1. Typ i tryb studiów
Język polski w komunikacji społecznej to kierunek, który obecnie można realizować tylko w trybie stacjonarnym, w którym zajęcia odbywają się codziennie w godzinach ustalonych przez uczelnie. Jeżeli więc możesz sobie pozwolić na pełne poświęcenie się nauce oraz zdobywaniu wykształcenia, to koniecznie zdecyduj się na powyższy tryb kształcenia.
Studia na kierunku język polski w komunikacji społecznej możemy podzielić na:
1. Poziom:
2. Forma:
Program nauczania na powyższych studiach będzie oscylował wokół nauk filologicznych i społecznych.
2. Program studiów i przedmioty
Jako student kierunku język polski w komunikacji społecznej będziesz miał okazję zdobyć kompleksową wiedzę z zakresu nauk filologicznych, psychologi, socjologi czy medioznawstwa. W planie zajęć znajdzie się wiele ciekawych przedmiotów powiązanych z powyższą tematyką. Oto wybrane z nich:
-
zasady komunikacji interpersonalnej
-
wprowadzenie do badań międzykulturowych
-
wstęp do neurolingwistyki
Studenci będą również zobowiązani do wyboru specjalizacji, która będzie dopasowana do ich zainteresowań i planów zawodowych. Aktualną ofertę modułów specjalizacyjnych znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych, wybranych uczelni wyższych.
3. Nabywane umiejętności
W czasie powyższych studiów filologicznych rozwiniesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które z powodzeniem wykorzystasz w swojej przyszłej pracy zawodowej. Przede wszystkim nauczysz się korzystać z narzędzi skutecznej komunikacji.
Ponadto, skupisz się na doskonaleniu swojego warsztatu pisarskiego i redakcyjnego. Studenci poznają także podstawy pedagogiki i dydaktyki, niezbędne do podjęcia pracy w zawodzie nauczyciela języka polskiego.
4. Dla kogo ten kierunek
W dobie ciągłego rozwoju środków komunikacji oraz idącej za tym globalizacji niezbędne jest wykształcenie specjalistów w dziedzinie wiedzy o języku, kulturze i historii połączonej z naukami społecznymi.
Dzięki temu absolwent kierunku język polski w komunikacji społecznej zodbędzie praktyczne umiejętności, które umożliwią mu szybkie znalezienie pracy na wymagającym rynku.
Jeżeli zatem masz "lekkie pióro", a dodatkowo świetnie dogadujesz się z ludźmi to ten kierunek może być świetnym połączeniem Twoich zainteresowań i jednocześnie początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej.
5. Gdzie studiować język polski w komunikacji społecznej
Popularne uczelnie na których można studiować kierunek język polski w komunikacji społecznej: