Fizjoterapia w Łodzi - terminy rekrutacji

Fizjoterapia w Łodzi - terminy rekrutacji

Fizjoterapia w Łodzi - terminy rekrutacji


Terminy rekrutacji na uczelniach 2024/2025

Uczelnie

Filtrowanie
Status uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi Społeczna Akademia Nauk w Łodzi stacjonarneStudia stacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:do 30.09.2024 Termin rekrutacji II stopnia:do 30.09.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
niestacjonarneStudia niestacjonarne Termin rekrutacji I stopnia:do 30.09.2024 Termin rekrutacji II stopnia:do 30.09.2024 Termin dodatkowej rekrutacji: Dowiedz się więcej
Uniwersytet Medyczny w Łodzi Uniwersytet Medyczny w Łodzi Termin rekrutacji I stopnia:od 25.04.2024
do 18.07.2024
Termin rekrutacji II stopnia: Termin dodatkowej rekrutacji:do 29.08.2024
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".
Wszelkie prezentowane informacje nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego oraz nie są wiążące i mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia. Otouczelnie.pl zastrzega sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie prezentowane informacje są aktualne na dzień publikacji.

Harmonogram rekrutacji +

Studia w Łodzi na kierunku fizjoterapia co roku wybierane są przez wielu absolwentów szkół średnich. Te osoby, które poważnie myślą o rozpoczęciu kształcenia na tym renomowanym kierunku medycznym, powinny bardzo szczegółowo zapoznać się z harmonogreamem rekrutacji, przygotowanym przez uczelnie. Szczegółowe terminarze znajdziesz zawsze na stronach interenetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Harmonogram rekrutacji obejmuje nie tylko ostateczny termin kwalifikacji kandydatów, lecz także czas rejestracji na studia oraz czas sładania niezbędnych dokumentów do dziekanatu.

Wstępne aplikacje na wybrane kierunki studiów odbywają się już na przełomie kwietnia oraz maja. Liczą się jednak wyłącznie punkty otrzymane podczas egzaminów maturalnych, a nie kolejność zgłoszeń kanydatów. Studia na kierunku fizjoterpia w Łodzi zaliczają się do grona prestiżowych kierunków. Pierwszy etap rekrutacji zostaje na ogół zamknięty w połowie lipca, tuż po ogłoszeniu wyników z egzaminów maturalnych. Trzeba pamiętać, że na tego typu kierunki liczba kandydatów zawsze przekracza liczbę przygotowanych miejsc, więc nie każdy dostanie się na wymarzone studia podczas pierwszego etapu rekrutacji.

Uczelnie w Łodzi otwierają także dodatkowe etapy w sierpniu oraz wrześniu na te kierunki studiów, na które nie wypełniły się listy podczas pierwszego etapu rekrutacji. Jeżeli zatem twoja kandydatura została odrzucona poczatkowo, nie zrażaj się, ponieważ być może szansę na rozpoczęcie wymarzonych studiów dostaniesz podczas kolejnych etapów rekrutacji.

Dokumenty rekrutacyjne +

Pamiętaj, by nie zaniedbać tego ważnego etapu rekrutacji, ponieważ sprawi to, że zostaniesz skreślony z list osób przyjętych na studia. Osoby zakwalifikowane na studia muszą bowiem dostarczyć do dziekanatu zestaw podstawowych dokumentów. Każda z uczelni zestaw dokumentów ustala indywidualnie – szczegółowych wytycznych zawsze musisz szukać na stronach internetowych poszczególnych ośrodków akademickich. Muszą się znaleźć wśród nich na pewno:

  • świadectwo dojrzałości uzyskane w polskim systemie oświaty;

  • świadectwo lub inny dokument, które zostały wydane poza polskim systemem oświaty (jeśli takie posiadasz);

  • aktualna fotografia;

  • potwierdzenie wniesienia opłaty rekrutacyjnej;

  • różnego rodzaju podpisane umowy.

Studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi wymagają wielu specyficznych predyspozycji, więc być może do dziekanatu będziesz musiał dostarczyć także zaświadczenie, które wystawi lekarz medycyny pracy i potwierdzi twoje wstępne zdolności zdrowotne do wykonywania tego odpowiedzialnego zawodu w przyszłości.

Opłaty rekrutacyjne +

W Polsce opłaty rekrutacyjne stanowią obligatoryjny punkt przyjmowania kwalifikacji na studia wyższe. Każda osoba, która chce wziąć udział w kwalifikacjach, musi zatem uiścić odpowiednią opłatę. W zależności od kierunku waha się ona od 85 do nawet 150 złotych. Łódzkie ośrodki akademickie ustalają je indywidualnie, więc informacji na ich temat szukaj na stronach interenetowych uczelni. Opłaty rekrutacyjne możesz dokonać za pośrednictwem poczty, przy pomocy przelewu lub płatności elektronicznych. Pamiętaj, że liczy się czas księgowania przelewu, a nie data jego wykonania, więc zrób go wcześnie, a jego potwierdzenie okaż w dziekanacie uczelni.

Przedmioty kwalifikacyjne +

By dostać się na studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi, powinieneś odpowiednio wcześnie przygotować się do rekrutacji. Liczba kandydatów na studia o profilu medycznym zawsze przewyższa liczbę otwartych miejsc, więc szansę na naukę mają wyłącznie najlepsi absolwenci szkół średnich. Jeżeli przygotowujesz się do egzaminów maturalnych, to szczególny nacisk powinieneś położyć na naukę przedmiotów ścisłych, czyli biologii oraz chemii. Wśród nich mogą się znaleźć również fizyka oraz matematyka.

Przelicznik punktów kwalifikacyjnych +

Każda uczelnia ustala swój indywidualny przelicznik punktów kwalifikacyjnych. Jest on jednak zależny od tego, czy przedmioty zdawane na maturze znajdowały się w wymogach rekrutacyjnych oraz na jakim były poziomie (podstawowy lub rozszerzony). W przypadku kierunków medycznych punktowane będą oczywiście wyłącznie przedmioty ścisłe. Odpowiednio wcześnie zorientuj się, czy wybrane przez ciebie przedmioty przyniosą ci korzyści podczas rekrutacji na studia na kierunku fizjoterapia w Łodzi.

Olimpiady oraz konkursy +

Finaliści oraz laureaci olimpiad przedmiotwych znajdują się na listach osób przyjętych poza kolejnością. Nie zwalnia ich to jednak z obowiązku przystąpienia do podstawowych egzaminów maturalnych. Opcję wzięcia udziału w olimpiadzie powinni rozważyć najzdolniejsi uczniowe szkół średnich, ponieważ to prestiżowe konkursy, które otiwerają wszystkie drzwi do rozpoczęcia wymarzonych studiów. W przypadku fizjoterapii warto rozważyć olimpiady takie jak:

  • Olimpiada Biologiczna;

  • Olimpiada Chemiczna;

  • czy Olimpiada Matematyczna.

Komentarze (1)

Daria21 odpowiedz

ja wybrałam fizjoterapię na WSBiNoZ, czyli tzw. Medyku. Będąc po pierwszym roku, stwierdzam, że nie żałuje wyboru ;)