Fizjoterapia - Lublin

Fizjoterapia - Lublin

Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Fizjoterapia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne
Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Fizjoterapia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

Fizjoterapia stopień: (jednolite) , czas trwania: 5 lat ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne

23.08.2024

Fizjoterapia studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Fizjoterapia w Lublinie to 5-letnie studia (jednolite magisterskie), których program oferuje 2 różne specjalności. Studia przygotowują do wykonywnia zawodu fizjoterapeuty. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu anatomii czy kształcenia ruchowego.

Fizjoterapia - Lublin
Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Opis kierunku

Podczas kształcenia na kieruku fizjoterapia studenci zdobędą zaawansowaną wiedzę na temat funkcjonowania ludzkiego ciała. Program nauczania obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, które pozwalają przyszłym absolwentom zdobyć niezbędne umiejętności w dziedzinie leczenia zaburzeń układu ruchu. Studenci fizjoterapii zdobywają praktyczne doświadczenie, pracując z różnymi grupami pacjentów, w tym osobami starszymi, kobietami w ciąży oraz dziećmi. W planie zajęć znajdują się przedmioty związane z podstawami fizjoterapii, fizjoterapią kliniczną, naukami ogólnymi, biomedycznymi oraz metodologią badań naukowych. Program kształcenia przewiduje również odbycie praktyk fizjoterapeutycznych.
 
Zaraz po ukończeniu studiów przed fizjoterapeutami otwiera się furtka nieskończonych możliwości rozwoju zawodowego, bowiem zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie rośnie. Absolwenci fizjoterapii mogą znaleźć pracę w różnych ośrodkach zajmujących się opieką zdrowotną, takich jak placówki służby zdrowia, hospicja, ośrodki dla osób niepełnosprawnych, domy opieki, jednostki badawcze i uzdrowiska. Ponadto, często znajdują zatrudnienie w klubach sportowych, na siłowniach oraz w klinikach odnowy biologicznej. Umiejętności zdobyte podczas studiów pozwalają również na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej w dziedzinie fizjoterapii.

Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie można podjąć na 4 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej. Ceny na fizjoterapii w Lublinie w 2024/2025 r. zaczynają się od  5320 zł za pierwszy rok studiów, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na UMLUB wyniósł 153 punkty.

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Lublinie

W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku fizjoterapia w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, język obcy, matematyka, chemia. fizjoterapia Lublin - przedmioty maturalne

Studia w Lublinie na kierunku fizjoterapia cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród kandydatów, którzy myślą o studiach medycznych. O miejsce na tego typu studia stara się bardzo wiele osób, dlatego musisz zadbać o jak najwyższe wyniki z egzaminów dojrzałości. Wybrane przedmioty warto zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich zwróć uwagę szczególnie na matematykę, fizykę, fizykę i astronomię, chemię, biologię, język obcy nowożytny. W przypadku studiów medycznych konieczne będzie także przejście badań lekarskich, które poświadczą Twoją zdolność do wykonywania zawodu fizjoterapeuty.

Fizjoterapia Uniwersytet Medyczny w Lublinie

W rekrutacji 2024/2025 na kierunek fizjoterapia w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie uwzględniane są dwa przedmioty spośród: biologia oraz język obcy nowożytny lub matematyka. dowiedz się więcej

 

Rekrutacja na fizjoterapię w uczelniach niepublicznych (prywatnych)

Uczelnie niepubliczne w Lublinie przyjmują kandydatów najczęściej na podstawie kolejności zgłoszeń.

* Przed rekrutacją na wybrany kierunek należy wcześniej zapoznać się z wymaganiami obowiązującymi w poszczególnych szkołach wyższych. Szczegółowe wytyczne znaleźć można na oficjalnych stronach rekrutacyjnych uczelni. Lista przedmiotów branych pod uwagę w rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach publicznych.

 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie

Studia na kierunku fizjopterapia w Lublinie realizowane są w studiów jednolitych magisterskich. Studia jednolite trwają 5 lat i kończą się tytułem magistra. 

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Uczelnie w Lublinie - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Lubelska Akademia WSEI (Wydział Nauk o Człowieku) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Nauk o Zdrowiu UMLUB) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program kształcenia przewiduje szereg przedmiotów odnoszących się do wiedzy medycznej i z zakresu funkcjonowania człowieka. Nie zabranie zajęć z anatomii, genetyki czy fizjologii.

W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • ekonomię i systemy ochronne zdrowia,
  • podstawy medycznej informacji naukowej,
  • psychologię ogólną,
  • socjologię ogólną,
  • kształcenie ruchowe i metodykę nauczania ruchu,
  • zarządzanie i marketing
  • i wiele innych.

Warto zaznaczyć, że studia medyczne możesz realizować w języku polskim, bądź języku angielskim jako wykładowym. Kierunek ten nie przewiduje specjalności. Studia tego typu przygotowują przyszłych absolwentów do pracy z pacjentem w zakresie fizjoterapii, obejmującej diagnostykę, leczenie i profilaktykę osób, które tego typu leczenia wymagają, to znaczy niepełnosprawnych bądź chorych. Wiedza, którą zgłębiają studenci, odnosi się do nauki o zdrowiu, nauk medycznych oraz nauk o kulturze fizycznej. Studenci uczą się jak wykonywać zabiegi z fizykoterapii, kinezyterapii, masażu bądź terapii manualnej. Przyszli fizjoterapeuci rozwijają zdolności manualne, kreatywne myślenie, a także zdolności komunikacyjne. Uczą się cierpliwości i wykształcają w sobie empatię tak niezwykle ważną w pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Fizjoterapia należy do jednych z najbardziej rozwojowych dziedzin medycznych, kształcąc specjalistów, na których w obecnych czasach jest coraz częstsze zapotrzebowanie.

 

Nabywane umiejętności

Celem kierunku fizjoterapia jest przygotowanie wykwalifikowanych specjalistów, gotowych m.in. do rozwijania, utrzymywania oraz przywracania zdolności ruchowych i funkcjonalnych człowieka. Studenci fizjoterapii poznają np. metody manualne oraz narzędzia stosowane w procesach, których celem jest zwalczanie bólu, zapobieganie nawrotom niedyspozycji ze strony narządów ruchu czy poprawa dobrej kondycji psychomotorycznej człowieka.

Absolwenci fizjoterapii przygotowani są do udzielania profesjonalnych świadczeń zdrowotnych. W trakcie nauki studenci zdobywają wiedzę i umiejętności w zakresie m.in. diagnostyki funkcjonalnej, planowania i wykonywania zabiegów fizjoterapeutycznych oraz prowadzenia działań na rzecz profilaktyki zdrowia. Fizjoterapeuci dzięki nabytym kompetencjom stanowią wszechstronnie wykształconych specjalistów, którzy zdolni są do koordynowania procesem powrotu pacjenta do zdrowia.

Absolwenci tego kierunku mogą szukać zatrudnienia m.in. na stanowiskach, które wymagają uprawnień do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Dzięki temu fizjoterapeuci mają szansę rozwinąć swoją karierę zawodową np. w: publicznych i niepublicznych placówkach ochrony zdrowia, ośrodkach gimnastyki korekcyjnej, ośrodkach rehabilitacyjno-wychowawczych, zakładach pracy chronionej, podmiotach gospodarczych prowadzących działalność prozdrowotną czy placówkach sportowych.

Polecane:

 

Po jakim profilu na kierunek fizjoterapia w Lublinie

Na kierunku fizjoterapia najlepiej odnajdą się absolwenci szkół średnich o profilu biologiczno-chemicznym. Fizjoterapia to dziedzina łącząca w sobie wiedzę z zakresu biologii, anatomii, fizjologii oraz chemii, dlatego uczniowie, którzy uczyli się tych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, będą mieli solidne podstawy do zrozumienia bardziej zaawansowanych zagadnień na studiach.

Ponadto, matematyka i fizyka również mogą być pomocne w nauce na kierunku fizjoterapia. Dlatego, choć najlepiej przygotowani do studiowania fizjoterapii będą absolwenci klas biologiczno-chemicznych, także uczniowie z profilami matematyczno-fizycznymi, czy nawet ogólnymi, ale z dużym naciskiem na nauki ścisłe, mogą dobrze odnaleźć się na tych studiach.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie są trudne

Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie mogą być wymagające. Trudność tych studiów wynika z ich interdyscyplinarnego charakteru, łączącego wiedzę z różnych dziedzin nauki, takich jak biologia, anatomia, fizjologia, biomechanika, chemia, a także psychologia i socjologia. Program kształcenia obejmuje zarówno teoretyczne zajęcia, jak i praktyczne ćwiczenia.

W pierwszych latach studiów studenci muszą przyswoić obszerną wiedzę teoretyczną. Przedmioty takie jak anatomia czy fizjologia wymagają dokładnego zapamiętania wielu szczegółowych informacji dotyczących budowy i funkcjonowania ludzkiego ciała. Oprócz zajęć teoretycznych, studia na kierunku fizjoterapia obejmują również praktyki i zajęcia kliniczne, podczas których studenci uczą się wykonywania różnych technik terapeutycznych, takich jak  np. masaż.

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na fizjoterapii w Lublinie

Wśród wielu wymagających przedmiotów na kierunku fizjoterapia w Lublinie, najtrudniejszym dla większości studentów jest zazwyczaj anatomia. Anatomia to nauka o budowie organizmu ludzkiego, która wymaga od studentów zapamiętania ogromnej ilości szczegółowych informacji o strukturze kości, mięśni, narządów, układów i ich wzajemnych relacjach. Jest to podstawowy przedmiot, który stanowi fundament dla zrozumienia innych obszarów fizjoterapii.

Kolejnym stosunkowo trudnym przedmiotem może okazać się fizjologia, która zajmuje się funkcjonowaniem organizmu na poziomie komórek, tkanek, narządów i układów. Biomechanika również nie należy do najłatwiejszych przedmiotów. Trudność tych przedmiotów wynika z ich złożoności, ilości materiału do przyswojenia oraz konieczności łączenia wiedzy teoretycznej z praktycznymi umiejętnościami.

 

Czy studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie to studia z przyszłością

Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie to studia z przyszłością, które oferują szerokie możliwości zawodowe i stabilne zatrudnienie. Fizjoterapia jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną, której znaczenie w opiece zdrowotnej rośnie z każdym rokiem. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fizjoterapeutów jest coraz większe.

Absolwenci kierunku fizjoterapia mogą pracować w różnych sektorach służby zdrowia, w tym w szpitalach, klinikach rehabilitacyjnych, prywatnych gabinetach, domach opieki oraz w ośrodkach sportowych. Mogą również prowadzić własną praktykę. Ponadto, fizjoterapeuci mogą specjalizować się w różnych obszarach, takich jak rehabilitacja ortopedyczna, neurologiczna, pediatryczna, kardiologiczna czy sportowa, co zwiększa ich atrakcyjność na rynku pracy.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na fizjoterapię w Lublinie

Trudność dostania się na studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie może być zróżnicowana w zależności od kilku czynników, takich jak liczba miejsc na kierunku, liczba kandydatów oraz wymagania rekrutacyjne. Rekrutacja na studia medyczne, w tym fizjoterapię, jest zazwyczaj konkurencyjna, a uczelnie mają wysokie standardy przyjęć.

Kandydaci na kierunek fizjoterapia muszą uzyskać dobre wyniki na egzaminie maturalnym z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Najczęściej wymagane przedmioty to biologia, chemia oraz język obcy nowożytny lub matematyka. Wyniki z tych przedmiotów są przeliczane na punkty rekrutacyjne. Im wyższe wyniki maturalne, tym większe szanse na dostanie się na ten kierunek.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku fizjoterapia w Lublinie jest matematyka

Na studiach na kierunku fizjoterapia w Lublinie można spodziewać się przedmiotów związanych z matematyką, choć ich zakres może być ograniczony w porównaniu do innych kierunków inżynieryjnych czy ścisłych. Matematyka odgrywa istotną rolę w niektórych aspektach fizjoterapii, zwłaszcza w kontekście biomechaniki i analizy danych.

Studenci muszą posiadać podstawowe umiejętności matematyczne, aby skutecznie zrozumieć i zastosować wiedzę teoretyczną w praktyce klinicznej. Ponadto, w planie zajęciowym możemy spodziewać się przedmiotów takich jak m.in.: ekonomię i systemy ochronne zdrowia, podstawy medycznej informacji naukowej, psychologię ogólną, socjologię ogólną czy kształcenie ruchowe i metodykę nauczania ruchu.

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie

Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie trwają 5 lat (studia jednolite).

Sprawdź

Fizjoterapia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po fizjoterapii

Absolwenci znajdą zatrudnienie w przychodniach i w gabinetach specjalistycznych, gabinetach masażu, sanatoriach, ośrodkach spa i wellness, klubach sportowych, przychodniach medycyny sportowej, czy w ośrodkach odnowy biologicznej. Dobrym rozwiązaniem będzie także założenie własnej działalności gospodarczej.

Wiedza i umiejętności z zakresu fizjoterapii odnoszą się do diagnostyki, leczenia i profilaktyki osób chorych i niepełnosprawnych. Studenci potrafią wykonywać zabiegi z fizykoterapii, kinezyterapii, masażu czy terapii manualnej. Dzięki temu absolwenci znajdują pracę w jednostkach ochrony zdrowia, ośrodkach sportowych, a przede wszystkim w ośrodkach dla niepełnosprawnych. Pełnią także funkcje kierownicze czy nadzorujące w jednostkach ochrony zdrowia.

Absolwenci pracują w ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, w publicznych i niepublicznych jednostkach ochrony zdrowia, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach masażu, a także mogą prowadzić własną działalność gospodarczą. Studia medyczne w zakresie fizjoterapii to jedne z najbardziej rozwojowych studiów medycznych, które zapewniają wykształcenie przydatne w wielu miejscach pracy.

czytaj dalej jaka praca po fizjoterapii

 

Czy trudno jest znaleźć pracę po fizjoterapii w Lublinie

Absolwenci kierunku fizjoterapia w Lublinie mają dobre perspektywy zatrudnienia. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych fizjoterapeutów stale rośnie. Specjaliści w tej dziedzinie są coraz bardziej poszukiwani. Fizjoterapeuci mogą znaleźć zatrudnienie w różnych sektorach służby zdrowia, takich jak: szpitale i kliniki rehabilitacyjne.

Pracują także w ośrodkach sportowych i klubach fitness, domach opieki i ośrodkach dla osób starszych, a także w szkołach i placówkach edukacyjnych. Dodatkowo, fizjoterapeuci mogą prowadzić własną działalność gospodarczą, co daje im większą niezależność i elastyczność w planowaniu kariery. Ważnym czynnikiem zwiększającym szanse na zatrudnienie jest ciągłe doskonalenie zawodowe.

 

Ile zarabia się po fizjoterapii

Absolwenci Fizjoterapii wyróżniają się obszerną wiedzą, umiejętnościami oraz kompetencjami społecznymi, dzięki którym mogą wykonywać ważny zawód medyczny, którego ranga rośnie, jak również wzrasta zapotrzebowanie na usługi z tego zakresu. Absolwentów Fizjoterapii możemy spotkać w różnych miejscach, między innymi w: ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach i uzdrowiskach, klubach sportowych, gabinetach odnowy biologicznej. A jak przedstawiają się zarobki po zakończeniu studiów?

Średnie zarobki absolwentów Fizjoterapii w 2024 roku:

  • fizjoterapeuta z własnym gabinetem – 4800 złotych
  • fizjoterapeuta sportowy – 5100 złotych
  • fizjoterapeuta w szpitalu – 4450 złotych

Jak wygląda rekrutacja na fizjoterapię w Lublinie

W ramach kształcenia studenci nauczą się diagnostyki chorób narządów ruchu oraz podejmowania działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej. Ponadto dowiedzą się, w jaki sposób przeprowadzać zabiegi fizjoterapeutyczne oraz poznają techniki masażu. Co więcej, nauczą się stosowania fizjoterapii w ginekologii, reumatologii, ortopedii, chirurgii i onkologii.

Fizjoterapia należy do najpopularniejszych kierunków w Polsce. W roku akademickim 2023/2024 na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych studiach magisterskich wybrana była przez ponad 13 tys. kandydatów (o 2553 więcej niż rok wcześniej).

Fizjoterapia - rekrutacja na uczelniach w Lublinie:

sprawdź rekrutacja na studia w Lublinie

 

Jakie przedmioty liczą się na studia na fizjoterapii w Lublinie

Rekrutacja na studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie opiera się głównie na wynikach z egzaminu maturalnego. Kluczowe znaczenie mają wyniki z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, które odzwierciedlają zdolności kandydata do przyswojenia i zrozumienia zaawansowanych zagadnień medycznych i biologicznych.

Pod uwagę najczęsciej brane są przedmioty takie jak: biologia, chemia, jezyk obcy nowożytny, matematyka.  Kandydaci powinni dokładnie zapoznać się z wymaganiami rekrutacyjnymi poszczególnych uczelni, które mogą się nieco różnić. Przygotowanie do matury z wymaganych przedmiotów na poziomie rozszerzonym zwiększa szanse na uzyskanie wysokich wyników i pozytywne przejście przez proces rekrutacji.

 

Jakie progi na fizjoterapię w Lublinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej 153 punkty.

czytaj dalej: 

 

Limity miejsc

Limity miejsc na studia ustalane są odgórnie przez każdą ze szkół wyższych – w przypadku fizjoterapii są to 82 miejsca.

Jak dostać się na fizjoterapię w Lublinie? O przyjęciu na studia decyduje liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego. W rekrutacji brane są pod uwagę takie przedmioty, jak: biologia, język obcy oraz matematyka. Na podstawie zsumowanych punktów układana jest lista rankingowa przyjętych studentów – dlatego warto mieć na uwadze, że na studia dostają się tylko najlepsi z kandydatów.

Limity miejsc na kierunku fizjoterapia w Lublinie:

  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: 90

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po aplikowaniu na fizjoterapię w Lublinie, kandydaci oczekują na wyniki rekrutacji około kilku tygodni. Jak wygląda sam proces rekrutacji i kiedy można spodziewać się wyników?

Po zarejestrowaniu się w systemie rekrutacyjnym uczelni na fizjoterapię, kandydaci muszą czekać około kilka tygodni na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych – warto mieć na uwadze, że każda z uczelni może ustalić inny termin. 

Gdzie można znaleźć informację o dostaniu się na fizjoterapię w Lublinie?  Informację o zakwalifikowaniu się na studia kandydaci będą mogli znaleźć w systemie IRK.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: 17 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Kandydaci, którzy zakwalifikowali się na fizjoterapię w Lublinie będą musieli złożyć komplet dokumentów w określonym terminie do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Dokumenty należy dostarczyć osobiście do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Co w przypadku, kiedy kandydat nie będzie miał możliwości dostarczenia dokumentów. Istnieje wtedy opcja wysłania ich pocztą tradycyjną. Liczy się w takim przypadku data nadania listu.

Kandydaci na fizjoterapię w Lublinie muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny i dostarczony w terminie bowiem niedopilnowanie terminu może wiązać się z wykreśleniem z listy.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Kandydaci na fizjoterapię w Lublinie po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu się na dany kierunek mają zwykle około kilku dni na dostarczenie kompletu dokumentów razem ze zdjęciem. Każda z uczelni ustala indywidualne terminy dostarczenia dokumentów.

Przyszli studenci fizjoterapii muszą dopilnować tego, aby dostarczyć komplet we właściwej formie bowiem brak któregoś z dokumentów może być równoznaczny nawet z wykreśleniem z listy.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie:

  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: od 17 do 23 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie

Studia stacjonarne na kierunku fizjoterapia w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei za naukę w uczelniach niepublicznych oraz na studiach niestacjonarnych w uczelniach publicznych będziemy musieli zapłacić. 

Sprawdź

Najczęściej zadawane pytania

Gdzie studiować fizjoterapię w Lublinie

Studia na kierunku fizjoterapia można podjąć na jednej lubelskiej uczelni publicznej – Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Ponadto fizjoterapię oferuje prywatna szkoła wyższa w tym mieście:

  • Lubelska Akademia WSEI

Gdzie studiować fizjoterapię bezpłatnie w Lublinie

Bezpłatne studia na kierunku fizjoterapia można podjąć w ramach studiów stacjonarnych na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Gdzie studiować fizjoterapię niestacjonarnie w Lublinie

Niestacjonarną naukę na kierunku fizjoterapia oferuje jedna prywatna uczelnia wyższa w Lublinie – Lubelska Akademia WSEI.

Dowiedz się więcej fizjoterapia w Lublinie studia niestacjonarne >

Ile kosztują studia niestacjonarne na fizjoterapii w Lublinie

Studia niestacjonarne na fizjoterapii są płatne, a cena za jeden rok akademicki wynosi około 4000 zł. ceny - fizjoterapia w Lublinie >

Czy są studia niestacjonarne bezpłatne

Niestety w Lublinie nie ma bezpłatnych studiów niestacjonarnych na kierunku fizjoterapia. Bezpłatną naukę można podjąć w ramach studiów stacjonarnych w uczelni publicznej.

Pokaż wszystkie

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Lublin studia jednolite magisterskie


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Fizjoterapia Lublin studia stacjonarne

Fizjoterapia Lublin studia niestacjonarne

Fizjoterapia w Lublinie

  • Fizjoterapia w Lublinie - studia niestacjonarne

    Studia na kierunku Fizjoterapia w Lublinie w trybie niestacjonarnym możesz podjąć na jednej uczelni publicznej: Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także na dwóch niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Lublinie oraz Wyższej Szkole Społeczno - Przyrodniczej w Lublinie.  
    Studia niestacjonarne na kierunku Fizjoterapia w Lublinie zaczynają cieszyć się rosnącym zainteresowaniem. Dzieje się tak, ponieważ studia niestacjonarne są elastyczne, co może mieć znaczenie dla osób, które chcą połączyć pracę zawodową ze studiami. 
    Kandydaci mogą wybierać między studiami zaocznymi oraz wieczorowymi. 
    Studia niestacjonarne w trybie zaocznym na kierunku Fizjoterapia w Lublinie odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym (one czasami tylko z nazwy są wieczorowe) realizowane są od poniedziałku do piątku. Jednak zdarza się, że trwają one już od godzin wczesnopopołudniowych.  
    Pamiętaj, że studia niestacjonarne są płatne – niezależnie od typu uczelni.
     

    WYŚWIETL WIĘCEJ Zwiń

    Uczelnie w Lublinie - studia niestacjonarne na kierunku fizjoterapia

    Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

    Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie

    Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
    tryb: niestacjonarne
    Lubelska Akademia WSEI

    Lubelska Akademia WSEI

    Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
    tryb: niestacjonarne

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Lublinie

Jakie opinie mają studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie?

Studia w Lublinie na kierunku fizjoterapia są niezwykle renomowane i cieszą się dużym uznaniem wśród studentów nauk medycznych.

Kamila, studentka czwartego roku studiów magisterskich, wyznała:

Kiedy miałam dziesięć lat, uległam poważnemu wypadkowi. Powrót do zdrowia zawdzięczam fizjoterapeucie, który cierpliwie doglądał mnie podczas rehabilitacji. Chyba wtedy postanowiłam, że kiedyś także będę pomagała komuś w ten sposób – okażę mu dobroć i będę z nim dążyć do udoskonalenia jego sprawności, nawet jeśli będzie w bardzo ciężkim stanie. Te studia to bardzo rozwijający okres w moim życiu. Bardzo polecam.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

Pozostałe uczelnie w Lublinie na których jest kierunek FIZJOTERAPIA

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować