Architektura krajobrazu - Lublin

Architektura krajobrazu - Lublin

Architektura krajobrazu - Lublin

Studia w Lublinie

architektura krajobrazu

Odkryj kierunek architektura krajobrazu w Lublinie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Architektura krajobrazu studia Lublin 2021 | woj. lubelskie

Studia na kierunku Architektura krajobrazu w Lublinie to studia inżynierskie i magisterskiektórych program kształcenia trwa 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia) kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera i magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Architektura krajobrazu - Lublin

Zobacz, na jakich uczelniach w Lublinie jest kierunek architektura krajobrazu

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I)  (II), czas trwania: 3,5 roku • 1,5 roku
tryb: stacjonarne
Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Jednostka prowadząca

Architektura krajobrazu stopień: (I), czas trwania: 3,5 roku
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura krajobrazu w Lublinie?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku arhitektura krajobrazu najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • fizyka
 • historia sztuki
 • chemia
 • fizyka i astronomia
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • matematyka

 

Studia architektoniczne należą do kanonu kierunków dość nietypowych, dlatego też niejednokrotnie cechują się dwuetapowym procesem rekrutacyjnym. Aby dostać się na architekturę krajobrazu w Lublinie, powinieneś przygotować się nie tylko do zdawania matematyki, fizyki, języka angielskiego oraz historii najlepiej na poziomie rozszerzonym, ale również uzyskać pozytywny wynik z praktycznego egzaminu wstępnego oraz zgromadzić teczkę prac plastycznych. 

Szczegółów dotyczących rekrutacji na architekturę krajobrazu w Lublinie dowiesz się ze strony internetowej wybranej uczelni. Nie zapomnij się z nią zapoznać, aby rozpocząć studia z pełną świadomością.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura krajobrazu w Lublinie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU LUBLIN STUDIA I STOPNIA

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU LUBLIN STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU LUBLIN STUDIA STACJONARNE

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu są propozycją klasyczną i niezwykle popularną. Każdego roku liczba chętnych jest na tyle duża, że kandydaci prześcigają się w uzyskiwanych punktach maturalnych oraz jakości dostarczanych prac plastycznych. Lublin jest jednym z polskich miast, w których możesz rozpocząć edukację na architekturze krajobrazu i zagwarantować sobie tym samym zdobycie wszechstronnego wykształcenia oraz dobrej pracy w zawodzie.

Uczelnie w Lublinie, które zdecydowały się na włączenie do kanonu oferowanych kierunków studia architektoniczne, adresują właśnie te propozycje edukacyjne do grona świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich, posiadających określone predyspozycje. Są nimi między innymi dobrze rozwinięta wyobraźnia, talent artystyczny, zamiłowanie do tworzenia w wyobraźni własnych reprezentacji mijanych obiektów architektonicznych, a także zainteresowanie matematyką i fizyką, które są nieodłącznym elementem architektury. Idealny kandydat na architekturę krajobrazu posiada wszystkie wymienione cechy, jeżeli jesteś jedną z osób, których przeznaczeniem jest studiowanie tego kierunku, nie wahaj się ani chwili dłużej i już teraz przystąp do powtórki materiału potrzebnego w procesie rekrutacji!

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura krajobrazu możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (inżynierskie)

 • Studia II stopnia

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku architektura krajobrazu w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia inżynierskie, które trwają 3,5 roku. Drugi stopień natomiast to studia magisterskie, które trwają 1,5 roku. 

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Program studiów i przedmioty

Interdyscyplinarny charakter, jakim wyróżniają się studia w Lublinie na kierunku architektura krajobrazu, powoduje, że jako student zdobędziesz wszechstronne przygotowanie merytoryczne i praktyczne do wykonywania pracy w zawodzie. Studenci architektury krajobrazu:

 • poznają teorię sztuki i samej architektury
 • dowiadują się w jaki sposób tworzyli najwybitniejsi przedstawiciele zgłębianego przez nich kierunku
 • w trakcie praktycznych zajęć warsztatowych doskonalą posiadane zdolności plastyczne pod okiem artystów, często pracujących w zawodzie związanym z architekturą

 

Podczas nauki poszerzysz zakres swojej wyobraźni oraz poznasz sylwetki najważniejszych architektów krajobrazu, dzięki czemu będziesz mógł zainspirować się ich twórczością podczas swojej przyszłej pracy.

Ile trwają studia na kierunku architektura krajobrazu w Lublinie?

Studia na kierunku Architektura krajobrazu w Lublinie, trwają 3,5 roku (studia I stopnia) lub 1,5 roku (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU?

Architektoniczne kierunki studiów w Lublinie cieszą się dużą popularnością i nienaganną renomą nie tylko ze względu na szeroki i pragmatyczny materiał przedstawiany podczas nauki, ale również z uwagi na gwarantowane możliwości zawodowe. Jeżeli ukończysz architekturę krajobrazu w Lublinie, będziesz mógł zatrudnić się w biurach:

 • planistycznych
 • projektowych

 

Gdzie przystąpisz do przelewania swoich wizji na papier, przedsiębiorstwa architektoniczne zapewnią ci dużą liczbę zleceń, które zrealizujesz zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Zdobędziesz również szansę na założenie własnej pracowni architektonicznej, dzięki której zrealizujesz wszystkie postanowione cele bez konieczności wywiązywania się z poleceń szefostwa. Sam widzisz, że dzięki licznym możliwościom zawodowym, po ukończeniu architektury krajobrazu z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Gdzie studiować na kierunku architektura krajobrazu w Lublinie?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura krajobrazu w Lublinie

 • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła
 • Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura krajobrazu w Lublinie?

 

STUDIA W LUBLINIE - ważne informacje

kierunki studiów w Lublinie

studia w Lublinie

 

ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU - ważne informacje

architektura krajobrazu studia

studia architektura i budownictwo w Lublinie

studia architektura i budownictwo w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki architektura i budownictwo w Lublinie

Popularne kierunki architektura i budownictwo niestacjonarne w Lublinie

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)