Informatyka w biznesie to interdyscyplinarny kierunek studiów, który łączy wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki z wiedzą odnoszącą się do zarządzania, ekonomii i biznesu.
Studenci poznają i uczą się, w jaki sposób pracować na specjalistycznym oprogramowaniu komputerowym, a także potrafią wykorzystywać je w praktyce. Zajęcia odbywają się w przygotowanych do tego salach wykładowych i komputerowych, a grono ekspertów chętnie dzieli się zdobytym doświadczeniem.
Umiejętność obsługi najnowszych narzędzi informatycznych ułatwi odnalezienie się w pracy w firmach IT. Nauczysz się także wdrażać zasady projektowania i eksploatacji nowoczesnych baz danych.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Informatyka w biznesie możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Informatyka w biznesie możesz studiować w ramach dwóch komplementarnych cykli kształcenia. Studia pierwszego stopnia trwają trzy lata i kończą się tytułem licencjata. Studia drugiego stopnia trwają dwa lata, czyli cztery semestry, i kończą się egzaminem magisterskim.
Zajęcia na studiach dziennych odbywają się od poniedziałku do piątku. Tryb niestacjonarny może być realizowany zaocznie w weekendy lub wieczorowo (zajęcia odbywają się w tygodniu nawet przez cały dzień). Pamiętaj, żeby sprawdzić, w jaki sposób toruńskie uczelnie prowadzą edukację niestacjonarną na wybranym przez Ciebie kierunku.
Studia stacjonarne i niestacjonarne na uczelniach niepublicznych są płatne.
Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunek informatyka w biznesie umożliwi Ci zdobycie kompleksowego wykształcenia, które obejmuje zarówno wiedzę informatyczną, jak i ekonomiczną oraz z zakresu zarządzania. Studenci uczą się posługiwać specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym, a także poznają techniki marketingowe, które można wykorzystać w biznesie i branży IT.
W interdyscyplinarnie konstruowanym programie studiów znajdziemy takie przedmioty jak: grafika menedżerska i prezentacyjna, zarządzanie karierą i komunikacja w biznesie, zarządzanie projektami informatycznymi, statystyka i rachunek prawdopodobieństwa, rachunkowość, teoria i inżynieria systemów z elementami analizy systemowej.
Nauczysz się formułować specyfikę systemów informatycznych, a także projektować złożone architektury. Studenci uczą się, jak wykorzystywać oprogramowanie stosowane w rozwiązaniach biznesowych oraz jak stosować algorytmy sztucznej inteligencji. Będziesz w stanie realizować prace projektowe i programistyczne zarówno samodzielnie, jak i zespołowo.