Reżyseria - Warszawa

Reżyseria - Warszawa

Reżyseria - Warszawa

Studia w Warszawie

reżyseria

Odkryj kierunek reżyseria w Warszawie i sprawdź, gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Reżyseria studia Warszawa 2021 | woj. mazowieckie

Studia na kierunku Reżyseria w Warszawie to studia jednolite magisterskiektórych program kształcenia trwa 5 lat (jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu magistra.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym).

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

Woody Allen? Federico Fellini? Pedro Almodovar czy może Quentin Tarantino – z zachwytem przyglądasz się warsztatowi ich pracy czy może poddajesz w wątpliwość i polemizujesz z ich artystycznym geniuszem? Jedno jest pewne, jeśli te nazwiska nie są ci obojętne, ale też sam przejawiasz zainteresowania związane z reżyserią, to studia o tym profilu pozwolą spełnić twoje marzenia!

Czego nauczysz się w trakcie kształcenia? Poznasz historię kina i teatru, nauczysz się pracy z kamerą, dowiesz się, czym charakteryzują się techniki produkcji teatralnych oraz jak powinna wyglądać realizacja obrazu filmowego. Po zakończeniu kształcenia będziesz przygotowany do podejmowania samodzielnej pracy artystycznej, w teatrach, agencjach reklamowych czy przedsiębiorstwach telewizyjnych.

 

czytaj dalej wszystko o Reżyseria - Warszawa

Zobacz, na jakich uczelniach w Warszawie jest kierunek reżyseria

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Akademia Teatralna w Warszawie

Jednostka prowadząca

Reżyseria +

Wydział Reżyserii stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne

Wydział Sztuki Lalkarskiej - Oddział w Białymstoku stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat,
tryb: stacjonarne

Specjalności na kierunku reżyseria

Uczelnie, gdzie reżyseria jako specjalność / ścieżka kształcenia

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie

Jednostka prowadząca

Reżyseria dźwięku stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek reżyseria w Warszawie?

Zapewne domyślasz się, że pozytywne wyniki otrzymane podczas egzaminów maturalnych stanowić będą dla ciebie wyłącznie punkt wyjścia na drodze do znalezienia się na listach osób przyjętych.

Studia na kierunku reżyseria rządzą się bowiem swoimi prawami i podczas rekrutacji uwzględniane są przede wszystkimi wyniki z egzaminów wstępnych. Podczas ich trwania będziesz musiał zaprezentować swoje zdolności artystyczne.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Reżyseria w Warszawie - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

REŻYSERIA WARSZAWA STUDIA JEDNOLITE MAGISTERSKIE


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

REŻYSERIA WARSZAWA STUDIA STACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku reżyseria w Warszawie

Studia jednolite

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU REŻYSERIA?

Kino zrewolucjonizowało kulturę i sztukę XX w. Jego początki sięgają jeszcze XIX w., kiedy to wyświetlono pierwszy dwuminutowy film. Przedstawiał on robotników wychodzących z fabryki, lecz każdy, kto przebywał wtedy w paryskim Salonie Indyjskim i miał szansę ujrzeć tę projekcję, wiedział, że na jego oczach odbywa się kulturalna rewolucja. Od tamtego czasu minęło ponad 100 lat, a dziś kino uznawane jest za X muzę. Premiery filmowe przyciągają do kin setki fanów, ponieważ widzowie uwielbiają emocje przedstawione na złotym i srebrnym ekranie.

Być może i ty jesteś prawdziwym pasjonatem kina, który śledzi nawet najdrobniejsze zapowiedzi filmowe. Jeśli dodatkowo towarzyszy ci wrażliwość artystyczna i nie rozstajesz się także z kamerą – choćby w telefonie – to może warto, byś woje fascynacje przekuł w wykształcenie? Studia na kierunku reżyseria zadedykowane są jednak wyłącznie dla najzdolniejszych absolwentów szkół średnich. Warto, byś swoją decyzję podjął po analizie swoich artystycznych predyspozycji.

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku reżyseria w Warszawie możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia jednolite (jednolite magisterskie)

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku reżyseria w Warszawie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich, których program kształcenia trwa 5 lat (10 semestrów).

Uczelnie w Warszawie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

2. Program studiów i przedmioty

Dziś większość miast akademickich ma swojej ofercie studia o artystycznym profilu. Dzięki temu osoby, które dysponują ponadprzeciętnymi talentami otrzymują unikatową szansę na realizację i pielęgnację własnych zdolności. Kierunki studiów takie jak reżyseria będą idealnym wyborem dla osób, które doceniają piękne kadry, ale też potrafią je aranżować i uwieczniać na filmach. O tym, jakie uczelnie w Warszawie, mają w swojej ofercie studia o tym artystycznym profilu, dowiesz się z działu poniżej.

Musisz pamiętać, że twój talent to bardzo ważna podstawa wszelkich aktywności. Największe znaczenie będą mieć jednak umiejętności, które doskonalić będziesz podczas trwania kształcenia. Oczywiście czekają cię także wykłady teoretyczne – poświęcone chociażby historii kinematografii, największe znaczenie mieć będą jednak ćwiczenia praktyczne i warsztaty. Czekają cię przedmioty z pogranicza:

 • sztuki aktorskiej
 • gry światłem
 • warsztat radiowy
 • dramaturga 

 

Poznasz także techniki, dzięki którym twój talent zostanie ugruntowany na podłożu z niezbędnej wiedzy.

Ile trwają studia na kierunku reżyseria w Warszawie?

Studia na kierunku Reżyseria w Warszawie trwają 5 lat (studia jednolite magiterskie).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU REŻYSERIA?

Studia na kierunku reżyseria powinny być wybierane przede wszystkim przez osoby z pasją. Dzięki takiemu podejściu mogą mieć one pewność, że czeka ich wiele fascynujących dróg zawodowego rozwoju. Uczelnie w Warszawie gwarantują swoim studentom takie programy kształcenia, które rozwijają kompetencje praktyczne, a to one doceniane są przede wszystkim przez pracodawców. Już w trakcie nauki będziesz mógł brać udział w warsztatach i konkursach talentów, podczas których twój talent zostanie zauważony i doceniony.

Jako reżyser będziesz mógł pracować w:

 • mediach
 • agencjach marketingowych
 • agencjach reklamowych

 

Zajmować się będziesz przygotowywaniem kampanii, reklam oraz filmów promocyjnych. Czekają także na ciebie przemysł filmowy i telewizyjny. To, jak wyglądać będzie twoja kariera, zależy wyłącznie od ciebie. Musisz być cierpliwy i wytrwale dążyć do wyznaczonych celów.

Gdzie studiować na kierunku reżyseria w Warszawie?

 

Uczelnie na których można studiować kierunek reżyseria w Warszawie

 • Akademia Teatralna w Warszawie

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Reżyseria w Warszawie?

 

STUDIA W WARSZAWIE - ważne informacje

kierunki studiów w Warszawie

studia w Warszawie

 

REŻYSERIA - ważne informacje

reżyseria studia

studia artystyczne w Warszawie

studia artystyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki artystyczne w Warszawie

rzeźba
Rozwiń

59 Uczelni w Warszawie

Warszawa przyciąga młodych ludzi z całego kraju. Przyjeżdżają tu na studia lub do pracy, w nadziei na zdobycie wykształcenia, doświadczenia zawodowego i wysoko płatnej pracy z perspektywami. Liczą na prestiż, sukces.

Warszawa ma wiele do zaoferowania dla studentów i kandydatów, ale także wiele od nich wymaga – progi punktowe oraz liczba chętnych na studia są tu wysokie. Również liczba studentów jest największa w Polsce: 15 uczelni publicznych i ponad 40 niepublicznych. Największą popularnością cieszą się Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska oraz Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Warszawskie uczelnie są uznawane za prestiżowe nie tylko w Polsce ale i za granicą. Cenione są za profesjonalną kadrę naukową i szerokie perspektywy rozwoju.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Warszawie# MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia artystyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)