Historia - Łódź

Historia - Łódź

Historia - Łódź

Studia w Łodzi

historia

Odkryj kierunek historia w Łodzi i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Historia studia Łódź - 2021 | woj. łódzkie

Studia na kierunku historia to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Historia - Łódź

Zobacz, na jakich uczelniach w Łodzi jest kierunek historia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Łódzki

Jednostka prowadząca

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek historia?

Kierunek historia w Łodzi jest idealny dla osób, które chcą podróżować w czasie, a swoją pasję odnoszącą się do nauk historycznych pragną wykorzystywać w zawodzie. Kandydatów jest wielu, natomiast liczba miejsc jest ograniczona. Właśnie dlatego warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi.

Przyszli studenci muszą przedstawić wyniki z obowiązkowych egzaminów maturalnych zdawanych na poziomie podstawowym, ale warto także pokusić się o zdawanie egzaminów dodatkowych na rozszerzeniu.

W przypadku kwalifikacji na studia drugiego stopnia ważna jest ocena znajdująca się na dyplomie, który poświadcza ukończenie danego etapu kształcenia wyższego. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Historia w Łodzi - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

HISTORIA ŁÓDŹ STUDIA I STOPNIA

HISTORIA ŁÓDŹ STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

HISTORIA ŁÓDŹ STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku historia w Łodzi

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA W ŁODZI?

Historia to kierunek cieszący się popularnością, dzięki interdyscyplinarnemu kształceniu, które zapewniają tworzone programy studiów. Studia historyczne umożliwią Ci zgłębianie procesów i mechanizmów politycznych, społecznych i gospodarczych zaczynając od starożytności po współczesność.

Oczywiście specjaliści pracujący na łódzkich uczelniach skupiają się nie tylko na dziejach Polski, ale również na historii powszechnej, która obejmuje dzieje Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Rosji i Związku Radzieckiego, Rzymu i Bizancjum, Szwecji, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych.

Kształcenie w tym zakresie to idealna okazja, by zdobyć odpowiednie kompetencje do analizowania tekstów i obrazów, podejmowania dyskusji i negocjacji, a także do pisania i rozumienia tekstów kultury, symboli, dzieł sztuki.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Historia możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia historyczne w Łodzi są realizowane w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata, czyli sześć semestrów. Studia drugiego stopnia odbywają się w trakcie czterech semestrów (dwa lata) i kończą się tytułem magistra. Studia magisterskie uzupełniają wiedzę zdobywaną na studiach pierwszego stopnia.

Historię możesz studiować przede wszystkim dziennie. Zajęcia w trybie stacjonarnym odbywają się od poniedziałku do piątku i wypełnione są zajęciami obowiązkowymi, dodatkowymi i specjalizacyjnymi. Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, kandydaci muszą jednak uiścić opłatę rekrutacyjną.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci historii zdobywają szeroką wiedzę, która obejmuje procesy i mechanizmy polityczne, społeczne oraz gospodarcze od starożytności po współczesność, przy czym nie zajmują się jedynie dziejami Polski, ale także historią powszechną.

Zdobywają szereg potrzebnych umiejętności, które przydatne są nie tylko w pracy, ale także w prawidłowym funkcjonowaniu w świecie XXI wieku. Uczą się, jak poprawnie analizować teksty i obrazy, jak pisać i edytować różnego rodzaju teksty, a także jak rozumieć teksty kultury, symbole i działa sztuki/dzieła filmowe. Studenci rozwijają umiejętności negocjacyjne i elokwencję, którą wykorzystują w trakcie prowadzonych dyskusji.

Studia historyczne pozwolą Ci obyć się ze światem mediów, polityki, kultury i sztuki. Na studentów czekają także wyjazdy terenowe, które w znaczący sposób wpływają na komunikatywność i pracę zespołową.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU HISTORIA W ŁODZI?

Studia na kierunku Historia trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU HISTORIA W ŁODZI?

Absolwenci historii mogą poszczycić się rozległym wykształceniem humanistycznym, które obejmuje rzetelną wiedzę odnoszącą się do dziejów Polski i historii powszechnej.

Prowadzą krytyczną obserwację współczesnych wydarzeń politycznych, analizują także wydarzenia społeczne i gospodarcze z punktu widzenia historii i kultury.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku historia:

 • muzeum
 • instytuty historyczne
 • wydawnictwa
 • redakcje
 • placówki oświatowe i kulturalne
 • media
 • administracja państwowa i samorządowa
 • szkoły podstawowe, średnie, zawodowe
 • ośrodki naukowo-badawcze

Miejsce zatrudnienia związane jest często z realizowaną specjalizacją, która w znaczący sposób wpływa na wybór ścieżki kariery. Możesz postawić na działania pedagogiczne, kulturowe, badawcze, twórcze. Odnajdziesz się także w dyplomacji i biznesie. Możliwości zatrudnienia jest bardzo wiele.

Kierunki historyczne w Łodzi

Komentarze (0)