Prawo zamówień publicznych - Łódź

Prawo zamówień publicznych - Łódź

Prawo zamówień publicznych - Łódź

Studia w Łodzi

prawo zamówień publicznych

Odkryj kierunek prawo zamówień publicznych w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

07.11.2024

Prawo zamówień publicznych studia Łódź - 2025 | woj. łódzkie

Studia na kierunku prawo zamówień publicznych to studia magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (magistra).

Studia możesz podjąć w trybie niestacjonarnym

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek prawo zamówień publicznych?

Jeśli rozważasz studiowanie prawa zamówień publicznych, warto sprawdzić wymagania kwalifikacyjne, które indywidualnie ustalane są przez łódzkie placówki akademickie. Duże zainteresowanie wzbudzają nawet studia magisterskie, dlatego musisz zadbać o wysoką pozycję w rankingu przyjętych.

Pamiętaj, że studia magisterskie przeznaczone są dla osób, które ukończyły już studia pierwszego lub drugiego stopnia bądź jednolite studia magisterskie, dlatego w trakcie rekrutacji z pewnością będziesz musiał/a przedstawić dyplom ukończenia kształcenia w danym zakresie. 

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH W ŁODZI?

Prawo zamówień publicznych to interdyscyplinarny kierunek studiów prawniczych, który umożliwia zdobycie potrzebnej wiedzy obejmującej swoim zainteresowaniem regulacje prawne w odniesieniu do struktur i funkcjonowania systemu zamówień publicznych w Polsce, praw i obowiązków zamawiających i wykonawców oraz ich odpowiedzialności prawnej.

Rzetelne wykształcenie w zakresie prawa zamówień publicznych i zdobywane kompetencje pozwolą Ci zawodowo zajmować się prowadzeniem postępowań o zamówienia publiczne, a także przygotowywać oferty i uczestniczyć w procesie wykonywania zamówień. Kierunek jest nowoczesną propozycją kształcenia, która odpowiada na zapotrzebowania aktualnego rynku pracy.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Prawo zamówień publicznych możemy podzielić na:

1. Typ

  • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

  • studia niestacjonarne

 

Studia w Łodzi na kierunku prawo zamówień publicznych realizowane są w ramach studiów magisterskich, to znaczy na drugim stopniu, który trwa dwa lata (cztery semestry).

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunku prawo zamówień publicznych w Łodzi zdobywają wiedzę w zakresie funkcjonowania systemów zamówień publicznych w Polsce oraz praw i obowiązków, które mają zamawiający i wykonawcy.

W kompleksowo opracowanym programie studiów znajdziesz szereg najważniejszych przedmiotów, które obejmują prawo, zamówienia publiczne, zarządzanie jednostkami sektora publicznego, dochodzenie i egzekwowanie roszczeń w postępowaniu cywilnym, a także postępowanie administracyjne i sądowo-administracyjne.

Kształcenie w tym zakresie umożliwi Ci rozwinięcie umiejętności analitycznych, interpretacyjnych, a także umiejętności wnioskowania. Absolwenci sprawie przygotowują i przeprowadzają postępowania w zakresie zamówień publicznych, opracowują oferty, a także uczestniczą w procesach wykonywania zamówień.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH W ŁODZI?

Studia na kierunku Prawo zamówień publicznych trwają 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU PRAWO ZAMÓWIEŃ PUBLICZNYCH W ŁODZI?

Studia w Łodzi w zakresie prawa zamówień publicznych gwarantują zdobycie rzetelnie wyselekcjonowanej wiedzy, obejmującej uregulowania prawne w zakresie struktur i funkcjonowania systemu zamówień publicznych w Polsce, a także w odniesieniu do praw i obowiązków zamawiających i wykonawców oraz ich odpowiedzialności prawnej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku prawo zamówień publicznych:

  • instytucje publiczne
  • organy administracji rządowej i samorządowej
  • sektor prywatny

Absolwenci prawa zamówień publicznych są przygotowani do podejmowania dalszego kształcenia na studiach podyplomowych z zakresu prawa, zarządzania, ekonomii, innych dziedzin gospodarczych. Możesz także kształcić się dalej na studiach trzeciego stopnia.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Prawo zamówień publicznych w Łodzi?

Komentarze (0)