Skandynawistyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Skandynawistyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Skandynawistyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Studia w Trójmieście

skandynawistyka

Odkryj skandynawistykę w Gdańsku, Gdyni i w Sopocie i sprawdź gdzie możesz studiować

Dodaj do ulubionych

Skandynawistyka studia Trójmiasto 2021 | woj. pomorskie

Studia na kierunku skandynawistyka to studia licencjackie lub magisterskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu (licencjata lub magistra).

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

czytaj dalej wszystko o Skandynawistyka - Gdańsk, Gdynia, Sopot

Zobacz, na jakich uczelniach w Gdańsku | Gdyni | Sopocie jest kierunek skandynawistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Gdański

Uniwersytet Gdański

Jednostka prowadząca

Skandynawistyka stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek skandynawistyka w Trójmieście?

Większość kierunków filologicznych cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi, którzy marzą o pragmatycznym zaplanowaniu swojego rozwoju zawodowego. Aby dostać się na skandynawistykę w Trójmieście, warto zadbać o wysokie wyniki maturalne, przede wszystkim z przedmiotów humanistycznych na poziomie rozszerzonym.

Podczas kwalifikacji na studia drugiego stopnia, kluczowe mogą okazać się oceny zdobyte na dyplomie ukończenia poprzedniego etapu nauki. Odwiedź stronę internetową uczelni w poszukiwaniu szczegółowych informacji.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Skandynawistyka w Gdańsku | Gdyni | Sopocie - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

Poziom i tryb studiów


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

SKANDYNAWISTYKA GDAŃSK | GDYNIA | SOPOT STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku skandynawistyka w Trójmieście?

Coraz częściej możemy zaobserwować rosnącą popularność kierunków filologicznych. Młodzi ludzie marzą o zdobywaniu praktycznego wykształcenia, które pomoże im odnaleźć się na dzisiejszym rynku pracy. Dlatego odpowiedzią na zainteresowania i aspiracje wielu stają się studia na kierunku skandynawistyka w Trójmieście.

Jest to kierunek, dzięki któremu udoskonalisz swoje zdolności językowe i być może wkrótce staniesz się współczesnym poliglotą. Przyszli absolwenci uczą się wybranego języka skandynawskiego, nie zapominając o kształceniu w obszarze lingwistyki angielskiej. Zdobyte wykształcenie przydaje się w pracy w wielu atrakcyjnych obszarach.

Warto jednak pamiętać, że nie każdy odnajdzie się na tych studiach. Jeżeli lubisz naukę języków obcych, z chęcią analizujesz literaturę zagraniczną, a historia i pogłębianie wiadomości ze świata kultury sprawiają ci przyjemność, nie wahaj się dłużej i wybierz skandynawistykę!

 

1. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku skandynawistyka możemy podzielić na:

 

1. Typ

 • Studia I stopnia (licencjackie)
 • Studia II stopnia (magisterskie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Swoją przygodę ze studiami wyższymi na kierunku skandynawistyka najprawdopodobniej rozpoczniesz od kształcenia pierwszego stopnia. Potrwa ono trzy lata, a zwieńczone zostanie uzyskaniem dyplomu z tytułem licencjata. Studia magisterskie drugiego stopnia potrwają dwa lata i znacząco wzbogacą kompetencje absolwentów.

Skandynawistykę w Trójmieście można realizować stacjonarnie, co oznacza, że będziesz uczył się regularnie. Ćwiczenia i wykłady będą odbywały się najprawdopodobniej od poniedziałku do piątku, co umożliwi ci systematyczne pogłębianie wiedzy.

 

2. Zdobywana wiedza i umiejętności

Szczególny nacisk podczas kształcenia na kierunku skandynawistyka zostanie położony na umiejętności językowe. Studenci będą sukcesywnie opanowywać wybrany język skandynawski, poznając w międzyczasie kulturę oraz dorobek literacki tego obszaru językowego.

Zajęcia warsztatowe pozwolą ci nie tylko na ćwiczenie wymowy, gramatyki i fonetyki, ale również pogłębianie cennych kompetencji miękkich. Zdolności komunikacyjne przydadzą ci się nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Warto wspomnieć również o czekającej cię nauce analizowania i interpretowania tekstów literackich.

Ile trwają studia na kierunku skandynawistyka w Trójmieście?

Studia na kierunku skandynawistyka trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Gdzie studiować na kierunku skandynawistyka w Trójmieście?

Uczelnia, na której można studiować kierunek skandynawistyka:

 • Uniwersytet Gdański

Jaka praca po studiach na kierunku skandynawistyka w Trójmieście?

Jako absolwent studiów na kierunku skandynawistyka w Trójmieście będziesz mógł postarać się o zatrudnienie w międzynarodowych korporacjach i przedsiębiorstwach w działach obsługi klientów obcojęzycznych. Otworem staną przed tobą prywatne i publiczne szkoły językowe, a jeśli zechcesz, założysz swoją własną.

Możesz również zostać copywriterem, jeżeli masz talent do tworzenia wysokiej jakości tekstów. Wszelkie wydawnictwa prasowe, massmedia, a także placówki związane z kulturą państw skandynawskich również okażą się doskonałym miejscem pracy dla absolwentów tego kierunku.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku skandynawistyka

 • Biura tłumaczeń,

 • Ambasady,

 • Placówki związane z kulturą,

 • Wydawnictwa,

 • Massmedia,

 • Szkoły językowe i uczelnie wyższe.

Kierunki filologiczne w Gdańsku | Gdyni | Sopocie

iberystyka
Rozwiń

19 Uczelni w Trójmieście

Gdańsk ma wszystko, czego potrzebuje młody człowiek: dobre uczelnie, niesamowity klimat i bogatą historię, puby, bary, kawiarnie… Jako region turystyczny ma rozbudowaną strefę gastronomiczną i hotelową. Studenci nie mają tu żadnych problemów ze znalezieniem dodatkowej pracy.

W kwestii edukacji Trójmiasto ma wiele do zaoferowania: działa tutaj 19 uczelni wyższych, w tym 6 publicznych: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Akademia Muzyczna.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują trójmiejskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Trójmieście

Komentarze (0)