Polsce odbywa się na podstawie konkursu świadectw. Oznacza to, że kandydaci powinni wykazać się wysokimi wynikami z przedmiotów maturalnych, które wymagane są w procesie rekrutacji. Na niektóre kierunki (np. architekturę) przeprowadzany jest dodatkowy egzamin wstępny czy rozmowa kwalifikacyjna. W przypadku aplikowania na płatne studia zarówno na uczelniach publicznych i niepublicznych (prywatnych) należy spełnić wszystkie wymogi wynikające z zasad rekrutacji (najczęściej zdana matura) oraz złożyć komplet dokumentów w terminie, a o przyjęciu zazwyczaj decyduje kolejność zgłoszeń.

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek inżynieria mechaniczno-medyczna na poszczególnych uczelniach

Uczelnie

Filtrowanie
Województwo
    Miejscowość
      Status uczelni
      Poziom studiów
        Więcej filtrów
        Forma studiów
          Politechnika Gdańska Politechnika Gdańska Przedmioty:

          Wymagane przedmioty:
          matematyka, język polski, język obcy nowożytny.

          Przedmioty dodatkowe:
          chemia lub fizyka.

          Dowiedz się więcej

          Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
          Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

          Inżynieria mechaniczno-medyczna - jakie przedmioty zdawać na maturze?

          Podczas rekrutacji na kierunek inżynieria mechaniczno-medyczna na większości uczelni publicznych najczęściej punktowane są następujące przedmioty maturalne: chemia, fizyka, język obcy nowożytny, język polski, matematyka.
          Z kolei uczelnie niepubliczne przyjmują kandydatów zazwyczaj na podstawie kolejności zgłoszeń i złożenia wymaganych dokumentów w terminie, aż do wyczerpania limitu miejsc.

          Komentarze (3)

          Adam odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

          Czy może się ktoś wypowiedzieć o tym kierunku studiów , czy warto studiować , czy jest praca po ich ukończeniu ?

          tomatomo W odpowiedzi do: Adam odpowiedz

          słuchaj studia dają ci wiele możliwości. Są to studia techniczne, które z pewnością poszerzą twoje horyzonty, nauczą cię analitycznego myślenia. Jeśli nie spodoba ci ten kierunek to zawsze możesz się przenieść na inny na studia II stopnia. Jednak jeśli myślisz żeby zostać projektantem lub konstruktorem urządzeń medycznych, protez lub implantów to na pewno są to studia dla ciebie. Branża medyczna będzie zawsze się rozwijać w oparciu o nowe technologie, więc z przyszłym zatrudnieniem nie powinno być problemu.

          Gdańsk W odpowiedzi do: Adam odpowiedz

          Studiowałem ten kierunek na Politechnice Gdańskiej i powiem szczerze słabo to wyglądało. Kierunek jest prowadzony przez PG i przez GUMed. Oczywiście będziesz słyszał, że elitarny kierunek itp. Jest to zwykła mechanika i budowa maszyn + gumed. Generalnie łączony kierunek z mibm tylko kiedy oni idą do domu to Ty idziesz na część medyczną. Co do zaangażowania z medycznych rzeczy to wygląda to tak że uniwersytet medyczny traktuje Cię jako przymus do nauki albo faktycznie poważnie i bardzo profesjonalnie. W większości jest to przymus, ale nie chce urazić tu oddanych wykładowców. Co do politechniki, zajęć medycznych w przeciągu 7 semestrów była garstka, a zapadła mi w pamięć tylko jedna Pani z biomateriałów, która była bardzo zaangażowana. Co do mechaniki możesz znaleźć dużo opinii od studentów mechatroniki czy mechaniki w 90% masz te same zajęcia z tymi samymi wykładowcami. Co najważniejsze - perspektywy i czy jest warto? Przesiew pierwszych lat jest bardzo duży i trwa gdzieś 3-4 semestry. Na ponad sto osób skończyło nas koło 20 - chyba. A perspektywy... cóż, takie same jak inne kierunki z tego wydziału. Wydaje mi się, że wszyscy dostaliśmy pracę, choć były osoby, które musiały na nią poczekać długo (nawet ponad rok). Ale praca nie ma nic wspólnego z medycyną, chyba że chcesz projektować drobny sprzęt medyczny np. kule czy chodziki, albo być konserwatorem w szpitalu. Na 99,9% będziesz pracował jako inżynier mechanik i tyle. Co do wyboru? Na ten kierunek, jest piękny marketing, najlepszy na całej Politechnice Gdańskiej z pewnością. Niestety są to tylko puste słowa! Stany i całą Europę zawojujesz też wybierając inny kierunek, a z pewnością jeśli będziesz robił coś więcej niż tylko studiował (nie chodzi mi o koła naukowe - a też były próby założenia koła medycznego na PG ale władze uczelni niechętnie do tego podchodziły, słowa tak - konkrety nie). Jesteś "elitarnym kierunkiem" tylko do immartykulacji. Podsumowując, kierunku nie polecam, a wręcz odradzam. Gumed oceniam pozytywnie, Politechnikę nie. Tyle ile tam zdrowia się zostawiło nie jest współmierne z tym co uczelnia Ci daję. Oczywiście to jest tylko moja opinia i tylko opisująca Gdańsk. Wybór należy do Ciebie. Powodzenia ;)