Europeistyka - Kraków

Europeistyka - Kraków

Europeistyka - Kraków

Studia w Krakowie

europeistyka

Odkryj europeistykę w Krakowie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Europeistyka studia Kraków 2021 | woj. małopolskie

Studia na kierunku europeistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym  lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Europeistyka - Kraków

Zobacz, na jakich uczelniach w Krakowie jest kierunek europeistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jednostka prowadząca

Europeistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek europeistyka w Krakowie?

Europeistyka jest kierunkiem, który cieszy się bardzo dużą popularnością. Wiele osób już na etapie nauki w szkole średniej wie, że poznawanie kultury poszczególnych państw świata, a także zgłębianie przemian ekonomicznych, mających wpływ na relacje w obrębie krajów będzie dla nich ciekawe.

Jeżeli i ty marzysz o ujrzeniu swojego nazwiska na liście przyjętych na europeistykę w Krakowie, zapoznaj się z wymaganiami rekrutacyjnymi oraz rozpocznij przygotowania do czekającego cię egzaminu maturalnego.

Jeśli chcesz aplikować na studia drugiego stopnia, zadbaj o wysokie oceny na dyplomie z poprzedniego etapu kształcenia. Szczegóły znajdziesz na stronie internetowej wybranej uczelni wyższej.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Europeistyka w Krakowie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EUROPEISTYKA KRAKÓW STUDIA I STOPNIA

EUROPEISTYKA KRAKÓW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EUROPEISTYKA KRAKÓW STUDIA STACJONARNE

EUROPEISTYKA KRAKÓW STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku europeistyka w Krakowie

Jak wyglądają studia na kierunku europeistyka w Krakowie?

Europeistyka jest kierunkiem, którego siatka programowa znajduje wspólny mianownik dla nauk ekonomicznych, prawnych, socjologii, historii, turystyki oraz geografii. Studenci tego niezwykle interesującego kierunku uczą się analizowania, opisywania i wyciągania wniosków na temat przemian politycznych i ekonomicznych na świecie, zgłębiają zasady funkcjonowania Unii Europejskiej, a także niektórych organizacji rządowych i samorządowych.

Interdyscyplinarna wiedza i umiejętność jej praktycznego wykorzystania docenia wielu współczesnych pracodawców nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku europeistyka możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 • studia niestacjonarne

 

Europeistykę w Krakowie możesz realizować zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Kształcenie licencjackie jest wybierane najczęściej przez świeżo upieczonych maturzystów oraz osoby nieposiadające dyplomu ukończenia studiów. Nauka na tym etapie trwa trzy lata. Następnie można uczyć się na magisterskich studiach drugiego stopnia. Dzięki czterem semestrom studenci ugruntują posiadaną już wiedzę, a także zdobędą całkiem nową. Nauka na studiach magisterskich trwa dwa lata.

Jako przyszły kandydat na europeistykę możesz mieć wpływ na organizację charakteru kształcenia.

Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedziałku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Interdyscyplinarny charakter kształcenia, jaki wyróżnia studia na kierunku europeistyka w Krakowie, pozwala studentom na zdobycie szerokich kompetencji, które uczynią z nich elastycznych pracowników wielu sektorów zawodowych. Zanim jednak rozpoczniesz planowanie swojego zawodowego życia, poznasz przyczyny i przebieg procesu integracji europejskiej, dowiesz się o najważniejszych przemianach politycznych i gospodarczych, jakie miały miejsce na przestrzeni wieków.

Przyszli absolwenci europeistyki mogą liczyć również na ugruntowanie wiedzy i umiejętności ekonomicznych, które pozwolą im na korzystanie z narzędzi statystycznych i matematycznych w celu interpretacji zjawisk gospodarczych. Studia na kierunku europeistyka uczynią z ciebie cenionego specjalistę na współczesnej arenie zawodowej.

Ile trwają studia na kierunku europeistyka w Krakowie?

Studia na kierunku europeistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku europeistyka w Krakowie?

Uczelnia, na której można studiować kierunek europeistyka:

 • Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Jaka praca po studiach na kierunku europeistyka w Krakowie?

Nie od dziś wiadomo, że osoby, które ukończyły europeistykę w Krakowie, bez trudu znajdują najodpowiedniejszą dla siebie pracę. Wszechstronna wiedza ogólna i umiejętności związane z analizami ekonomicznymi i statystycznymi pozwolą ci na zajęcie wysokich stanowisk w wybranych instytucjach administracyjnych na poziomie rządowym i samorządowym.

Absolwenci często decydują się na podjęcie pracy w placówkach kulturalnych, na przykład w roli przewodników. Zatrudnienie w ośrodkach związanych z kulturą pozwala na codzienne obcowanie ze sztuką, co jest istotne dla wielu osób.

Ponadto będziesz mógł rozpocząć zawodową współpracę z wydawnictwami, massmediami lub zdecydować się na pracę na stanowisku wykładowcy akademickiego.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku europeistyka:

 • Wybrane instytucje administracji rządowej i samorządowej,

 • Struktury Unii Europejskiej,

 • Ośrodki związane z kulturą,

 • Wydawnictwa prasowe,

 • Massmedia,

 • Biura turystyczne.

Kierunki ekonomiczne w Krakowie

Rozwiń

19 Uczelni w Krakowie

Może zadajesz sobie pytanie, czy Kraków jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród dziesięciu publicznych i dziewięciu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują krakowskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Krakowie


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

  

Komentarze (0)