Informatyka przemysłowa to nowoczesny, unikatowy kierunek kształcenia, który pozwoli Ci zdobyć specjalistyczną wiedzę odnoszącą się do procesów produkcyjnych oraz przemysłu inteligentnych systemów informatycznych.
W trakcie zdobywanego wykształcenia masz szansę nauczyć się programowania procesów technologicznych, wiążących się z komputerowym wspomaganiem obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej.
Poznasz także niekonwencjonalne techniki wytwarzania jak, chociażby drukowanie i skanowanie 3D, technologie laserowe i plazmowe, programowanie obrabiarek CNC. Zajmiesz się szybkim prototypowaniem sterowania oraz programowaniem robotów i manipulatorów.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Informatyka przemysłowa możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (inżynierskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Kierunek informatyka przemysłowa możesz studiować na pierwszym stopniu. Studia inżynierskie trwają trzy i pół roku (siedem semestrów) lub cztery lata (studia inżynierskie niestacjonarne).
Stacjonarna forma kształcenia to studia dzienne, które odbywają się od poniedziałku do piątku. Na uczelniach publicznych zajęcia w tym trybie realizowane są bezpłatnie w siedzibie uczelni.
Studia niestacjonarne mogą być prowadzone zaocznie, to znaczy, że zajęcia odbywają się w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, lub wieczorowo, gdzie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku nawet przez cały dzień (mimo umownej nazwy).
Nim zdecydujesz się na studia niestacjonarne, sprawdź, w jakiej formie są one realizowane. Studia niestacjonarne są płatne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunek informatyka przemysłowa w Kielcach rozwijany jest poprzez fascynujące moduły specjalistyczne związane z komputerowymi systemami przemysłowymi oraz z programowaniem procesów technologicznych. Ofertę specjalizacyjną warto jednak śledzić na stronach internetowych wybranych uczelni, ponieważ jest ona zmienna.
W trakcie zdobywanego kształcenia studenci zdobywają wiedzę i umiejętności odnoszące się do programowania i obsługi sterowania CNC, programowania procesów obróbki laserowej, plazmowej i procesów spawalniczych, a także do automatyzacji i robotyzacji produkcji.
Zapoznasz się z komputerowym wspomaganiem technologii produkcji wyrobów metalowych, dynamiką przepływów i wymiany ciepła, procesami formowania kompozytów, a także z nowoczesnymi technologiami w inżynierii mechanicznej.