Ekonomia - Wrocław

Ekonomia - Wrocław

Ekonomia - Wrocław

Studia we Wrocławiu

na kierunku ekonomia

Odkryj kierunek ekonomia we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Ekonomia studia Wrocław | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku ekonomia we Wrocławiu to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć na uczelniach publicznych - Uniwersytecie Wrocławski, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ekonomia, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Wrocławski oferuje 150 miejsc, a Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu 96 miejsc w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych. Bezpłatne studia oferuje również Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. 

Ponadto na kandydatów czekają jeszcze miejsca na studiach płatnych na UWr oraz UE we WrocławiuCeny wahają się od 5300 zł do 5960 zł za pierwszy rok studiów.

 

W czasie studiów ekonomicznych studenci rozwiną kompleksową wiedzę z zakresu nauk społecznych, matematycznych, finansów i rachunkowości oraz zagadnień związanych z zarządzaniem. Dowiedzą się także, w jaki sposób zarządzać zasobami finansowymi oraz badać i analizować zjawiska gospodarcze i ekonomiczne. Ponadto poznają zasady zawierania i realizowania umów gospodarczych, wykonywania kompleksowej analizy podatkowej, czy pomiaru ryzyka inwestycyjnego.

 

Absolwenci znajdą zatrudnienie w instytucjach finansowych, bankowości, biurach rachunkowych, instytucjach administracji państwowej, księgowości oraz w działach finansowych przedsiębiorstw. Po ukończeniu studiów można także założyć własną działalność gospodarczą.

 

czytaj dalej wszystko o Ekonomia - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek ekonomia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Uczelnie, gdzie ekonomia jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Jednostka prowadząca

Ekonomia biznesu i finanse stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: niestacjonarne, stacjonarne

Specjalności na kierunku ekonomia biznesu i finanse

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Ekonomia we Wrocławiu?

W procesie rekrutacji na studia na kierunku ekonomia najczęściej brane są pod uwagę następujące przedmioty maturalne:

 • biologia
 • chemia
 • fizyka
 • geografia
 • informatyka
 • język obcy
 • język polski
 • matematyka
 • filozofia
 • wiedza o społeczeństwie
 • historia

 

Studia ekonomiczne przyciągają co roku bardzo wiele osób chętnych. Jednak nie należy zapominać, że na naukę na tym prestiżowym kierunku mają szansę tylko najlepsi kandydaci. Zatem swoje przygotowania do egzaminu dojrzałości rozpocznij już dziś, by w przyszłości uniknąć rozczarowań. Przedmioty, które możesz wybrać w przypadku składania aplikacji na studia na kierunku ekonomia, to na przykład: matematyka, język polski oraz dowolny obcy język nowożytni. Pamiętaj także, że twoja kandydatura będzie atrakcyjna jedynie wtedy, jeżeli większość z tych przedmiotów zdecydujesz się zdawać na poziomie rozszerzonym.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Ekonomia w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA WROCŁAW STUDIA I STOPNIA

EKONOMIA WROCŁAW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA WROCŁAW STUDIA STACJONARNE

EKONOMIA WROCŁAW STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku ekonomia we Wrocławiu?

 

1. Dla kogo ten kierunek

Współczesny świat podporządkowany jest przede wszystkim wartościom materialnym. Większość obserwatorów uważa to za smutną rzeczywistość, jednak dla części jest to oznaka nieustającego rozwoju i pozytywnego skoku cywilizacyjnego. Jedno jest pewne – niezależnie od tego, do której grupy się zaliczamy, możemy przyznać rację, że wciąż potrzebni są specjaliści, którzy w profesjonalny sposób będą analizować wszystkie zmiany gospodarcze.
Ekonomia bowiem to taka dyscyplina, która w najogólniejszy sposób zajmuje się analizą i opisem produkcji, dystrybucji oraz konsumpcji różnego rodzaju dóbr i usług, z których korzystamy na co dzień. To bardzo praktyczna nauka i nawet nieświadomie wykorzystujemy ją w zwykłych aktywnościach związanych z kupnem, sprzedażą i użytkowaniem produktów. Zatem studia na kierunku ekonomia to idealna propozycja dla osób, które interesują się współczesnymi zagadnieniami gospodarczymi i chciałyby zdobyć bardzo przyszłościowy zawód.

 

2. Typ i tryb studiów:


Studia na kierunku ekonomia możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku ekonomia we Wrocławiu realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające 2 lata. 

Uczelnie we Wrocławiu umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne.


2. Program kształcenia i gdzie studiować

Uczelnie we Wrocławiu przygotowały bogatą ofertę studiów ekonomicznych, ponieważ jest to ten typ kierunków, które od wielu lat cieszą się niegasnącą popularnością. Zatem jeżeli w kręgu twoich zainteresowań jest właśnie ekonomia i myślisz o podjęciu nauki w tym mieście, to możesz wybierać spośród uczelni takich jak: Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Ekonomiczny oraz Uniwersytet Przyrodniczy. Zastanów się wcześniej, która z tych ofert kształcenia będzie dla ciebie najbardziej odpowiednia, ponieważ programy kształcenia mogą się nieznacznie od siebie różnić.
Kierunki studiów we Wrocławiu takie jak ekonomia cechuje interdyscyplinarność. W praktyce oznacza to, że wiedza i umiejętności studentów muszą mieć bardzo rozległy charakter. Doby ekonomista to nie tylko świetny matematyk i analityk. Aby spełniać się w swoim zawodzie z sukcesami, powinien on także doskonale znać różne odmiany prawa oraz aspekty związane z socjologią. Zatem studentów tego kierunku czeka wiele intensywnych godzin nauki.


3. Praca po studiach

Absolwenci studiów na kierunku ekonomia nie powinni mieć żadnych problemów ze znalezieniem zatrudnienia, które będzie w pełni odpowiadać ich kwalifikacjom. Po ukończeniu studiów możesz dowolnie zaplanować rozwój własnej ścieżki kariery w zależności od własnych upodobań i zainteresowań. To interdyscyplinarne wykształcenie sprawia, że na specjalistów do spraw ekonomii czeka praca właściwie w każdym sektorze gospodarczym.
Ekonomiści znają zatrudnienie w różnego rodzaju biurach analitycznych, urzędach, domach maklerskich. Współcześnie każde przedsiębiorstwo, które chce utrzymywać wysokie standardy, powinno korzystać z usług wykwalifikowanych profesjonalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i umiejętnością potrafią przewidzieć nawet dalekie skutki finansowe podjętych decyzji. A to właśnie jedna z podstawowych umiejętności ekonomistów. Warto też podkreślić, że studia ekonomiczne doskonale przygotowują do założenia własnej działalności gospodarczej.

Uczelnie we Wrocławiu stanowią jeden z bardziej popularnych ośrodków akademickich w Polsce. Co roku do tego miasta przyjeżdża wielu studentów, by rozpocząć naukę wyższą. Zatem oferta edukacyjna musi być bardzo dobrze dostosowana do ich potrzeb. Jedną z takich atrakcyjnych propozycji jest możliwość kształcenia stacjonarnego lub zaocznego – również na kierunkach takich jak ekonomia. Studia dzienne są najbardziej powszechne ze względu na brak opłat za czesne, jednak coraz częściej interesującą opcją jest kształcenie zaoczne. To idealna propozycja dla wszystkich tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na regularne uczęszczanie na zajęcia. Studia niestacjonarne mają charakter weekendowych zjazdów naukowych, jednak należy pamiętać, że wiąże się to z uiszczaniem opłat za czesne.

 

4. Program studiów i przedmioty

Programy nauczania wrocławskich uczelni mogą się od siebie trochę różnić, jednak ich naczelnym celem jest wykształcenie najwyższej klasy profesjonalistów do spraw ekonomii. Studenci będą poznawać wiedzę ogólną z zakresu:

 • matematyki;
 • analizy;
 • statystyki.

 

Początkowo mogą one spędzać sen z powiek, jednak doskonałe opanowanie tych zagadnień jest niezbędne, ponieważ stanowią one podstawowe narzędzie pracy przyszłych ekonomistów. Każdy kolejny etap nauki wprowadzać będzie także coraz bardziej szczegółowe zagadnienia, które ściśle związane są z tą dyscypliną:

 • mikro- i makroekonomia;
 • ekonometria;
 • matematyka finansowa;
 • nowoczesne metody obliczeniowe w ekonomii i wiele innych.

 

To jeszcze nie wszystko, ponieważ przedstawione propozycje zajęć stanowią tylko nieznaczną część zagadnień, z jakimi muszą się zapoznać przyszli ekonomiści. Część z nich ma charakter ściśle administracyjny i prawny, ponieważ obrotu dobrami nie da się w pełni zrozumieć bez chociażby doskonałej znajomości prawa gospodarczego. Oprócz tego studenci ekonomii będą mieć do wyboru różnego rodzaju specjalizacje, których celem jest kształcenie bardzo ścisłych kompetencji:

 • analityk otoczenia biznesu;
 • analityk rynku;
 • ekonomia innowacji;
 • finanse świata itd.

 

Studia we Wrocławiu na kierunku ekonomia dają nie tylko rzetelne wykształcenie, lecz także rozwijają umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, które jest niezwykle ważne w pracy związanej z tą dyscypliną.

 

Ile trwają studia na kierunku ekonomia we Wrocławiu?

Ile trwają studia na kierunku ekonomia we Wrocławiu?

Studia na kierunku ekonomia we Wrocławiu, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Studia ekonomiczne we Wrocławiu zaliczają się do grona kierunków dwustopniowych. Ten podział dotyczy większości kierunków Polsce. Pierwszy stopień kształcenia trwa 3 lata. Studenci poznają wtedy niezbędną wiedzę ekonomiczną oraz przygotowują się do obrony pierwszej poważnej pracy dyplomowej. Jeżeli wszystko powiedzie się pomyślnie, to otrzymują oni dyplom licencjata i mogą rozpocząć pierwsze aktywności zawodowe. 

Studia II stopnia trwają dwa lata i mają charakter uzupełniający. Studenci poznają także nowe, specjalistyczne zagadnienie. Na koniec studiów przystępują oni do obrony pracy magisterskiej. I dopiero posiadanie dyplomu magistra ekonomii sprawi, że absolwenci tego kierunku będą mogli znaleźć najbardziej satysfakcjonującą pracę.

Jaka praca po studiach na kierunku ekonomia we Wrocławiu?

Jaka praca po studiach na kierunku ekonomia we Wrocławiu?

Naczelnym celem wrocławskich uczelni jest wykształcenie takich specjalistów, którzy będą wyjątkowo atrakcyjni na aktualnym rynku pracy. Polskie ośrodki akademickie podążają za wymogami, stawianymi przez pracodawców i coraz częściej programy studiów układane są w ten sposób, by dawać nie tylko niezbędną wiedzę, lecz by kształcić także odpowiednie kompetencje i umiejętności. Tak dzieje się też w przypadku studiów ekonomicznych. Studenci uczestniczą w wielu zajęciach praktycznych oraz odbywają rozwijające praktyki. Wszystko to przekłada się później na możliwości bardzo atrakcyjnego zatrudnienia.

Dziś zatrzymanie obrotu dobrami i usługami jest po prostu niemożliwe, a to oznacza, że ekonomiści nieustannie będą mieć ręce pełne pracy. Ekonomista może pracować na stanowiskach związanych z analizą i oceną danych, może prowadzić różnego rodzaju prognozy gospodarcze oraz pełnić funkcje doradcze w przedsiębiorstwach. Ta ostatnia funkcja jest niezwykle ważna, ale także pozwala na elastyczność zatrudnienia, ponieważ absolwenci tego kierunku swoją karierę mogą rozwijać w dowolnie wybranym sektorze gospodarczym. Niezależnie od profilu danego przedsiębiorstwa potrzebni są w nim ekonomiści, którzy dbać będą o jego finanse oraz obrót dobrami. Oprócz tego ekonomiści znajdą bardzo stabilne i dobrze płatne zatrudnienie w:

 • biurach analitycznych;
 • sektorze bankowym;
 • domach maklerskich;
 • instytucjach, zajmujących się analizą dóbr i usług;
 • urzędach różnego typu;
 • jednostkach administracji rządowej i samorządowej.

 

Możliwości zatrudnienia jest bardzo wiele. Współczesne profile kształcenia dostosowane są także do standardów międzynarodowych, więc absolwenci tego kierunku znajdą także zatrudnienie poza granicami kraju. Dodatkowo absolwenci ekonomii przygotowani są także do świadomego rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

 

Ile zarabiają absolwenci kierunku studiów Ekonomia?

Absolwenci kierunku studiów Ekonomia mają przed sobą szeroki wybór stanowisk na rynku pracy. Najczęściej wybieranymi zawodami są: analityk finansowy, ekonomista, doradca biznesowy oraz przedstawiciel handlowy. Jakie obowiązki do nich należą i ile zarabiają miesięcznie?

 

Analityk finansowy

Odpowiada za sporządzanie analiz i raportów finansowych, analizę ryzyka ekonomicznego, tworzenie arkuszy analitycznych oraz tworzenie prognoz ekonomicznych i ich weryfikację. Zajmuje się również oceną projektów inwestycyjnych, a także bierze udział w przygotowaniu strategii finansowych. Mediana zarobków na stanowisku analityk finansowy wynosi około 6910 zł brutto miesięcznie.

 

Ekonomista

Zajmuje się przeprowadzaniem badań, tworzeniem teorii ekonomicznych oraz ich weryfikacją, a także ocenia stan gospodarki i jakie są perspektywy na jej rozwój. Ekonomista szuka również sposobów na zwiększenie zasobów wydajności posiadanych zasobów. Mediana zarobków to około 5620 zł brutto miesięcznie.

 

Doradca biznesowy

Do jego obowiązków należy pozyskiwanie nowych odbiorców usług, praca z klientami poprzez profesjonalną prezentacji oferty firmy i objaśnianie kontrahentom wybranych zagadnień. Doradca biznesowy odpowiada także monitorowanie realizacji transakcji kasowych. Mediana zarobków to około 5880 zł brutto miesięcznie. 

Źródło: wynagrodzenia.pl (sierpień 2021)

 

Pamiętaj, że podane kwoty mogą się znacznie różnić pomiędzy sobą, na co ma wpływ wiele czynników. Zróżnicowanie w stawkach uzależnione jest od wykształcenia, doświadczenia, ukończonych dodatkowych kursów i szkoleń, stażu pracy, znajomości języków obcych, wielkości firmy, a nawet miejsca pracy – wynagrodzenia na danym stanowisku mogą się różnić pomiędzy danymi województwami lub miastami.

Gdzie studiować na kierunku ekonomia we Wrocławiu?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek ekonomia we Wrocławiu:

czytaj dalej uczelnie we Wrocławiu

 

1. Uczelnie publiczne (państwowe)

Uniwersytet Wrocławski

Kierunek studiów Ekonomia odbywa się na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 150 osób)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5300 zł)

Studia na kierunku Ekonomia przeznaczone są dla osób, które interesują się ekonomią, finansami oraz gospodarką. Decydując się na Uniwersytet Wrocławski, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to: prawo w biznesie, prawo podatkowe, finanse i rachunkowość, ekonomia innowacji oraz gospodarka światowa.

Studia na kierunku Ekonomia, są świetnym wyborem dla każdego, kto chce w przyszłości zajmować się zawodowo ekonomią, finansami lub analizą dóbr. Studenci w trakcie nauki poszerzą lub rozwiną swoją przedsiębiorczość i dowiedzą się jak zarządzać i gospodarować zasobami finansowymi. Program nauczania obejmuje również różne gałęzie prawa np. prawo gospodarcze, podatkowe i handlowe, które mogą okazać się niezbędne w karierze zawodowej.

Przedmioty, z jakimi mogą zmierzyć się studenci Ekonomii to m.in. marketing, matematyka, mikroekonomia, statystyka w biznesie, ochrona własności intelektualnej, rynki finansowe, międzynarodowe stosunki gospodarcze, język obcy oraz historia myśli ekonomicznej.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w biurach analitycznych, sektorze bankowym, domach maklerskich jednostkach administracji rządowej i samorządowej, urzędach, a także w instytucjach zajmujących się analizą dóbr i usług.

Dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Studia na kierunku Ekonomia odbywają się na Wydziale Przyrodniczo Technologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Studia realizowane są w trybie jednostopniowym – są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne, limit miejsc: 96 osób)
 • niestacjonarne

 

Na kierunku studiów Ekonomia odnajdą się osoby zainteresowane przedmiotami ścisłymi, gospodarką, polityką, socjologią, a także finansami.

Studia na kierunku Ekonomia, będą niewątpliwie świetnym wyborem dla osób, które chciałyby w przyszłości prowadzić działalność gospodarczą lub zajmować się analizą finansową. Zdobyta wiedza z zakresu mikro i makroekonomii, zarządzania oraz statystki będzie kluczowa w strefie zawodowej – umożliwi nie tylko pracę w firmach lub instytucjach, ale też ułatwi rozpoczęcie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Ekonomii to m.in. matematyka, podstawy prawa, makroekonomia, mikroekonomia, podstawy zarządzania, rachunkowość, logistyka, międzynarodowe stosunki gospodarcze, rynki finansowe oraz metody oceny projektów inwestycyjnych.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w przedsiębiorstwach rolno-spożywczych, instytucjach obsługi rolnictwa, agencjach rządowych, administracji gospodarczej, organizacjach i instytucjach na stanowiskach operacyjnych w kraju, a także za granicą. Jako absolwent jesteś też przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Kierunek studiów Ekonomia odbywa się na Wydziale Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego. Studia realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są to trzyletnie studia licencjackie, a następnie dwuletnie studia magisterskie.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne)
 • niestacjonarne (cena za pierwszy rok studiów wynosi 5960 zł)

Kierunek studiów Ekonomia przeznaczony jest dla osób interesujących się gospodarką, mikro oraz makroekonomią, a także dla tych, którzy interesują się przedmiotami ścisłymi, takimi jak matematyka. Decydując się na Uniwersytet Ekonomiczny, możesz wybrać jedną z oferowanych specjalności, są to: analityk rynków, ekonomia menedżerska oraz gospodarka cyfrowa.

Kierunek studiów Ekonomia to doskonały wybór, dla każdego, kto chce rozwinąć swoją wiedzę z zakresu ekonomii i finansów. Studenci w czasie studiów dowiedzą się jak gromadzić i analizować dane oraz jak przeprowadzać analizy ekonomiczne. Umiejętności zdobyte w toku studiów umożliwią absolwentom pracę w przedsiębiorstwach prywatnych czy organizacjach publicznych.

Przedmioty, jakie czekają na studentów Ekonomii to m.in. mikroekonomia, finanse, rachunkowość, zarządzanie, prawo, matematyka, polityka gospodarcza, ekonomia informacji oraz behawioralna, język obcy, a także ekonometria.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. jako analityk rynków, specjalista do spraw gospodarki cyfrowej, menedżer przedsiębiorstw, specjalista analityk, doradca w podmiotach publicznych oraz konsultant biznesowy.

Dowiedz się więcej

 

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – Ekonomia jako specjalność

Studia Ekonomia biznesu i finanse na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w Filii w Jeleniej Górze realizowane są w systemie dwustopniowym – jako pierwsze są to trzyletnie studia I stopnia, kończące się tytułem licencjata, a następnie dwuletnie studia II stopnia, kończące się tytułem magistra.

W rekrutacji 2021/2022 studia możesz podjąć w trybach:

 • stacjonarne (studia bezpłatne)
 • niestacjonarne

Na kierunku studiów Ekonomia biznesu i finanse odnajdą się osoby, które interesują się polityką gospodarczą, finansami, a także marketingiem. Wybierając Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w Filii w Jeleniej Górze, możesz zdecydować się na jedną z oferowanych specjalności, są to: ekonomia menedżerska, analityk biznesu lub rachunkowość i doradztwo finansowe.

Studia na kierunku Ekonomia w biznesie i finanse, są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą rozwijać się w kierunku finansów oraz pracy obejmującej doradztwo biznesowe i administrację publiczną. W czasie studiów studenci, dowiedzą się jak otworzyć i poprowadzić biznes oraz jak prawidłowo analizować koszty i sytuację na rynku. Studenci uczeni są również pracy w zespole co ma pozytywny wpływ na późniejsze życie zawodowe jak i prywatne.

Przedmioty, z jakimi mogą zmierzyć się przyszli studenci Ekonomii w biznesie i finansów to m.in. prawo, matematyka, finanse, wprowadzenie do mikroekonomii, wprowadzenie do makroekonomii, rachunkowość małej firmy, język obcy, analiza danych, biznesowe zastosowanie arkusza kalkulacyjnego oraz wizualizacja wyników analiz w biznesie.

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie jako specjaliści do spraw księgowości, analitycy sprzedaży, asystenci w dziale produkcji, specjaliści do spraw factoringu, asystenci w dziale obsługi klienta oraz analitycy bankowi i giełdowi.

Dowiedz się więcej

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek ekonomia we Wrocławiu?

Studia ekonomiczne od wielu lat znajdują się na liście najpopularniejszych kierunków, wybieranych przez absolwentów szkół średnich. Jednak od razu trzeba podkreślić, że nie są to studia, na których odnajdą się wszyscy zainteresowani. Odpowiedz sobie na kilka pytań:

 • Czy nauka matematyki stanowi dla ciebie jedynie intelektualne wyzwanie?
 • Czy interesują cię zagadnienia związane ze współczesną gospodarką oraz polityką?
 • Czy cechuje cię przenikliwość i analityczność myślenia?

 

Proces rekrutacji i przedmioty

Jeżeli odpowiadasz na te pytania twierdząco, to znaczy, że studia na kierunku ekonomia mogą być dla ciebie odpowiednim wyborem. Jednak aby móc je rozpocząć, najpierw musisz przejść przez procedurę rekrutacyjną. Pamiętaj, że kandydatów jest zawsze więcej niż miejsc. Twoją podstawową bronią będą wyniki, jakie uzyskasz podczas egzaminu maturalnego. Przygotuj się dobrze z przedmiotów takich jak: matematyka, historia, język polski oraz wybrany język obcy nowożytni.

Być może jesteś osobą, która lubi poszerzać swoje horyzonty intelektualne, a zdobywanej wiedzy nie ogranicza do niezbędnego minimum. Jeżeli tak jest, to w swoich planach uwzględnij udział w olimpiadzie przedmiotowej. To duże wyzwanie, które może przynieść korzyść w postaci dostania się na studia poza kolejnością. W przypadku studiów ekonomicznych rozważ olimpiady takie jak:

 • Olimpiada Statystyczna;
 • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej;
 • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

 

Pamiętaj także o terminowym uiszczeniu wszystkich opłat rekrutacyjnych. Jeżeli już dostaniesz się na studia, zorientuj się, jakie dokumenty powinieneś złożyć w dziekanacie w pierwszej kolejności. Na ogół są to zdjęcia do legitymacji, skany dowodu osobistego oraz świadectwo maturalne.

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

EKONOMIA - ważne informacje

ekonomia studia

ekonomia studia online

studia ekonomiczne we Wrocławiu

studia ekonomiczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Jakie opinie mają studia na kierunku ekonomia we Wrocławiu?

Studia ekonomiczne powinny być wybrane świadomie, ponieważ tylko wtedy będzie można się realizować w tej dziedzinie z sukcesami.

Michalina, studentka trzeciego roku mówi:

Wrocław to piękne miasto, nie wyobrażam sobie nauki gdzie indziej. A czemu wybrałam ekonomię? Po prostu od zawsze zależało mi na takim wykształceniu, dzięki któremu będę mogła znaleźć atrakcyjne zatrudnienie. Wiem, że po ekonomii jest to możliwe!

Kierunki ekonomiczne w mieście Wrocławiu

Rozwiń

Popularne kierunki ekonomiczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

25 Uczelni we Wrocławiu

Wrocław jest jednym z największych ośrodków akademickich. Na 10 uczelniach publicznych i kilkunastu niepublicznych studiuje blisko 100 tysięcy studentów. Według rankingów oceniających blisko 200 szkół wyższych, uczelnie we Wrocławiu są jednymi z najlepszych w kraju.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują wrocławskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów we Wrocławiu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)