Finanse i rachunkowość studia II stopnia Szczecin

Finanse i rachunkowość studia II stopnia Szczecin

Finanse i rachunkowość studia II stopnia Szczecin

Studia II stopnia w Szczecinie

finanse i rachunkowość

Odkryj finanse i rachunkowość w Szczecinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

30.12.2021

Finanse i rachunkowość studia II stopnia (magisterskie) Szczecin 2022 | woj. zachodniopomorskie

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Szczecinie to studia licencjackie lub magisterskiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie
Rok akademicki 2022/2023
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym) lub niestacjonarnym (zaocznym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Finanse i rachunkowość studia II stopnia Szczecin

Zobacz, na jakich uczelniach w Szczecinie jest kierunek finanse i rachunkowość

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Szczeciński

Uniwersytet Szczeciński

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie?

Aby zostać studentem kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie będziesz musiał przedstawić dyplom ukończenia studiów wyższych. Wszyscy kandydaci muszą pamiętać o konieczności terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów rekrutacyjnych.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Finanse i rachunkowość w Szczecinie - zasady rekrutacji

Jak wyglądają studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie?

Obecnie, w dobie rozwoju gospodarczego oraz powstawania nowych przedsiębiorstw, nieustannie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny ekonomii, którzy mieliby wszechstronną i kompleksową wiedzę w dziedzinie finansów. W świetle tego typu tendencji nie powinien dziwić fakt, że studia ekonomiczne cieszą się coraz większą popularnością wśród studentów w całej Polsce. Jeżeli ty także chciałbyś rozwijać się w tej dziedzinie oraz związać swoją przyszłość z prężnie rozwijającą się branżą finansową, to koniecznie aplikuj na kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie.

Idealnymi kandydatami na powyższe studia ekonomiczne będą osoby o wszechstronnych zainteresowaniach z zakresu nauk matematycznych i gospodarczych. Dodatkowym atutem będzie także zdolność analitycznego myślenia oraz skrupulatność. Jeżeli spełniasz powyższe warunki to wybierz kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia I stopnia (licencjackie)

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata.

Uczelnie w Szczecinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Studenci, którzy aplikują na kierunek finanse i rachunkowość w Szczecinie będą mieli okazję zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu nauk ścisłych, ekonomicznych i gospodarczych. W siatce zajęć znajdzie się wiele ciekawych i rozwijających przedmiotów związanych z tymi obszarami tematycznymi, między innymi:

  • polityka pieniężna i fiskalna
  • ekonomia menedżerska
  • zarządzanie ryzykiem
  • rachunkowość zarządcza

Jako student zapoznasz się także z przepisami prawa finansowego i podatkowego i nauczysz się stosować je w przyszłej praktyce zawodowej. Oprócz wiedzy teoretycznej wykształcisz również niezwykle istotne umiejętności praktyczne. W czasie studiów dowiesz się jak przetwarzać i analizować konkretne dane finansowe i gospodarcze. Ponadto, nauczysz się dokonywać oceny ryzyka inwestycyjnego, rozliczać zobowiązania podatkowe czy prowadzić księgi rachunkowe. Program kształcenia zakłada realizacje obieralnych modułów specjalizacyjnych, których aktualną ofertę znajdziesz na oficjalnych stronach internetowych wybranych uczelni.

Ile trwają studia i jaki tytuł uzyskasz?

Studia na kierunku Finanse i rachunkowość w Szczecinie, w zależności od wybranego stopnia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia drugiego stopnia na kierunku finanse i rachunkowość trwają dwa lata, czyli cztery semestry. Po tym czasie zdobędziesz tytuł magistra, który otworzy przed tobą wiele zawodowych drzwi.

Finanse i rachunkowość w Szczecinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat
studia II stopnia 2 lata magister

Jaka praca po studiach?

Studia w Szczecinie kształcą doskonałych specjalistów, którzy bez problemu odnajdują się na obecnym, niezwykle wymagającym rynku pracy. Dlatego też, po ukończeniu kierunku finanse i rachunkowość w Szczecinie będziesz miał wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, idealnie odnajdziesz się w szeroko rozumianej branży finansowej. Znajdziesz zatrudnienie w bankowości, agencjach kredytowych czy ubezpieczeniowych, gdzie z powodzeniem wykorzystasz swoją wiedzę ekonomiczną. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości zawodowej z działami księgowości czy biurami rachunkowymi.

Absolwenci często decydują się na wykonywanie zawodu doradcy podatkowego, biegłego rewidenta czy analityka giełdowego. Uzyskaną wiedzę i kwalifikacje możesz wykorzystać zakładając własną działalność gospodarczą o profilu dopasowanym do twojego wykształcenia.

Gdzie studiować na kierunku finanse i rachunkowość (studia II stopnia) w Szczecinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek finanse i rachunkowość (studia II stopnia) w Szczecinie

  • Uniwersytet Szczeciński
  • Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie

 

Uczelnie w Szczecinie - kierunek finanse i rachunkowość:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Uniwersytet Szczeciński (Wydział Ekonomii, Finansów i Zarządzania) stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie stacjonarne, niestacjonarne studia II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Kierunki ekonomiczne w Szczecinie

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w Szczecinie

11 uczelni w Szczecinie

Blisko 70 tysięcy osób wybrało studia w Szczecinie! A liczba szkół wyzszych w mieście też jest imponująca — 5 uczelni publicznych i kilka prywatnych (w tym Collegium Balticum, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu)

 

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują szczecińskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

 

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Szczecinie

 

 

Komentarze (0)