Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Sieci komputerowe to propozycja kształcenia dla osób, które chcą pracować w dziale IT w charakterze administratora lub projektanta. W trakcie zdobywanej edukacji uczą się projektować infrastrukturę IT, zwłaszcza pod kątem rozwiązań wirtualnych, rozproszonych, chmurowych czy stosowanych w data center.
Dzięki realizowanym przedmiotom nauczysz się budować, konfigurować i zabezpieczać infrastrukturę sieciową. Studenci poznają nowoczesne metody zabezpieczania i uwierzytelniania dostępu do zasobów informacyjnych. W programie znajdują się przedmioty takie jak np.: zarządzanie projektami, projektowanie strukturalne, zaawansowane programowanie obiektowe.
Absolwenci studiów informatycznych w zakresie sieci komputerowych mogą pracować na takich stanowiskach jak na przykład: administrator aplikacji, cloud system administrator, konsultant techniczny, projektant/programista aplikacji internetowych i mobilnych, windows administrator, młodszy/starszy programista (developer), unity/unreal developer, specjalista helpdesk. Zajmują się działaniem sieci, projektowaniem i tworzeniem sieci komputerowych.
Sieci komputerowe to ścieżka kształcenia na kierunku informatyka, która pozwala studentom poznać m.in. podstawy systemów serwerowych oraz sieci i bezpieczeństwa sieciowego w aktualnych systemach informatycznych. Uczestnicy zajęć praktycznych szkolą się w zakresie np.: administrowania systemami sieciowymi; zarządzania sieciami bezprzewodowymi; zapewniania bezpieczeństwa systemom operacyjnym.
Studia na sieciach komputerowych składają się z kilku modułów, które studenci wybierają samodzielnie, zgodnie z własnymi zainteresowaniami oraz predyspozycjami. Studenci tej ścieżki kształcenia rozwijają nie tylko kierunkowe zdolności, związane np. z programowaniem lub cyberbezpieczeństwem, ale również tzw. kompetencje przyszłości, które związane są m.in. z: pracą w zespole, przedsiębiorczością, kreatywnością, rozwiązywaniem skomplikowanych problemów projektowych.
W programie studiów na sieciach komputerowych znajdziesz następujące moduły:
Studia w Poznaniu, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach wymagających znajomości m.in.: zasad administrowania sieciami komputerowymi; rodzajów zagrożeń w cyberprzestrzeni; nowoczesnych narzędzi służących zapewnianiu bezpieczeństwa złożonym sieciom komputerowym.
Sieci komputerowe to ścieżka kształcenia, która przygotowuje absolwentów do pracy np. na stanowisku administratora systemów IT lub projektanta infrastruktury IT. Osoby, które ukończyły sieci komputerowe, mogą podjąć pracę zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku pracy – w prywatnym lub publicznym sektorze. Kompetencje absolwentów tej ścieżki cenione są m.in. w: przedsiębiorstwach IT, firmach zapewniających bezpieczeństwo sieci czy jednostkach administracji rządowej i samorządowej, związanych z zarządzaniem informacjami w sieci.
Absolwent sieci komputerowych może szukać zatrudnienia w takich miejscach jak np.:
Sieci komputerowe to ścieżka kształcenia, którą w Poznaniu można studiować w ramach kierunku informatyka.
Studenci informatyki zdobywają wiedzę z zakresu m.in. programowania, baz danych czy inżynierii oprogramowania. Uczestnicy zajęć podejmują zadania w interdyscyplinarnych zespołach i realizują przedsięwzięcia informatyczne. Dzięki temu osoby, które ukończyły ten kierunek studiów, mogą aplikować na takie stanowiska, jak np.: developer/programista; administrator baz danych; analityk; webmaster; tester oprogramowania.
Dowiedz się więcej: informatyka studia w Poznaniu
Zobacz także:
rekrutacja na studia w Poznaniu