Elektroradiologia to nowoczesny kierunek studiów i zarazem dynamicznie rozwijająca się nauka, która pozwoli Ci zapoznać się ze światem badań obrazowych, medycyny nuklearnej, przeprowadzania procedur radioterapii, a także procedur radiologicznych.
W dużej części praktyczny charakter kształcenia sprawia, że zajęcia muszą odbywać się w przystosowanych do tego salach wykładowych i pracowniach laboratoryjnych.
Studenci zdobywają potrzebne umiejętności do pracy w zawodzie, wiążące się między innymi z nadzorem i obsługą aparatury radiodiagnostycznej, radioterapeutycznej i elektromedycznej. Znajomość tego typu aparatury wpłynie na określanie techniczno-ekonomicznych planów rozwoju pracowni lub zakładu EKG, EEG, EMG.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Elektroradiologia możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Studia w zakresie elektroradiologii realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Są to studia licencjackie, które trwają trzy lata (sześć semestrów).
Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku. Tryb niestacjonarny może być realizowany zaocznie w weekendy lub wieczorowo (zajęcia odbywają się w tygodniu nawet przez cały dzień). Pamiętaj, żeby sprawdzić, w jaki sposób poszczególne uczelnie prowadzą edukację niestacjonarną w ramach elektroradiologii.
Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne, natomiast tryb niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
Zdobywana wiedza i umiejętności
W programie studiów na kierunku elektroradiologia znajdziesz takie przedmioty jak: rentgenodiagnostyka klasyczna, aparatura medyczna, anatomia prawidłowa, podstawy fizyki medycznej, anatomia prawidłowa, kwalifikowana pierwsza pomoc przedmedyczna, podstawy radiobiologii, informatyka w medycynie i wiele innych.
Nauczysz się przeprowadzać badania diagnostyczne i zabiegi w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii, a także będziesz w stanie przygotować do nich pacjenta. Zdobędziesz także potrzebne umiejętności, które umożliwią analizowanie poprawności wykonywanych badań diagnostycznych i zabiegów w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej, radioterapii.
Poznasz zastosowanie zjawisk fizycznych do diagnozowania ciała ludzkiego. Nauczysz się obsługiwać specjalistyczną aparaturę diagnostyczną, dzięki czemu zdobędziesz uprawnienia do formułowania oceny wartości technicznej i medycznej eksploatowanego sprzętu.