Fizjoterapia studia niestacjonarne Lublin

Fizjoterapia studia niestacjonarne Lublin

Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie możesz podjąć na 1 uczelni publicznej oraz 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
niestacjonarne

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Lubelska Akademia WSEI

Lubelska Akademia WSEI

Fizjoterapia stopień: (Jednolite), czas trwania: 5 lat
forma: niestacjonarne

Specjalności na kierunku fizjoterapia

19.06.2023

Fizjoterapia studia niestacjonarne Lublin 2023

Fizjoterapia w Lublinie w formie niestacjonarnej to 5-letnie studia (jednolite magisterskie). Studia z fizjoterapii w trybie niestacjonarnym można podjąć na 3 uczelniach. 

Fizjoterapia studia niestacjonarne Lublin
Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia jednolite magisterskie
Czas trwania 5 lat (studia jednolite magisterskie)

Terminy rekrutacji

Rekrutacja na uczelnie, które prowadzą studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie rozpocznie się 6 maja 2024 r. i potrwa do 31 sierpnia 2024 r. | Fizjoterapia Lublin - terminy rekrutacji >

Opis kierunku

Fachowa pomoc przy rehabilitacji może okazać się niezbędna w przypadku różnych schorzeń i urazów. Studenci, w trakcie zajęć na kierunku fizjoterapia, mogą zdobyć wiele kompetencji, przydatnych w przyszłej pracy z pacjentem. Uczą się tego, jak diagnozować oraz w jaki sposób wykonywać różne zabiegi, czy masaże. Program obejmuje m.in. zajęcia z zakresu medycyny oraz anatomii. 

Wiedza i umiejętności, jaką zdobywają studenci fizjoterapii, pozwala na podjęcie pracy w prywatnych gabinetach, szpitalach, przychodniach, czy sanatoriach. Absolwenci mogą również zatrudnić się w ośrodkach odnowy biologicznej, czy klubach sportowych. 
 

Uczelnie

W Lublinie fizjoterapię w trybie niestacjonarnym możesz studiować w ramach kierunku lub specjalności na 3 niepublicznych (prywatnych) szkołach wyższych: Lubelskiej Akademii WSEI, Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie, Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie.

Jakie są ceny studiów na kierunku fizjoterapia w Lublinie?

Realizacja studiów w trybie niestacjonarnym wiąże się z koniecznością uiszczenia odpowiednich opłat. Kierunek fizjoterapia w Lublinie nie stanowi w tej kwestii wyjątku. Wszyscy studenci, którzy zdecydują się podjąć naukę na studiach niestacjonarnych muszą pamiętać o zapłacie czesnego, którego wysokość różni się zależności od uczelni i jest ustalana przez władze konkretnej akademii. Uczelnie często mają w swojej ofercie szeroki wachlarz zniżek i promocji, co jest dużym udogodnieniem dla studentów. Dokładne informacje związane z regulaminem opłat znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni wyższej. Warto, abyś przed przystąpieniem do rekrutacji dokładnie się z nimi zapoznał.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie?

Kierunki studiów w Lublinie można realizować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. Podobnie jest z fizjoterapią. Ta druga skierowana jest do studentów, którzy chcą połączyć pracę zawodową ze zdobywaniem przyszłościowego wykształcenia. Jeżeli zdecydujesz się na taki tryb nauki, to będziesz uczęszczał na wykłady i zajęcia, które będą odbywać się w wybrane piątki, soboty i niedziele.

 

1. Dla kogo ten kierunek?

Fizjoterapia to usługi, które przyczyniają się do utrzymywania i rozwijania sprawności fizycznej. Działalność tej nauki medycznej skierowana jest przede wszystkim do osób borykających się z urazami, bólami czy efektami starzenia i różnego rodzaju chorób. Zapotrzebowanie na fizjoterapeutów jest obecnie bardzo duże i prawdopodobnie będzie sukcesywnie rosnąć. Dlatego też, jako odpowiedź na tego typu tendencje, powstał kierunek fizjoterapia w Lublinie.

Idealnymi kandydatami na studia medyczne będą osoby o zainteresowaniach związanych z naukami ścisłymi, biologicznymi oraz naukami o zdrowiu. Dużym atutem będą także rozwinięte zdolności interpersonalne oraz komunikacyjne, które wykorzystasz podczas pracy z ludźmi. Jeżeli dodatkowo przykładasz dużą wagę do zdrowego trybu życia , a aktywność fizyczna jest dla ciebie bardzo ważna, to studia na kierunku fizjoterapia będą dla Ciebie odpowiednim wyborem.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku fizjoterapia możemy podzielić na:

1. Typ:

  • Studia jednolite magisterskie

 

2. Tryb:

  • studia stacjonarne

  • studia niestacjonarne

 

Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie realizowane są w ramach jednolitych studiów magisterskich. Studia jednolite magisterskie trwają pięć lat.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia medyczne mają bardzo długą tradycje i dobrą renomę, dlatego też cieszą się dużym zainteresowaniem wśród studentów, którzy chcą zdobyć wszechstronne wykształcenie i stabilną pozycję na rynku pracy. Podobnie jest z fizjoterapią. Informacje o uczelniach, na których możesz studiować fizjoterapię w Lublinie w trybie niestacjonarnym znajdziesz w dziale poniżej.

 

4. Praca po studiach

Studia w Lublinie kształcą specjalistów, którzy doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy. Podobnie jest z absolwentami kierunku fizjoterapia, którzy dzięki zdobytej wiedzy i kompetencjom mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy.

Przede wszystkim, po ukończeniu studiów będziesz kompleksowo przygotowany do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie w szpitalach, prywatnych klinikach, ośrodkach odnowy biologicznej i SPA, a także w przychodniach medycyny sportowej. Ponadto, idealnie odnajdziesz się na stanowisku rehabilitanta. Ciekawą alternatywą może być związanie swojej przyszłości z ośrodkami sportowo-rekreacyjnymi czy zakładami opiekuńczo-leczniczymi. Absolwenci często decydują się także na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Dodatkowo, znajomość języka obcego na poziomie B2 lub wyższym umożliwi Ci rozpoczęcie kariery na arenie międzynarodowej, gdzie zawód fizjoterapeuty jest niezwykle ceniony.

 

5. Program studiów i przedmioty

Studia medyczne w Lublinie wyróżniają się ciekawym i dopasowanym do realiów obecnego rynku pracy, programem nauczania. Kierunek fizjoterapia to studia o profilu praktycznym, dlatego też studenci mają szansę rozwinąć zarówno swoją wiedzę teoretyczną oraz zdobyć kompetencje praktyczne z zakresu fizjoterapii i szeroko pojętej medycyny. Oferta kształcenia oscyluje wokół nauk medycznych, nauk o o zdrowiu oraz treści powiązanych z biologią, chemią oraz innymi naukami ścisłymi.

 

W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:

  • anatomia prawidłowa człowieka
  • fizjoterapia ogólna
  • fizjologia
  • podstawy fizjoterapii w ortopedii i traumatologii
  • podstawy żywienia człowieka
  • odnowa biologiczna

 

oraz wiele innych. Ponadto wszyscy studenci rozwiną swoje zdolności językowe z wybranego przez siebie języka obcego, dzięki czemu zwiększą swoje szanse na międzynarodową karierę. Jako student będziesz mógł korzystać z bogatej oferty zajęć fakultatywnych, zagranicznych wymian studenckich czy ciekawych kół naukowych. Uzyskaną wiedzę teoretyczną oraz kompetencje praktyczne wykorzystasz podczas obowiązkowych praktyk studenckich, które zrealizujesz w wybranym przez siebie miejscu. Dokładne informacje dotyczące planu zajęć oraz aktualną listę specjalizacji znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej uczelni.

Uczelnie w Lublinie - kierunek fizjoterapia:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Lubelska Akademia WSEI (Wydział Nauk o Człowieku) stacjonarne, niestacjonarne jednolite więcej
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Nauk o Zdrowiu UMLUB) stacjonarne jednolite więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Ile trwają studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie?

Studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie trwają 5 lat (studia jednolite).

Kierunek fizjoterapia w Lublinie można realizować tylko w formie jednolitych studiów magisterskich. Oznacza to, że w tym przypadku nie ma podziału na studia pierwszego i drugiego stopnia, czyli licencjackie i magisterskie. Studenci, którzy zdecydują się na te formę studiów będą musieli poświęcić na naukę dziesięć semestrów, czyli pięć lat. Po ukończeniu studiów będziesz mógł pochwalić się tytułem magistra, który otworzy przed tobą wiele możliwości rozwoju zawodowego, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Jako absolwent możesz kontynuować naukę na studiach podyplomowych lub doktoranckich i tym samym rozpocząć karierę naukową.

Fizjoterapia w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
jednolite magisterskie 5 lat magister

Jaka praca po ukończeniu studiów na kierunku fizjoterapia w Lublinie?

Absolwenci studiów medycznych doskonale odnajdują się zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku pracy i nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia w wybranej branży. Dlatego też, po ukończeniu studiów na kierunku fizjoterapia otworzy się przed tobą wiele możliwości rozwoju zawodowego.

Przede wszystkim, będziesz miał kompetencje i wiedze niezbędne do wykonywania zawodu fizjoterapeuty. Zdobyte wykształcenie umożliwi Ci pracę w specjalistycznych szpitalach, ośrodkach rehabilitacji, ośrodkach zdrowia, uzdrowiskach czy sanatoriach. Ponadto, możesz podjąć pracę w ośrodkach odnowy biologicznej i SPA oraz w klubach sportowych jako specjalista w fizjoterapii sportowej. Równie ciekawą opcją może być związanie swojej przyszłości z gabinetami ortopedycznymi lub poradniami podstawowej opieki zdrowotnej. Uzyskane w czasie studiów umiejętności będziesz mógł wykorzystać podczas pracy w ośrodkach opieki społecznej, w oświacie, na przykład prowadząc zajęcia z gimnastyki korekcyjnej, a także w gabinetach masażu. Co więcej, odnajdziesz się także jako pracownik administracyjno-biurowy lub na stanowisku menedżera placówek zdrowotnych i rehabilitacyjnych, gdzie będziesz odpowiedzialny za nadzorowanie i organizacje pracy.

Absolwenci często decydują się także na założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej o profilu dopasowanym do ich wykształcenia. Najczęściej są to gabinety rehabilitacyjne lub gabinety masażu. Ponadto, bardzo dobra znajomość ogólnego i specjalistycznego języka obcego, otworzy Ci drzwi do międzynarodowej kariery, gdzie zawód fizjoterapeuty jest ceniony przez pracodawców. Po ukończeniu studiów magisterskich możesz kontynuować naukę na studiach doktoranckich i związać swoją przyszłość ze specjalistycznymi wydawnictwami, ośrodkami naukowymi, uczelniami wyższymi lub redakcjami czasopism naukowych.

Jakie wymagania przy rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Lublinie?

W procesie rekrutacji na kierunek fizjoterapia w trybie niestacjonarnym, w zależności od uczelni, decyduje:

  • złożenie wymaganych dokumentów w terminie (w przypadku zbyt dużej ilości zgłoszeń zasady kwalifikacji takie same jak na studia stacjonarne)
  • kolejność złożenia wymaganych dokumentów

Uczelnie w Lublinie chętnie przyjmują osoby, które chcą zdobywać wykształcenie z obszaru nauk medycznych, biologicznych oraz nauk o zdrowiu. Jednak musisz pamiętać, że aby dostać się na wymarzone studia musisz spełnić kilka warunków. Najważniejszym z nich jest zdanie egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych. Ponadto, wszyscy kandydaci są zobowiązani do przedstawienia zaświadczenia od lekarza medycyny pracy.

Jeśli kandydatów jest zbyt wielu, uczelnie decydują się na konkurs świadectw lub przyjmują kandydatów wg. kolejoności zgłoszeń. Dokładne informacje znajdziesz na stronach rekrutacyjnych uczelni.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek fizjoterapia w Lublinie?

Studia medyczne w Lublinie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem studentów, którzy po ich ukończeniu mogą liczyć na wiele interesujących ofert pracy. Jeżeli ty także chciałbyś związać swoją przyszłość z branżą medyczną, to powinieneś wziąć udział w rekrutacji na kierunek fizjoterapia w Lublinie. Jednak zanim to zrobisz, warto abyś zastanowił się nad kilkoma istotnymi kwestiami, mianowicie:

  • Czy w kręgu twoich zainteresowań znajdują się tematy związane z naukami ścisłymi, medycznymi oraz naukami o zdrowiu?
  • Czy aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia są dla ciebie ważne i przywiązujesz do tego dużą wagę?
  • Czy jesteś osobą komunikatywną, posiadasz zdolności interpersonalne i chciałbyś wykorzystać je w swojej przyszłej pracy zawodowej?

 

Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na powyższe pytania, to studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie będą dla ciebie odpowiednim wyborem. W procesie rekrutacji decydujący będzie wynik egzaminu maturalnego z przedmiotów obowiązkowych oraz wybranych przedmiotów dodatkowych, do których należą: biologia, chemia, fizyka oraz matematyka. Niekwestionowanym atutem będą także punkty uzyskane za udział w konkursach i olimpiadach naukowych powiązanych z naukami ścisłymi. Co więcej, wszyscy kandydaci muszą przejść wymagane badania i przedstawić zaświadczenie od lekarza medycyny pracy, które jest istotne ze względu na praktyczny charakter studiów.

Po spełnieniu wszystkich warunków i pozytywnym przejściu całego procesu rekrutacyjnego, kandydaci są zobowiązani do terminowego dostarczenia wymaganych dokumentów. Najczęściej należą do nich: kserokopia świadectwa dojrzałości, zdjęcia legitymacyjne, świadectwo ukończenia szkoły średniej oraz podanie o przyjęcie na studia. Wszystkie dokładne informacje i aktualności dotyczące rekrutacji na studia, znajdziesz na stronie internetowej uczelni.

Specjalności / ścieżki kształcenia na kierunku fizjoterapia w Lublinie

Fizjoterapia w Lublinie

Aktualności rekrutacyjne

Jakie opinie mają studia na kierunku fizjoterapia w Lublinie?

Studia medyczne wyróżniają się długą i bogatą tradycją, a ich ukończenie wiąże się z uzyskaniem wszechstronnego wykształcenia, które otwiera wiele zawodowych drzwi. Nic więc dziwnego, że kierunek fizjoterapia zbiera wiele pozytywnych opinii.

Tak na przykład wypowiada się o nim Adam, student czwartego roku:

Zdrowy tryb życia i aktywność fizyczna znaczą dla mnie bardzo dużo. Obecnie nie wyobrażam sobie choćby jednego dnia bez uprawiania sportu. Jednak zdaje sobie sprawę, że ludzkie ciało jest zawodne i właśnie dlatego zdecydowałem się na studiowanie fizjoterapii. Moim marzeniem jest pomaganie innym ludziom w przywracaniu sprawności fizycznej, a dzięki praktycznemu wymiarowi studiów mam już wszystkie niezbędne narzędzia i umiejętności, które pomogą mi osiągnąć mój cel. Polecam te studia każdemu kogo interesują tematy medyczne.

Pozostałe uczelnie w Lublinie na których jest kierunek FIZJOTERAPIA

komentarze (0)