Dyplomacja europejska - Wrocław

Dyplomacja europejska - Wrocław

Dyplomacja europejska - Wrocław

Studia we Wrocławiu

dyplomacja europejska

Odkryj kierunek dyplomacja europejska we Wrocławiu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Dyplomacja europejska studia Wrocław 2021 | woj. dolnośląskie

Studia na kierunku dyplomacja europejska to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia. Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Dyplomacja europejska - Wrocław

Zobacz, na jakich uczelniach w mieście Wrocławiu jest kierunek dyplomacja europejska

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski

Jednostka prowadząca

Dyplomacja europejska stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek dyplomacja europejska?

Studia we Wrocławiu obejmujące swoim zainteresowaniem niezwykle zajmujący kierunek, którym jest dyplomacja europejska, cieszą się dużą popularnością wśród maturzystów i studentów. Warto odpowiednio wcześnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi, ponieważ uczelnie ustalają je indywidualnie.

Kandydaci na tego typu studia muszą zdawać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, ale warto także podejść do dodatkowych egzaminów maturalnych na poziomie rozszerzonym. Pamiętaj, że wymagania rekrutacyjne są zróżnicowane w stosunku do trybu i poziomu kształcenia. 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Dyplomacja europejska w mieście Wrocławiu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

DYPLOMACJA EUROPEJSKA WROCŁAW STUDIA I STOPNIA

DYPLOMACJA EUROPEJSKA WROCŁAW STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

DYPLOMACJA EUROPEJSKA WROCŁAW STUDIA STACJONARNE

DYPLOMACJA EUROPEJSKA WROCŁAW STUDIA NIESTACJONARNE

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku dyplomacja europejska w Mieście wrocławiu

JAK WYGLĄDAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DYPLOMACJA EUROPEJSKA WE WROCŁAWIU?

Międzynarodowy charakter kierunku dyplomacja europejska we Wrocławiu przykuwa uwagę wielu kandydatów na studia. Są to studia tworzone w interdyscyplinarny sposób, co oznacza, że studenci mają szansę zdobyć szeroką wiedzę i praktyczne umiejętności z takich dziedzin jak prawo, nauki polityczne, nauki społeczne i ekonomiczne.

Propozycja kształcenia wymaga od studentów poważnego podejścia do nauki języków obcych, dlatego kandydaci powinni odznaczać się językowymi predyspozycjami, które są niezwykle istotne w dyplomacji. Wszelkie bariery językowe będą tu przekraczane i musisz być na to gotowy.

Zapoznasz się z zasadami dyplomacji, z regułami protokołu dyplomatycznego, a także z regułami savoir-vivre’u. Studia polityczne w tym zakresie umożliwiają zgłębianie stosunków międzynarodowych, ekonomii, historii i kultury.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku Dyplomacja europejska możemy podzielić na:

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne
 • studia niestacjonarne

 

Studia we Wrocławiu na kierunku dyplomacja europejska możesz realizować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata i kończą się tytułem licencjata. Studia drugiego stopnia są uzupełniające i trwają dwa lata, a ich ukończenie równoznaczne jest z tytułem magistra.

Propozycje kształcenia w zakresie nauk politycznych, psychologicznych i społecznych realizowane są w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Studia stacjonarne tzw. dzienne realizowane są bezpłatnie (w uczelniach publicznych), a program kształcenia realizowany jest od poniedzialku do piątku w siedzibie uczelni.

Studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe, ale w praktyce zajęcia odbywają się przez cały dzień) realizowane są od poniedziałku do piątku.

Zanim wybierzesz jednak studia niestacjonarne, pamiętaj, że wiążą się one z uiszczaniem opłat za czesne, oraz przed rekrutacją sprawdź w jakiej formie realizowane są studia zaocznej czy wieczorowej.

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

Dyplomacja europejska to kierunek, który odpowiada na zapotrzebowania współczesnego rynku pracy. Interdyscyplinarnie konstruowany program kształcenia wypełniony jest takimi przedmiotami jak na przykład: społeczeństwo i kultura Europy, historia stosunków międzynarodowych, nauka o państwie i polityce, filozofia.

Studenci mają okazję zgłębiać wiedzę z różnych dziedzin naukowych, które obejmują między innymi elementy prawa, nauki polityczne i społeczne, stosunki międzynarodowe, ekonomię, historię, kulturę.

W zależności od etapu kształcenia na studentów czekają propozycje specjalizacji, które umożliwią rozwijanie najbardziej interesujących zagadnień. Możesz zajmować się polityką zagraniczną, bezpieczeństwem międzynarodowym, dyplomacją lokalną i tym podobne.

Zdobędziesz wiedzę i umiejętności odnoszące się do protokołu dyplomatycznego, savoir-vivre, zasad dyplomacji. Nauczysz się współpracować z przedstawicielami innych kultur, a także rozwiniesz predyspozycje językowe.

ILE TRWAJĄ STUDIA NA KIERUNKU DYMPLOMACJA EUROPEJSKA WE WROCŁAWIU?

Studia na kierunku Dyplomacja europejska trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

JAKA PRACA PO STUDIACH NA KIERUNKU DYPLOMACJA EUROPEJSKA WE WROCŁAWIU?

Absolwenci dyplomacji europejskiej odnajdują się nie tylko na krajowym, ale także na międzynarodowym rynku pracy. Kierunek umożliwi Ci ocenianie dyplomacji Polski w odniesieniu do aspiracji politycznych i gospodarczych w regionie i w skali światowej.

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku dyplomacja europejska:

 • służba zagraniczna
 • instytucje i organizacje międzynarodowe
 • struktury administracji unijnej na szczeblach regionalnych i krajowych
 • międzynarodowe media
 • placówki kulturalne

Odnajdziesz się w pracy we wszelakich strukturach, które zajmują się doradztwem w zakresie dyplomacji oraz polityki międzynarodowej.

Absolwenci zatrudniani są także w jednostkach krajowych, które współpracują z zagranicą oraz w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych, w szeroko pojmowanych mediach, w placówkach dyplomatycznych, w stowarzyszeniach oraz fundacjach.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek dyplomacja europejska we Wrocławiu?

 

STUDIA WE WROCŁAWIU - ważne informacje

kierunki studiów we Wrocławiu

studia we Wrocławiu

 

DYPLOMACJA EUROPEJSKA - ważne informacje

dyplomacja europejska studia

studia humanistyczne we Wrocławiu

studia humanistyczne w Polsce

zasady rekrutacji na studia

Kierunki psychologiczne i społeczne w mieście Wrocławiu

Popularne kierunki psychologiczne i społeczne niestacjonarne w mieście Wrocławiu

Komentarze (0)