Architektura - Lublin

Architektura - Lublin

Studia na kierunku architektura w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym).

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Architektura stopień: (I) (II) , czas trwania: 4 lata • 1,5 roku ,
forma: stacjonarne

Politechnika Lubelska

Architektura stopień: (I) (II) , czas trwania: 3,5 roku • ,
forma: stacjonarne

23.08.2024

Architektura studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Architektura w Lublinie to 3,5-letnie lub 4-letnie studia I stopnia (inżynierskie) oraz 1,5-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu architekta. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu fizyki budowli czy technologii inżynierskich.

Architektura - Lublin
Studia na kierunku architektura w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania od 3,5 do 4 lat (studia I stopnia), 1,5 roku (studia II stopnia)

Opis kierunku

Architektura to kierunek studiów, który oferuje szeroki zakres wiedzy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Studenci tego kierunku rozwijają umiejętności projektowania obiektów architektonicznych oraz zespołów urbanistycznych. Poza zdobyciem wiedzy ogólnotechnicznej architektura stwarza również możliwości rozwoju predyspozycji artystycznych. Podczas studiów studenci poszerzą swoją wiedzę z dziedziny prawa i fizyki, które wykorzystywane są w codziennej pracy architekta. W programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak np.: komputerowe wspomaganie procesu projektowania, projektowanie mieszkań czy propedeutyka konserwacji zabytków.

Ukończenie studiów na kierunku architektura daje wiele możliwości zatrudnienia w branży budowlanej i architektonicznej. Absolwenci mogą podjąć pracę w biurach projektowych, pracowniach konserwatorskich, a także firmach zajmujących się architekturą wnętrz na stanowiskach m.in.: urbanisty, konserwatora zabytków, projektanta krajobrazu, menadżera projektu, projektanta mebli. Studia przygotowują też do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Studia na kierunku architektura w Lublinie można podjąć na 2 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. Ceny na architekturze w Lublinie w 2024/2025 r. zaczynają się od 5400 zł za pierwszy rok studiów.

Gdzie studiować kierunek architektura w Lublinie

W Lublinie architekturę możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 1 uczelni publicznejPolitechnice Lubelskiej oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej: Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura, w roku akademickim 2024/2025, Politechnika Lubelska oferuje 60 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na uczelni prywatnej. Cena za pierwszy rok studiów wynosi około 5400 zł.

 

Kierunek architektura - uczelnie w Lublinie

Sprawdź 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura w Lublinie

W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku architektura w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: fizyka, matematyka, j. obcy, j. polski. architektura Lublin - przedmioty maturalne

Studia architektoniczne odnoszą się do kwestii estetycznych, ale nie chodzi przecież tylko o piękno. Ważna jest funkcjonalność i technologia wykonania obiektu. Kandydaci na kierunek architektura w Lublinie przede wszystkim muszą zdać egzamin wstępny z rysunku, ponieważ weryfikacja uzdolnień plastycznych przysłuży się do stworzenia kierunku dla najlepszych w swojej dziedzinie inżynierów. By zwiększyć swoje szanse, warto zadbać o wysokie wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty najlepiej zdawać na poziomie rozszerzonym, a są to: matematyka, fizyka, język obcy.

 

Architektura Politechnika Lubelska - przedmioty maturalne

Politechnika Lubelska w rekrutacji 2024/2025 na kierunek architektura uwzględnia wyniki z trzech przedmiotów maturalnych: matematyki lub fizyki, języka polskiego, języka obcego nowożytnego. Ponadto kandydaci muszą zdać wstępny egzamin praktyczny z uzdolnień artystycznych. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na architekturę w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Lublinie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku architektura w Lublinie

Studia na kierunku architektura w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają trzy i pół roku lub cztery lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające półtora roku.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Lublinie - kierunek architektura:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Politechnika Lubelska (Wydział Budownictwa i Architektury POLLUB) stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie stacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program studiów obfituje w najważniejsze przedmioty, które przysłużą się w karierze budowlano-architektonicznej. Najważniejsze są oczywiście umiejętności rysunkowe, dlatego w siatce zajęć na pewno znajdziesz zajęcia z rysunku technicznego.

W programie studiów na kierunku architektura znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • technologie inżynierskie w obiektach zabytkowych,
  • propedeutykę konserwacji zabytków,
  • mechanikę budowli,
  • fizykę budowli,
  • geometrię wykreślną
  • i wiele innych.

Warto dodać, że studia architektoniczne nie przewidują specjalności.

Absolwenci zdobywają gruntowne wykształcenie z zakresu teorii architektury i urbanistyki, historii, sztuk pięknych, konstrukcji, budownictwa i technologii budowlanych, projektowania architektonicznego i wielu innych. Informacje odnoszące się do kierowania procesami inwestycyjnymi i przepisów techniczno-budowlanych oraz niezbędne umiejętności z zakresu kształtowania przestrzeni i środowiska człowieka, projektowania architektonicznego i urbanistycznego z uwzględnieniem komfortu i bezpieczeństwa użytkowania obiektów, a przede wszystkim zdolności rysunkowe to podstawy sukcesu w branży architektonicznej.

Studia architektoniczne w Lublinie przygotowują Cię także do egzaminu w Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, który pozwoli Ci stać się architektem na prawdziwie światową skalę.

 

Nabywane umiejętności

Architektura to kierunek studiów, który skierowany jest w szczególności do osób wyróżniających się m.in. zdolnościami analitycznymi, kreatywnością, poczuciem estetyki oraz wyobraźnią przestrzenną. Kandydaci na architekturę powinni również wykazywać się zdolnościami plastycznymi i zmysłem technicznym. W trakcie nauki studenci tego kierunku zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie np. budownictwa, estetyki, sztuk pięknych, a także ekologii, ekonomii czy prawa i administracji.

Studia na architekturze poświęcone są także np. społecznym, kulturowy, przyrodniczym, historycznym, ekonomicznym, prawnym i administracyjnym uwarunkowaniom działalności inżynierskiej. Architektura ma charakter interdyscyplinarny i pozwala studentom zdobyć umiejętności niezbędne m.in. do: dostosowywania architektury do ludzkich potrzeb; wdrażania ekologicznie odpowiedzialnego projektowania zrównoważonego; tworzenia rzetelnych kosztorysów; realizowania projektów budowlanych.

Absolwenci architektury mogą szukać pracy np. w firmach wykonawczych, pracownikach architektonicznych, instytucjach administracji czy w pracowniach konserwatorskich. Architekci zatrudniani są również m.in. w produkcjach filmowych i teatralnych. Nabyte w trakcie studiów zdolności oraz wiedza umożliwiają absolwentom architektury aktywny udział w organizowaniu inwestycji, a także w handlu technologiami i materiałami budowlanymi. Absolwenci mogą odnaleźć się w projektowaniu i realizacji m.in.: wnętrz, wystaw i targów, scenografii teatralnej, filmowej i telewizyjnej, reklamy czy grafiki użytkowej.

Polecane:

 

Po jakim profilu na kierunek architektura w Lublinie

Na kierunku architektura najlepiej odnajdą się absolwenci szkół średnich o profilu matematyczno-fizycznym lub technicznym. Wiedza z przedmiotów takich jak matematyka i fizyka dostarcza podstawowych umiejętności potrzebnych do zrozumienia zagadnień technicznych i konstrukcyjnych, które są kluczowe w architekturze. Profil plastyczny również może być korzystny, ponieważ rozwija umiejętności rysunkowe i kreatywne myślenie.

Najczęściej wymaganymi przedmiotami na kierunek architektura w Lublinie są: j. polski, j. obcy, jeden spośród: matematyka, fizyka. Należy również pamiętać o przygotowaniu portfolio z pracami plastycznymi oraz umiejętności rysunkowych, które mogą być wymagane na egzaminach wstępnych. Informacje te warto zweryfikować na stronach internetowych poszczególnych uczelni, ponieważ wymagania mogą się różnić w zależności od instytucji.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku architektura w Lublinie są trudne

Trudność studiów na kierunku architektura w Lublinie może różnić się, zależna od indywidualnych predyspozycji studenta oraz jego poziomu zaangażowania. Program kształcenia na tym kierunku jest z pewnością obszerny i wymagający. Opiera się na interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu matematyki, fizyki, techniki, sztuki oraz historii architektury.

Niektóre przedmioty, takie jak mechanika budowli, matematyka czy konstrukcje budowlane, mogą być bardziej wymagające niż inne. Trudność studiów może także zależeć od wcześniejszego przygotowania i doświadczenia studenta w danym obszarze. Istotne jest więc, aby kandydaci dobrze przygotowali się z zakresu przedmiotów ścisłych oraz rozwijali swoje umiejętności rysunkowe. Kluczem do akademickiego sukcesu będzie systematyczna i dokładna nauka oraz aktywne uczestnictwo w zajęciach praktycznych.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na architekturze w Lublinie

Studia na kierunku architektura w Lublinie mają charakter interdyscyplinarny, łącząc zagadnienia z zakresu matematyki, fizyki, techniki oraz sztuki. Trudność poszczególnych przedmiotów zależy od umiejętności, zainteresowań i predyspozycji poszczególnych studentów. Jednakże do złożonych przedmiotów, wymagających szczególnego zaangażowania, można zaliczyć konstrukcje budowlane oraz mechanikę budowli. Przedmioty te wymagają nie tylko teoretycznej wiedzy, ale także umiejętności jej praktycznego zastosowania.

Do łatwych przedmiotów nie należą również zajęcia związane z projektowaniem architektonicznym, które wymagają dużej kreatywności, precyzji oraz zdolności technicznych. Ponadto, w programie studiów mogą pojawić się przedmioty takie jak historia architektury, urbanistyka, budownictwo, czy rysunek techniczny, które również mogą stanowić wyzwanie dla studentów.

 

Czy studia na kierunku architektura w Lublinie to studia z przyszłością

Absolwenci studiów na kierunku architektura w Lublinie mogą liczyć na owocną karierę zawodową. Współczesny rynek pracy stale potrzebuje wykwalifikowanych architektów, którzy potrafią projektować nowoczesne i funkcjonalne budynki oraz przestrzenie publiczne.

Kierunek architektura oferuje szerokie możliwości zawodowe, stabilne zatrudnienie oraz możliwość realizacji własnych projektów. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w biurach projektowych, firmach budowlanych, instytucjach publicznych, a także prowadzić własną działalność gospodarczą. Mogą zajmować stanowiska takie jak projektant architektoniczny, urbanista, konserwator zabytków czy specjalista ds. zrównoważonego rozwoju.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na architekturę w Lublinie

Trudność w dostaniu się na studia na architekturę w Lublinie może być zróżnicowana w zależności od liczby miejsc na danym kierunku oraz wymagań rekrutacyjnych. Decydują o tym wyniki egzaminu maturalnego, szczególnie z przedmiotów takich jak j. polski, j. obcy, jeden spośród: matematyka, fizyka. Dodatkowo, kandydaci mogą być zobowiązani do zdania egzaminu praktycznego z rysunku.

Każdy kandydat, pragnący podjąć studia na kierunku architektura, powinien świadomie wybrać przedmioty maturalne oraz solidnie przygotować się do egzaminów. Uczelnie mogą także wymagać portfolio prac plastycznych, które będzie oceniane podczas procesu rekrutacyjnego. Konkurencja na ten kierunek bywa wysoka, dlatego warto włożyć dużo pracy i zaangażowania w przygotowania.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku architektura w Lublinie jest matematyka

Program kształcenia na kierunku architektura przewiduje realizację matematyki, która jest niezbędna do zrozumienia zagadnień technicznych i konstrukcyjnych. Matematyka jest kluczowa w przedmiotach takich jak mechanika budowli, konstrukcje budowlane oraz w projektowaniu inżynierskim. Umiejętność posługiwania się wiedzą matematyczną jest także przydatna w analizie danych, ocenie ryzyka oraz optymalizacji projektów.

Studenci architektury w Lublinie będą musieli zmierzyć się również z przedmiotami takimi jak fizyka budowli, budownictwo, urbanistyka, historia architektury, rysunek techniczny oraz projektowanie architektoniczne. Wymagania matematyczne mogą stanowić wyzwanie, jednak solidne przygotowanie z tego przedmiotu w szkole średniej może znacznie ułatwić studiowanie.

 

Architektura studia podyplomowe w Lublinie

Absolwenci studiów licencjackich lub magisterskich (dowolnego kierunku studiów) mogą uzupełnić lub zdobyć nowe kwalifikacje uczęszczając na studia podyplomowe z zakresu architektury. Są to zazwyczaj studia płatne, które trawją od 2 do 4 semestrów.

Sprawdź 

Ile trwają studia na kierunku architektura w Lublinie

Studia na kierunku Architektura w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

Sprawdź

Architektura w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia od 3,5 do 4 lat inżynier architekt
studia II stopnia 1,5 roku magister inżynier architekt

Jaka praca po architekturze

Absolwenci znajdą zatrudnienie w biurach architektonicznych i urbanistycznych. Ponadto znajdą zatrudnienie w firmach budowlanych i deweloperskich, wydawnictwach oraz w urzędach administracji architektoniczno-budowlanej.

Absolwenci pracują w zawodzie zarówno w kraju, jak i za granicą. Uzyskując pełne uprawnienia zawodowe, mogą samodzielnie pełnić funkcje techniczne w budownictwie. Absolwenci zajmują się projektowaniem urbanistycznym czy też obiektów architektonicznych wraz z ich otoczeniem, a także wykonawstwem i nadzorem budowlanym.

czytaj dalej jaka praca po architekturze

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po architekturze w Lublinie

Absolwenci kierunku architektura w Lublinie mają szerokie perspektywy zawodowe i raczej nie mają trudności ze znalezieniem pracy. Architekci są poszukiwani zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Mogą pracować w biurach projektowych, firmach budowlanych, instytucjach publicznych, a także prowadzić własną działalność gospodarczą.

Szczególnie cenione są umiejętności projektowania zrównoważonego oraz znajomość nowoczesnych technologii budowlanych. Rynek pracy dla architektów jest dynamiczny i oferuje liczne możliwości rozwoju zawodowego. Ponadto, architekci mogą specjalizować się w różnych dziedzinach, takich jak urbanistyka, konserwacja zabytków czy projektowanie wnętrz, co dodatkowo zwiększa ich szanse na zatrudnienie.

 

Ile zarabia się po architekturze

Architektura jest kierunkiem ciekawym, oferującym pozyskanie wiedzy interdyscyplinarnej oraz otwierającym przed absolwentami rozmaite propozycje rozwoju zawodowego. Po ukończeniu kształcenia można pracować między innymi w: biurach projektowych, firmach deweloperskich, czy też urzędach i jednostkach zajmujących się przestrzenią miejską. Oprócz tego, można prowadzić działalność jako freelancer, czyli nie będąc związanym z żadną firmą, a będąc zewnętrznym zleceniobiorcą. Czy warto być absolwentem tego kierunku? Ile zarabia się po ukończeniu nauki?

Średnie zarobki absolwentów Architektury w 2024 roku:

  • konserwator zabytków – 4400 złotych
  • architekt – 5750 złotych
  • architekt planowania przestrzennego – 5300 złotych

Jak wygląda rekrutacja na architekturę w Lublinie

W ramach kształcenia na kierunku architektura studenci nauczą się projektowania przestrzeni oraz różnego typu budynków mieszkalnych i użytkowych. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób zarządzać inwestycją budowlaną. Dowiedzą się także, w jaki sposób tworzyć rysunek techniczny oraz wykorzystywać nowoczesne programy i narzędzia informatyczne, wspomagające proces projektowania. Co więcej, rozwiną wszechstronną wiedzę z zakresu historii sztuki oraz historii i teorii architektury.

Architektura - rekrutacja na uczelniach w Lublinie:

sprawdź rekrutacja na studia w Lublinie

 

Jakie przedmioty liczą się na studia na architekturze w Lublinie

W procesie rekrutacyjnym na kierunek architektura w Lublinie pod uwagę brane są przedmioty takie jak  j. polski, j. obcy, jeden spośród: matematyka, fizyka. Warto dokonać odpowiedniego wyboru przedmiotów rozszerzonych w liceum oraz solidnie przygotować się do egzaminów maturalnych. Wyniki z matury na poziomie rozszerzonym z tych przedmiotów mają sporą wagę w procesie rekrutacyjnym.

Istotnym elementem jest również egzamin praktyczny. Studia architektoniczne cieszą się dużą popularnością, dlatego kandydaci z wysokimi wynikami z matury oraz wysokimi zdolnościami artystycznymi mają większe szanse na przyjęcie. Ważne jest także przygotowanie portfolio prac plastycznych, które może być wymagane na egzaminie wstępnym.

 

Ile osób na miejsce na architekturę w Lublinie

Architektura w Lublinie należy do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Lublinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Politechnikę Lubelską ubiegało się 3 kandydatów na jedno miejsce.

 

Limity miejsc

Każda z uczelni w Lubinie przewiduje limit miejsc na poszczególne kierunki studiów. W przypadku architektury jest to 60 miejsc.

Kandydaci na studia wybierani są na podstawie egzaminu wstępnego, który obejmuje dwa rysunki ołówkiem – natury oraz z wyobraźni oraz egzaminu maturalnego. Przedmioty, jakie brane są pod uwagę to m.in.: fizyka, język obcy, język polski oraz matematyka. Aby zostać pełnoprawnym studentem należy również dostarczyć w terminie komplet dokumentów.

Limity miejsc na kierunku architektura w Lublinie: 

  • Politechnika Lubelska: 60

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Dzień ogłoszenia wyników rekrutacji są najbardziej oczekiwanym dniem przez kandydatów. Kandydaci informację o zakwalifikowaniu się na studia będą mogli znaleźć na swoim indywidualnym profilu w systemie IRK, gdzie można znaleźć informację o zdobytej liczbie punktów, a także miejscu.  

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Politechnika Lubelska: 16 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Złożenie dokumentów jest bardzo ważnym etapem. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na studia należy złożyć komplet dokumentów.

Uczelnie zazwyczaj decydują się na dostarczenie dokumentów osobiście przez kandydatów, istnieje również możliwość dostarczenia dokumentów pocztą tradycyjną lub elektroniczną.

Kandydaci muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny, a także wysłany w terminie, bowiem niedopatrzenie może grozić wykreśleniem z listy zakwalifikowanych. Szczegółowe informacje o tym jakie dokumenty powinny być dostarczone można znaleźć na stronach poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Proces rekrutacji na studia na kierunku administracja opiera się na konkursie świadectw, a także egzaminie wstępnym. Kolejnym etapem jest ogłoszenie wyników, a zaraz po tym, kandydaci muszą dostarczyć dokumenty – mają na to zwykle tylko kilka dni, jednak jest to niezwykle ważny etap bowiem niedostarczenie dokumentów będzie równoznaczne z wykreśleniem z listy zakwalifikowanych. Podobnie może zakończyć się również brak kompletu dokumentów lub ich niewłaściwa forma.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Politechnika Lubelska: od 17 do 19 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku architektura w Lublinie

Studia stacjonarne na kierunku architektura w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. Ile kosztują studia na kierunku architektura w Lublinie? Cenaw 2024 roku za pierwszy rok studiów wynosi około 5400 zł.

Architektura studia w Lublinie - ceny 2024: 

  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie: od 5400 zł

Sprawdź

 *Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować architekturę w Lublinie

Kandydaci na architekturę w Lublinie mogą rozpocząć naukę stacjonarną na jednej uczelni publicznej w Lublinie – na Politechnice Lubelskiej.

Architekturę w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym oferuje także jedna uczelnia prywatna – Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Ponadto architekturę jako specjalność na innym architekturze informacji oferuje jedna uczelnia publiczna w tym mieście – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Gdzie studiować architekturę bezpłatnie w Lublinie

Bezpłatne studia na kierunku architektura można podjąć ramach studiów stacjonarnych na jednej uczelni publicznej w Lublinie – na Politechnice Lubelskiej.

Gdzie studiować architekturę niestacjonarnie w Lublinie

Niestacjonarne studia na kierunku architektura oferuje tylko jedna lubelska uczelnia – Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Dowiedz się więcej architektura w Lublinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na architekturze w Lublinie

Studia niestacjonarne na architekturze w Lublinie są płatne, a cena za jeden rok akademicki na tym kierunku wynosi około 5200 zł. ceny - architektura Lublin >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Lublinie nie ma żadnej uczelni, która oferowałaby kandydatom możliwość bezpłatnej nauki niestacjonarnej na architekturze – studia, które nie wiążą się z dodatkowymi opłatami, można podjąć tylko w ramach studiów stacjonarnych w publicznej szkole wyższej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Architektura Lublin studia i stopnia

Architektura Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Architektura Lublin studia stacjonarne

Architektura Lublin studia niestacjonarne

Architektura w Lublinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki architektura i budownictwo niestacjonarne w Lublinie

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura w Lublinie?

Prestiż studiów architektonicznych przyciąga wiele chętnych, którzy pragną połączyć zmysł techniczny i artystyczny zarazem.

Łukasz, student trzeciego roku studiów inżynierskich, wyjaśnił:

Moja mama zawsze powtarzała, że będę urządzał kiedyś ziemię. I chyba miała rację. Uwielbiam projektować świat i marzę o własnej firmie architektonicznej. Może jak Ted Mosby zaprojektuję najwspanialszy budynek banku? A może kolejną wieżę Eiffla? Wiem jedynie, że jestem we właściwym miejscu.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować