Taniec - Warszawa

Taniec - Warszawa

Taniec - Warszawa

Studia w Warszawie

taniec

Odkryj kierunek taniec w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Taniec studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku psychologia medyczna to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata lub magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od specjalności/ścieżek kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

 

Taniec to jeden z kierunków, który znalazł się w grupie studiów artystycznych. Został stworzony z myślą o osobach o szczególnych predyspozycjach, chcących zadbać o rozwijanie swojego talentu. Na studentów czekać będą przede wszystkim zajęcia praktyczne poświęcone różnorodnym odmianom tańca, choreografii czy metodologii jego nauczania.

Studia te przygotowują studentów przede wszystkim do prowadzenia własnej działalności artystycznej. Pomogą również w wykształceniu przyszłych nauczycieli tańca. A jakie miejsca pracy czekają na absolwentów? Przede wszystkim szkoły tańca, teatry muzyczne. Absolwenci mogą realizować się w roli profesjonalnych tancerzy, choreografów, aktorów.

 

czytaj dalej wszystko o Taniec - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek taniec

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Jednostka prowadząca

Taniec stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek taniec?

Taniec to jeden z kierunków artystycznych. W praktyce oznacza to, że jest on zadedykowany osobom o szczególnych uzdolnieniach. Dobrze zdana matura stanowi punkt wyjścia, to jednak nie wszystko. W przypadku kierunków takich jak taniec największe znaczenie mają oczywiście egzaminy wstępne. To one pozwolą określić, czy dany kandydat dysponuje umiejętnościami pozwalającymi na rozpoczęcie studiów. Szczegółowych informacji na temat sprawdzianów kwalifikacyjnych warto szukać na stronach internetowych uczelni.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Taniec w Warszawie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TANIEC WARSZAWA STUDIA I STOPNIA

TANIEC WARSZAWA STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TANIEC WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku taniec w Warszawie

Studia I stopnia

Studia II stopnia

Jak wyglądają studia na kierunku taniec?

Obecnie uczelnie w Warszawie przygotowały bardzo ciekawą propozycję kierunków artystycznych. Jest wśród nich między innymi taniec. To studia stworzone z myślą o osobach, które nie tylko uwielbiają muzykę oraz ruch, lecz przede wszystkim potrafią je wyrażać. W praktyce oznacza to, że ten kierunek dedykowany szczególnie uzdolnionym kandydatom.

Studenci tańca uczestniczyć będą nie tylko w ćwiczeniach, lecz również wykładach, które pomogą przybliżyć teorię czy historię tańca. Wśród przedmiotów, które znalazły się w siatce programowej, można odnaleźć przykładowo analizę muzyczno-ruchową, technikę jazzową z teorią, rytmikę czy improwizację i kontakt z improwizacją. Studenci podczas wszystkich semestrów kształcenia nieustannie rozwijają swój talent i artystyczną świadomość.

 

Typ i tryb studiów

Studia na kierunku taniec możemy podzielić na:

1. Typ:

 • studia I stopnia (licencjackie);
 • studia II stopnia (magisterskie).

2. Tryb:

 • studia stacjonarne.

Studia na kierunku taniec mają charakter dwustopniowy. Oznacza to, że studenci swoją przygodę z tym artystycznym kierunkiem rozpoczynają najczęściej od kształcenia I stopnia. Będzie to czas zdobywania podstawowej wiedzy na temat technik czy historii tańca. Studenci przygotowywać się będą również do obrony pierwszej pracy dyplomowej. Po zakończeniu studiów licencjackich absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia. Pozwalają one uzupełnić kwalifikacje oraz uzyskać tytuł magistra.

Kierunki takie jak taniec wiążą się z dużą liczbą ćwiczeń praktycznych. Oznacza to, że ich studenci mogą kształcić się wyłącznie w trybie stacjonarnym. Wiąże się to z wieloma plusami – zajęcia odbywają się regularnie. Dzięki nauce na publicznej uczelni można uniknąć również opłat za czesne.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Studenci kierunków takich jak taniec otrzymują wszechstronne wykształcenie artystyczne. Wiedza otrzymana podczas wszystkich semestrów nauki obejmuje wiedzę i historię tańca oraz baletu, znajomość zasad i technik wybranych form tańca czy podstawą, interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk o sztuce.

Największe znaczenie na studiach artystycznych ma jednak rozwój umiejętności. W tym przypadku można zaliczyć do nich przykładowo umiejętność korzystania z różnorodnych technik tańca oraz wyrażania ich w świadomej pracy artystycznej czy umiejętność stosowania intermedialnych i multimedialnych działań performatywnych w obrębie własnych możliwości z wykorzystaniem  najnowszych technologii we współpracy z partnerami z innych dziedzin sztuki i nauki.

Ile trwają studia na kierunku taniec w Warszawie?

Studia na kierunku taniec trwają 3 lata na studiach I stopnia oraz 2 lata na studiach II stopnia.

Jaka praca po studiach na kierunku taniec w Warszawie?

To, w jakim obszarze rozwijać się będą absolwenci tańca, zależeć będzie w dużej mierze od ukończonej specjalności. Pozwalają one na ukonkretnienie swoich kwalifikacji oraz na rzetelne przygotowanie do przyszłej pracy artystycznej. Uczelnie w Warszawie dbają, by wybór specjalności był jak najbardziej różnorodny, co przełoży się także na interesujące możliwości zatrudnienia po zakończeniu kształcenia wyższego. Absolwenci tańca mogą rozwijać własną działalność artystyczną, odnaleźć się w roli nauczycieli czy choreografów.

Możliwości pracy po studiach na kierunku taniec:

 • publiczne placówki edukacyjne;
 • prywatne szkoły tańca;
 • różnorodne instytucje kulturalne;
 • ośrodki związane z promocją kultury itd.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Taniec w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

TANIEC - ważne informacje

taniec studia

studia artystyczne w Warszawie

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki sport i turystyka w Warszawie

Komentarze (0)