Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Ścieżka kształcenia koordynator polityk publicznych poświęcone są zagadnieniom związanym np. z: polityką Unii Europejskiej; jakością usług sektora publicznego; rozwojem obszarów wiejskich; zastosowaniem public relations w życiu publicznym; rozwojem różnorodnych obszarów zamieszkałych przez ludzi; ochroną dziedzictwa narodowego; zarządzaniem projektami. Studenci zapoznają się m.in. z polityką edukacyjną, zdrowotną, klimatyczno-energetyczną, senioralną, innowacyjną, kulturalną lub polityką bezpieczeństwa.
Studia te szkolą studentów w zakresie np.: tworzenia optymalnych warunków rozwoju obywateli i tworzonych przez nich społeczności; koordynowania działań podejmowanych w zakresie planowania i realizowania polityk publicznych. Absolwenci wyróżniają się nie tylko znajomością prawnych, społecznych i ekonomicznych aspektów kształtujących życie publiczne, ale również cennymi kompetencjami komunikacyjnymi i prezentacyjnymi, niezbędnymi do prawidłowego nawiązywania kontaktów w sferze publicznej.
Osoby, które ukończyły studia na ścieżce koordynator polityk publicznych, są przygotowane kompleksowo do pracy na stanowiskach w administracji publicznej – zarówno rządowej, jak i samorządowej. Ponadto absolwenci mogą prowadzić własną działalność gospodarczą lub doradczą w zakresie oceniania lub wdrażania założeń ustalonych polityk publicznych.
W programie ścieżki kształcenia koordynator polityk publicznych znajdują się przedmioty poświęcone np.: roli człowieka w społeczeństwie; różnym formom partycypacji w życiu publicznym; przepisom prawnym regulującym poszczególne sektory polityk publicznych; relacjom łączącym lokalne, regionalne, krajowe, europejskie i globalne konteksty polityk publicznych; zasadom planowania strategicznego w sektorze publicznym.
Studenci szkolą się w zakresie m.in.: opisywania i interpretowania zjawisk związanych z różnymi politykami publicznymi; zarządzania projektami rozwojowymi; organizowania pracy zespołu w zgodzie z przepisami prawa i potrzebami rozwojowego; oceniania i analizowania zachowania człowieka i grup społecznych w życiu publicznym; diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych z planowaniem i ewaluacją polityk publicznych; oceniania roli instytucji i organizacji w realizacji zadań publicznych.
W programie studiów na ścieżce kształcenia koordynator polityk publicznych znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Krakowie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach, które wymagają znajomości m.in.: roli państwa i organów administracji rządowej i samorządowej w organizacji życia publicznego; zarządzania różnymi rodzajami polityki państwa; strategii planowania i realizowania projektów w przestrzeni publicznej.
Ścieżka kształcenia koordynator polityk publicznych umożliwia absolwentom pracę np. w urzędach państwowych, organach samorządowych czy instytucjach i pozostałych podmiotach odpowiedzialnych za badanie i analizowanie procesu tworzenia i wdrażania polityk publicznych. Ponadto osoby te są gotowe do prowadzenia własnych działań w sektorze publicznym w zakresie administracji.
Absolwent ścieżki kształcenia koordynator polityk publicznych może szukać zatrudnienia m.in. w:
Koordynator polityk publicznych to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku administracja.
Administracja skierowana jest do osób, które interesują się np.: przepisami prawnymi obowiązującymi w Polsce i w Unii Europejskiej; zasadami rachunkowości w przedsiębiorstwach i organizacjach; strukturą systemu podatkowego. Uczelnie w Krakowie oferują studentom administracji możliwość wyboru jednej z kilku ścieżek kształcenia, które poświęcone są różnorodnym aspektom współczesnej administracji.
Absolwenci tego kierunku mogą związać swoją karierę zawodową m.in. z analizą danych, zarządzaniem informacją, organizacją pracy urzędów, projektowaniem strategii polityk organizacji lub państwa czy zarządzaniem finansami i informacją w sektorze prywatnym lub publicznym. Osoby, które ukończyły administrację, mogą również podjąć pracę na stanowisku np. doradczym, kierowniczym lub związanym z audytem i kontrolą wewnętrzną.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Krakowie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Krakowie