Zarządzanie w administracji publicznej to kierunek, który w interdyscyplinarny sposób łączy wiedzę obejmującą takie nauki, jak zarządzanie, ekonomia i prawo z metodami praktycznego wykorzystywania zdobywanych informacji.
W trakcie realizowanego kształcenia masz okazję zaplanować interwencję publiczną, a także nauczysz się prowadzić dialog społeczny. Studenci rozwijają umiejętności odnoszące się stricte do zarządzania publicznego, a są one przydatne w przypadku funkcjonowania organizacji publicznych w Polsce i Unii Europejskiej.
Studia drugiego stopnia w tym zakresie są idealne dla osób, które interesują się sprawnym i skutecznym zarządzaniem przedsięwzięciami publicznymi w różnych dziedzinach działalności administracji publicznej.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Zarządzanie w administracji publicznej możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia w Łodzi na kierunku zarządzanie w administracji publicznej realizowane są w ramach studiów magisterskich, to znaczy na drugim stopniu, który trwa w tym przypadku dwa lata, czyli cztery semestry.
Kształcenie w tym zakresie odbywa się w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym.
Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.
Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Studenci zarządzania w administracji publicznej mają okazję zdobyć gruntowne wykształcenie, które łączy wiedzę z zakresu zarządzania, ekonomii i prawa z metodami jej praktycznego wykorzystania.
Oznacza to, że w trakcie realizowanych zajęć masz okazję analizować złożone problemy decyzyjne, planować interwencję publiczną, komunikować się z otoczeniem, prowadzić społeczny dialog, a tym samym zdobywać niezbędne do pracy w publicznych instytucjach umiejętności.
Kompleksowo opracowywany program zajęć umożliwia zapoznanie się ze strategicznym zarządzaniem finansami, ze sposobami zarządzania projektami w administracji publicznej, a także z metodami zarządzania zasobami ludzkimi.
Realizowane przedmioty umożliwią również zdobycie potrzebnych informacji odnoszących się do marketingu społecznego i publicznego oraz użytecznych w zarządzaniu kryzysowym kompetencji.