Coraz częściej możemy zaobserwować rosnącą popularność kierunków filologicznych. Młodzi ludzie marzą o zdobywaniu praktycznego wykształcenia, które pomoże im odnaleźć się na dzisiejszym rynku pracy. Dlatego odpowiedzią na zainteresowania i aspiracje wielu stają się studia na kierunku skandynawistyka w Trójmieście.
Jest to kierunek, dzięki któremu udoskonalisz swoje zdolności językowe i być może wkrótce staniesz się współczesnym poliglotą. Przyszli absolwenci uczą się wybranego języka skandynawskiego, nie zapominając o kształceniu w obszarze lingwistyki angielskiej. Zdobyte wykształcenie przydaje się w pracy w wielu atrakcyjnych obszarach.
Warto jednak pamiętać, że nie każdy odnajdzie się na tych studiach. Jeżeli lubisz naukę języków obcych, z chęcią analizujesz literaturę zagraniczną, a historia i pogłębianie wiadomości ze świata kultury sprawiają ci przyjemność, nie wahaj się dłużej i wybierz skandynawistykę!
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku skandynawistyka możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
Swoją przygodę ze studiami wyższymi na kierunku skandynawistyka najprawdopodobniej rozpoczniesz od kształcenia pierwszego stopnia. Potrwa ono trzy lata, a zwieńczone zostanie uzyskaniem dyplomu z tytułem licencjata. Studia magisterskie drugiego stopnia potrwają dwa lata i znacząco wzbogacą kompetencje absolwentów.
Skandynawistykę w Trójmieście można realizować stacjonarnie, co oznacza, że będziesz uczył się regularnie. Ćwiczenia i wykłady będą odbywały się najprawdopodobniej od poniedziałku do piątku, co umożliwi ci systematyczne pogłębianie wiedzy.
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Szczególny nacisk podczas kształcenia na kierunku skandynawistyka zostanie położony na umiejętności językowe. Studenci będą sukcesywnie opanowywać wybrany język skandynawski, poznając w międzyczasie kulturę oraz dorobek literacki tego obszaru językowego.
Zajęcia warsztatowe pozwolą ci nie tylko na ćwiczenie wymowy, gramatyki i fonetyki, ale również pogłębianie cennych kompetencji miękkich. Zdolności komunikacyjne przydadzą ci się nie tylko w życiu zawodowym, ale również prywatnym. Warto wspomnieć również o czekającej cię nauce analizowania i interpretowania tekstów literackich.