Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na psychologii edukacyjnej pozwalają studentom zdobyć wiedzę i umiejętności, które niezbędne są m.in. do pracy z dziećmi, młodzieżą lub osobami dorosłymi w zakresie edukacji lub wychowania kulturalnego. Uczestnicy zajęć rozwijają swoje kompetencje komunikacyjne oraz analityczne.
Absolwenci tej ścieżki kształcenia potrafią np.: diagnozować i rozwiązywać problemy wychowawczo-edukacyjne uczniów; wspomagać rozwoju dzieci i młodzieży; stosować nowoczesne i kreatywne rozwiązania oraz narzędzia w działaniach doradczych, terapeutycznych lub edukacyjnych.
Osoby, które ukończyły psychologię edukacyjną, mogą aplikować na stanowiska związane m.in. z: rozwojem kompetencji społecznych dzieci i młodzieży; dostosowywaniem metod do specjalnych potrzeb uczniów; stymulowaniem rozwoju dziecka do dojrzałości szkolnej. Absolwenci tej ścieżki kształcenia, mogą szukać zatrudnienia np. w szkołach, przedszkolach, ośrodkach wychowawczych, świetlicach, poradniach pedagogiczno-psychologicznych czy instytucjach kulturalnych.
Studenci psychologii edukacyjnej zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in.: stosowania metod wspierania rozwoju dzieci, młodzieży i osób dorosłych; prowadzenia działań prewencyjnych z dziećmi z grup ryzyka zaburzeń rozwojowych; rozpoznawania możliwości o ograniczeń rozwojowych lub edukacyjnych człowieka; stymulowania rozwoju dziecka do dojrzałości szkolnej; spełniania specjalnych potrzeb edukacyjnych uczniów; stosowania nowoczesnych i kreatywnych metod wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży.
W programie tej ścieżki kształcenia znajdują się przedmioty poświęcone również np.: psychologii twórczości oraz psychologii społecznej; edukacji emocjonalnej; psychopatologii; współczesnym teoriom osobowości; technikom komunikacyjnym stosowanym w działaniach psychologicznych; podstawom neuropsychologii; mechanizmom stresu i sposobom radzenia sobie z nim; etyce zawodu psychologa czy zaawansowanym analizom statystycznym.
W programie studiów na psychologii edukacyjnej znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Krakowie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: nowoczesnych technik stosowanych w psychologii edukacji; rodzajów problemów edukacyjnych i wychowawczych dzieci, młodzieży i osób dorosłych; narzędzi wspierających prowadzenie działań profilaktycznych, edukacyjnych, kulturowych lub wychowawczych.
Osoby, które ukończyły psychologię edukacyjną, mogą odnaleźć się na stanowisku np. psychologa szkolnego. Kompetencje absolwentów tej ścieżki kształcenia cenione są także m.in. w instytucjach kulturalnych, poradniach pedagogiczno=psychologicznych czy w świetlicach. Ponadto osoby te mogą rozpocząć własną działalność gospodarczą lub doradczą w zakresie psychologii edukacji.
Absolwent psychologii edukacyjnej może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Psychologia edukacyjna to ścieżka kształcenia, którą w Krakowie można studiować w ramach kierunku psychologia.
Studenci psychologii uczą się m.in. samodzielnego diagnozowania i wdrażania podstawowej terapii zaburzeń zachowania ludzkiego oraz współpracowania w tym zakresie z innymi specjalistami. Dzięki temu absolwenci psychologii mogą liczyć na zatrudnienie np. w instytucjach medycznych, kulturalnych czy naukowych, a także w nowoczesnych przedsiębiorstwach i organizacjach.
Dowiedz się więcej: psychologia studia w Krakowie
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Krakowie