Architektura w Poznaniu - przedmioty maturalne

Architektura w Poznaniu - przedmioty maturalne

Architektura w Poznaniu - przedmioty maturalne

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek architektura na poszczególnych uczelniach

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Uczelnia Przedmioty
Politechnika Poznańska Politechnika Poznańska Przedmioty maturalne:

Podstawą kwalifikacji na studia jest wynik sprawdzianu z uzdolnień artystycznych, języka obcego, języka polskiego i matematyki.

Dowiedz się więcej
Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu Przedmioty maturalne:

Na podstawie złożenia wymaganych dokumentów w terminie.

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Architektura w Poznaniu - przedmioty maturalne

Jak wygląda rekrutacja na kierunek studiów Architektura w Poznaniu? Aby dostać się na architekturę, należy wziąć udział w konkursie świadectw maturalnych. Przedmioty, jakie są brane pod uwagę to m.in. język polski, matematyka oraz język obcy. Kolejnym, znacznie ważniejszym etapem, są egzaminy wstępne. Egzamin wstępny służy na ocenie predyspozycji oraz umiejętności kandydata.

Wymagania na Architekturę w Poznaniu są bardzo wysokie, jednak jest to bardzo odpowiedzialny zawód, a także egzaminy wstępne sprawdzają, czy kandydaci poradzą sobie z takimi przedmiotami jak m.in.:

  • rewitalizację obszarów śródmiejskich,
  • prawo budowlane,
  • materiałoznawstwo,
  • wzornictwo przemysłowe.

Dlatego, jeśli poważnie myślisz o tym kierunku studiów, to warto już teraz przyłożyć się do przedmiotów maturalnych, aby uzyskać wysokie wyniki na maturze. Dodatkowo przed egzaminem wstępnym warto sprawdzić swoje umiejętności poprzez rozwiązanie egzaminów wstępnych z poprzednich lat.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Komentarze (0)