Położnictwo - Lublin

Położnictwo - Lublin

Studia na kierunku położnictwo w Lublinie możesz podjąć na 2 uczelniach publicznych oraz 1 niepublicznej (prywatnej) szkole wyższej w trybie stacjonarnym (dziennym) oraz niestacjonarnym.

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
poziom studiów
forma studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Filtrowanie
Status uczelni
Typ uczelni
Poziom studiów
Forma studiów
Więcej filtrów
Czas trwania
Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie

Położnictwo stopień: (I) (II) , czas trwania: 3 lata • 2 lata ,
forma: stacjonarne, niestacjonarne
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Położnictwo stopień: (I) , czas trwania: 3 lata ,
forma: stacjonarne

23.08.2024

Położnictwo studia Lublin 2024 | woj. lubelskie

Położnictwo w Lublinie to 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) lub 2-letnie studia II stopnia (magisterskie). Studia przygotowują do wykonywania zawodu położnej. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu neonatologii czy technik położniczych.

Położnictwo - Lublin
Studia na kierunku położnictwo w Lublinie
Rok akademicki 2024/2025
Forma studiów stacjonarne, niestacjonarne
Poziom studiów studia I i II stopnia
Czas trwania 3 lata (studia I stopnia), 2 lata (studia II stopnia)

Opis kierunku

Studia położnicze poświęcone są zagadnieniom z zakresu nauk medycznych, biologicznych i psychologicznych. Absolwenci położnictwa mają szeroką wiedzę na temat funkcjonowania organizmu noworodków i sprawowania opieki nad ciężarną kobietą. Poza umiejętnościami takimi jak rozpoznawanie ciąży czy odbieranie porodu, studenci uczą się kompetencji społecznych ważnych w przypadku postępowania z depresją poporodową. W planie zajęć studenci mogą spodziewać się następujących przedmiotów: techniki położnicze i prowadzenie porodu, neonatologia i opieka neonatologiczna czy anestezjologia i stany zagrożenia życia.

Najczęstszym miejscem pracy absolwentów tego kierunku są szpitale, kliniki oraz placówki medyczne posiadające oddziały położnicze. Absolwenci mogą poszukiwać zatrudnienia w  roli położnej sprawującej opiekę domową nad kobietami w ciąży, a także po porodzie, czy na oddziałach intensywnej terapii dla noworodkówStudia położnicze dają kompetencje niezbędne do rozpoczęcia własnej działalności edukacyjno-zdrowotnej w zakresie np. metod planowania rodziny. Położne i położnicy znajdują zatrudnienie także w szkołach rodzenia czy sanatoriach.

Studia na kierunku położnictwo w Lublinie można podjąć na 3 uczelniach w formie stacjonarnej (dziennej) lub niestacjonarnej, a próg punktowy na bezpłatne studia stacjonarne 2024/2025 na UMLUB wyniósł 140 punktów.

Gdzie studiować kierunek położnictwo w Lublinie

W Lublinie położnictwo możesz studiować w ramach kierunku na 2 uczelniach publicznychUniwersytecie Medycznym w Lublinie, Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz 1 niepublicznej (prywatnej) uczelni wyższej: Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne, w roku akademickim 2024/2025, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie oferują miejsca w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

 

Kierunek położnictwo - uczelnie w Lublinie

Sprawdź

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek położnictwo w Lublinie

W procesie rekrutacji na studia w Lublinie na kierunku położnictwo w roku akademickim 2024/2025 najczęściej wymagane przedmioty maturalne to: biologia, język obcy, matematyka. położnictwo Lublin - przedmioty maturalne

Kierunki studiów w Lublinie takie jak położnictwo cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób, które rozważają studia związane z dziedziną nauki, jaką jest medycyna. Na jedno miejsce zawsze jest wielu kandydatów, dlatego musisz zadbać o najwyższe wyniki z egzaminów maturalnych. Wybrane przedmioty warto zdawać na poziomie rozszerzonym, a wśród nich są: matematyka, biologia, język obcy nowożytny. Ponieważ są to studia medyczne, będziesz potrzebował/a również zaświadczenie od lekarza, który potwierdzi Twoją zdolność do wykonywania zawodu. Szczegółowe informacje, odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego, znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Lublinie.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
 

szczegółowe wymagania na uczelniach

Jak wyglądają studia na kierunku położnictwo w Lublinie

Studia na kierunku położnictwo w Lublinie realizowane są w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.

Uczelnie w Lublinie umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.

Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

Poziom i tryb studiów

Uczelnie w Lublinie - kierunek położnictwo:

Uczelnia Forma studiów Poziom studiów  
Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie stacjonarne I stopnia więcej
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Wydział Medyczny KUL) stacjonarne I stopnia więcej
Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Nauk o Zdrowiu UMLUB) stacjonarne, niestacjonarne I stopnia, II stopnia więcej

Tabela uwzględnia uczelnie, które prowadzą studia w ramach kierunku lub specjalności

Program studiów i przedmioty

Program studiów wypełniony jest przedmiotami, których podłoże stanowią biologia i chemia. Odnosi się także do wiedzy z zakresu życia i zdrowia człowieka oraz funkcjonowania jego organizmu. Właśnie dlatego nie zabraknie takich przedmiotów jak anatomia, genetyka czy fizjologia.

 
W programie studiów na kierunku położnictwo znajdziesz takie przedmioty jak np.:
  • podstawy opieki położniczej,
  • psychologię ogólną,
  • psychologię prokreacyjną,
  • filozofię i etykę zawodu położnej,
  • techniki położnicze i prowadzenie porodu,
  • neonatologię i opiekę neonatologiczną
  • i wiele innych.
Kierunek położnictwo w Lublinie nie przewiduje specjalności. Zajęcia realizowane są w trakcie wykładów, seminariów i ćwiczeń, które odbywają się w formie praktycznej w szpitalach i pracowniach kształcenia kierunkowego pod nadzorem wykładowców.

Studenci w trakcie całego toku kształcenia zdobywają szczegółową wiedzę z zakresu położnictwa i ogólną wiedzę medyczną. Zdobyte umiejętności pozwalają im wykonywać świadczenia zdrowotne na rzecz kobiet i ich rodzin, kobiet ciężarnych, kobiet rodzących czy też noworodków w zakresie profilaktyki i opieki położniczo-ginekologicznej. Absolwenci potrafią rozpoznać i monitorować prawidłową ciążę, przyjmować poród, a także wykrywać stany odbiegające od normy zarówno u matki, jak i dziecka, nie tylko w czasie ciąży, ale i porodu czy połogu. Kształtowane umiejętności pozwalają również na wdrażanie nowych metod, technik i rozwiązań organizacyjnychStudia medyczne w dziedzinie położnictwa to bardzo wszechstronny kierunek, który przygotowuje przyszłych położnych i przyszłe położne na najwyższym poziomie do pracy w szpitalach, kliniakach czy też placówkach badawczych.

 

Po jakim profilu na kierunek położnictwo w Lublinie

Studia na kierunku położnictwo są szczególnie odpowiednie dla absolwentów szkół średnich o profilach biologiczno-chemicznych. Wiedza z przedmiotów takich jak biologia i chemia jest fundamentem do zrozumienia skomplikowanych procesów biologicznych i chemicznych zachodzących w organizmie ludzkim.

Niezależnie od ukończonej szkoły podczas naboru pod uwagę brane są wyniki z egzaminów maturalnych. Podczas rekrutacji pod uwagę brane mogą być przedmioty takie jak m.in.: biologia, chemia, język obcy nowożytny, fizyka czy matematyka. Jednakże należy pamiętać, że wymagania rekrutacyjne mogą się nieco różnić w zależności od wyboru uczelni. Dlatego tak istotne jest, aby potencjalni kandydaci zapoznali się ze szczegółami rekrutacji na stronie internetowych uczelni.

Sprawdź 

 

Czy studia na kierunku położnictwo w Lublinie są trudne

Studia na kierunku położnictwo w Lublinie mogą być wymagające, ze względu na specyfikę i złożoność materiału dydaktycznego oraz praktycznego. Studenci muszą zdobyć szeroką wiedzę z różnych dziedzin medycyny, w tym anatomii, fizjologii, patologii, farmakologii, a także psychologii i socjologii. Program studiów obejmuje zarówno teoretyczne przedmioty, jak i praktyczne zajęcia kliniczne.

Studenci muszą zdobyć umiejętności praktyczne związane z prowadzeniem ciąży, porodem, opieką nad noworodkiem oraz wsparciem dla matki w okresie poporodowym. Kluczowym elementem sukcesu na tych studiach jest systematyczna nauka, zaangażowanie oraz rozwój umiejętności miękkich - takich jak komunikacja, empatia, umiejętność pracy w zespole oraz radzenie sobie ze stresem, które będą niezbędne przy pracy z pacjentami.
 

 

Jaki jest najtrudniejszy przedmiot na położnictwie w Lublinie

Jednym z najtrudniejszych przedmiotów na kierunku położnictwo w Lublinie jest anatomia. Jest to przedmiot wymagający zrozumienia i zapamiętania dużej ilości szczegółowych informacji dotyczących budowy ciała człowieka. Znajomość anatomii jest podstawą dla wielu innych przedmiotów medycznych i praktyk klinicznych, dlatego jest ona szczególnie ważna, ale też trudna do opanowania.

Kolejnym wymagającym przedmiotem jest fizjologia, która dotyczy funkcjonowania organizmu człowieka. Fizjologia wymaga zrozumienia procesów zachodzących na poziomie komórkowym, tkankowym i systemowym. Istotnymi i złożonymi przedmiotami są również neonatologia oraz farmakologia. Opanowanie tych przedmiotów wymaga od studentów dużego zaangażowania, systematyczności i zdolności do logicznego myślenia oraz łączenia różnych informacji w spójną całość.

 

Czy studia na kierunku położnictwo w Lublinie to studia z przyszłością

Studia na kierunku położnictwo w Lublinie to zdecydowanie studia z przyszłością. Zapotrzebowanie na wykwalifikowane położne jest duże i stale rośnie, zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Położne odgrywają kluczową rolę w opiece nad kobietami w ciąży, podczas porodu oraz w okresie poporodowym, a także w opiece nad noworodkami i w zdrowiu reprodukcyjnym kobiet.

Położnictwo to także dziedzina, która oferuje wiele możliwości rozwoju zawodowego. Po ukończeniu studiów położne mogą pracować w różnych miejscach, takich jak szpitale, kliniki, gabinety prywatne, ośrodki zdrowia, a także jako samodzielne praktyki. Mogą również specjalizować się w różnych dziedzinach, takich jak neonatologia, ginekologia, poradnictwo laktacyjne, edukacja prenatalna czy opieka nad kobietami z problemami zdrowotnymi.

Sprawdź 

 

Jak trudno się dostać na studia na położnictwie w Lublinie

Dostanie się na studia na kierunku położnictwo w Lublinie może być wyzwaniem, ze względu na wysoki poziom konkurencji oraz specyficzne wymagania rekrutacyjne. Proces rekrutacji opiera się głównie na wynikach egzaminów maturalnych. Najczęściej brane pod uwagę przedmioty maturalne to biologia, chemia, język polski oraz język obcy nowożytny. Im wyższe wyniki, tym większe szanse dostania się na wymarzone studia. Dlatego tak istotne jest solidne przygotowanie do egzaminów dojrzałości.

Wysokie wyniki z tych przedmiotów są kluczowe, ponieważ uczelnie często ustalają progi punktowe, które kandydaci muszą przekroczyć, aby zostać przyjęci na studia. Warto zaznaczyć, że wymagania te mogą różnić się w zależności od uczelni, dlatego kandydaci powinni dokładnie sprawdzić specyficzne wymagania rekrutacyjne na stronie internetowej uczelni.

Sprawdź 

 

Czy na studiach na kierunku położnictwo w Lublinie jest matematyka

Na studiach na kierunku położnictwo w Lublinie matematyka nie jest przedmiotem kluczowym, jednak podstawowa znajomość matematyki może być wymagana w kontekście przedmiotów takich jak statystyka medyczna czy farmakologia. W ramach tych przedmiotów studenci muszą opanować umiejętności obliczeniowe niezbędne do analizy danych medycznych, interpretacji wyników badań oraz precyzyjnego dawkowania leków.

Choć matematyka nie jest głównym przedmiotem na studiach położniczych, jej podstawowa znajomość jest niezbędna w kontekście przedmiotów, które wymagają umiejętności analitycznych i obliczeniowych. Dlatego studenci powinni być przygotowani na pewien zakres matematyki, który będzie niezbędny do opanowania niektórych zagadnień w ramach studiów.

Ile trwają studia na kierunku położnictwo w Lublinie

Ile trwają studia na kierunku położnictwo w Lublinie

Studia na kierunku Położnictwo w Lublinie, w zależności od typu studiów trwają 3 lata (studia I stopnia) lub 2 lata (studia II stopnia).

Sprawdź

Położnictwo w Lublinie - czas trwania

Poziom studiów czas trwania otrzymywany tytuł
studia I stopnia 3 lata licencjat / licencjat położnictwa
studia II stopnia 2 lata magister położnictwa

Jaka praca po położnictwie

Studia medyczne przygotowują do jak najlepszego wykonywania obowiązków z zakresu opieki położniczej, opieki neonatologicznej czy też opieki ginekologicznej. Zapewniają także wykształcenie w zakresie podstawowej opieki pielęgniarskiej zarówno w stosunku do kobiety, jak i jej dziecka na różnych etapach życia, odnosi się to zwłaszcza do kobiet ciężarnych, rodzących czy będących w okresie połogu. Absolwenci mogą rozpocząć pracę w publicznych i prywatnych zakładach opieki zdrowotnej, także w lecznictwie zamkniętym czy podstawowej i specjalistycznej ambulatoryjnej opiece zdrowotnej.
Absolwenci zajmują się promocją zdrowia w kontekście kobiety i noworodka. Studenci nabywają umiejętności rozpoznawania i monitorowania ciąży zarówno prawidłowej, jak i zagrożonej, potrafią samodzielnie przyjąć poród sposobem naturalnym, a także potrafią dostrzec stany odbiegające od normy u matki i dziecka na każdym etapie ciąży.
Kierunek położnictwo w Lublinie zapewnia swoim studentom możliwość pracy w szpitalach, zakładach pielęgnacyjno-opiekuńczych, ośrodkach opieki zdrowotnej, instytucjach badawczych czy ośrodkach badawczo-rozwojowych, instytucjach państwowych i samorządowych, które działają w obszarze położnictwa i ochrony zdrowia, a także w instytucjach zajmujących się poradnictwem i rozpowszechnianiem wiedzy z różnych dziedzin nauk medycznych.
Zadaniem przyszłych położnych jest także udzielanie porad w zakresie żywienia kobiety w ciąży i noworodka oraz wskazówek w odniesieniu do szczepień ochronnych. Mogą oni współpracować z działami poruszającymi tematykę zdrowia i życia w różnych gazetach, wydawnictwach, mediach. Możliwości stabilnego zatrudnienia jest bardzo wiele, zwłaszcza jeśli masz na siebie pomysł.
 

Czy trudno jest znaleźć pracę po położnictwie w Lublinie

Znalezienie pracy po ukończeniu studiów na kierunku położnictwo w Lublinie nie powinno stanowić dużego problemu, ze względu na wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowane położne zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Położnictwo jest zawodem niezbędnym w systemie opieki zdrowotnej, a położne odgrywają kluczową rolę w opiece nad kobietami w ciąży, podczas porodu oraz w okresie poporodowym.

Absolwenci kierunku położnictwo mogą znaleźć zatrudnienie w różnych placówkach medycznych, takich jak szpitale, kliniki, gabinety prywatne, ośrodki zdrowia, a także w jednostkach badawczych i edukacyjnych. Szpitale i kliniki ginekologiczno-położnicze to główne miejsca zatrudnienia położnych, gdzie mogą pracować na oddziałach położniczych, salach porodowych oraz oddziałach noworodkowych. Gabinet prywatny to kolejna opcja zatrudnienia, gdzie położne mogą prowadzić własną praktykę.

 

Ile zarabia się po studiach na kierunku położnictwo w Lublinie

Zarobki po studiach na kierunku położnictwo w Lublinie mogą być zróżnicowane w zależności od wielu czynników, takich jak miejsce pracy, doświadczenie zawodowe, specjalizacja oraz region. Średnie wynagrodzenie położnych w Polsce w styczniu 2024 r. wyniosło 5820 złotych brutto miesięcznie, jednak możliwości zarobkowe mogą być wyższe w zależności od kwalifikacji i miejsca zatrudnienia.

Położne pracujące w publicznych placówkach medycznych, takich jak szpitale i przychodnie, mogą liczyć na stałe wynagrodzenie, dodatki za pracę w nocy oraz w weekendy, a także możliwość awansu zawodowego. Zarobki w publicznym sektorze opieki zdrowotnej są zazwyczaj stabilne, jednak mogą być niższe w porównaniu do sektora prywatnego.

 

Jak wygląda rekrutacja na położnictwo w Lublinie

Położnictwo - rekrutacja na uczelniach w Lublinie:

sprawdź rekrutacja na studia w Lublinie

 

Jakie przedmioty liczą się na położnictwo w Lublinie

Rekrutacja na kierunek położnictwo w Lublinie zazwyczaj opiera się na wynikach z egzaminów maturalnych, a kluczowe przedmioty to biologia, chemia, język polski oraz język obcy nowożytny. Wyniki z tych przedmiotów są szczególnie ważne, ponieważ odzwierciedlają one wiedzę i umiejętności, które będą niezbędne w trakcie studiów i późniejszej pracy zawodowej.

Biologia jest fundamentalnym przedmiotem, ponieważ położnictwo opiera się na zrozumieniu procesów biologicznych zachodzących w organizmie człowieka, szczególnie w kontekście zdrowia reprodukcyjnego. Chemia to kolejny ważny przedmiot, który dostarcza podstawowej wiedzy na temat procesów chemicznych zachodzących w organizmie. Oprócz tych kluczowych przedmiotów, niektóre uczelnie mogą również brać pod uwagę inne przedmioty, takie jak język polski, język obcy, matematyka, fizyka czy wiedza o społeczeństwie, choć zazwyczaj mają one mniejsze znaczenie w procesie rekrutacji. Wysokie wyniki z wymienionych przedmiotów maturalnych są jednak kluczowe dla zwiększenia szans na przyjęcie na studia.

 

 

Ile osób na miejsce na położnictwo w Lublinie

Położnictwo w Lublinie należą do jednego z najbardziej popularnych kierunków w Lublinie. O przyjęcie na studia stacjonarne w 2023 roku na Uniwersytet Medyczny w Lublinie ubiegało się 2 kandydatów na jedno miejsce.

 

Jakie progi na położnictwo w Lublinie

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia stacjonarne na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie na rok 2024/2025 musieli uzyskać co najmniej 140 punktów.

czytaj dalej 

 

Limity miejsc

Limity miejsc ustalane są odgórnie przez każdą z uczelni w Lublinie, bowiem niestety szkoły wyższe nie mogą przyjąć wszystkich chętnych na studia.

Jak zostać studentem położnictwa w Lublinie? O przyjęciu na studia decyduje liczba uzyskanych punktów przez kandydata w czasie egzaminu maturalnego. W rekrutacji brane są pod uwagę takie przedmioty, biologia, chemia, fizyka, a także matematyka.    

Limity miejsc na kierunku położnictwo w Lublinie:  

  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Wydział Nauk o Zdrowiu): 90
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: 40

 *Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

czytaj dalej

 

Kiedy wyniki rekrutacji

Po zarejestrowaniu się na położnictwo w Lubinie kandydaci czekają na wyniki rekrutacji. Kiedy można spodziewać się ogłoszenia wyników?

Po zarejestrowaniu się w systemie rekrutacyjnym uczelni, kandydaci na położnictwo muszą czekać około kilku tygodni na ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych. Warto mieć również na uwadze, że każda z uczelni może wybrać własny termin.

Gdzie kandydaci mogą znaleźć informację o zakwalifikowaniu się ? Informację o dostaniu się na położnictwo w Lublinie, kandydaci będą mogli znaleźć na swoim indywidualnym profilu w systemie IRK, gdzie znajdą również takie informacje, jak ilość uzyskanych punktów oraz zajęte miejsce.

Terminy wyników rekrutacji na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie: 

  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: 17 lipca 2024
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: 15 lipca 2024

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia

 

Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne?

Po ogłoszeniu list osób zakwalifikowanych na położnictwo w Lublinie kandydaci muszą złożyć komplety dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.  

Uczelnie w Lublinie najczęściej decydują się na osobiste dostarczenie kompletu papierów przez kandydatów. Co, jeśli kandydat nie może pojawić się osobiście na wydziale w wyznaczonym terminie? Istnieją również inne możliwości, takie jak dostarczenie dokumentów pocztą tradycyjną – liczy się data nadania listu.

Kandydaci na lubelskie uczelnie muszą mieć na uwadze, aby zestaw dokumentów był kompletny i dostarczony w terminie bowiem niedopilnowanie terminu może wiązać się z wykreśleniem z listy.

Jakie dokumenty są niezbędne? Należy dostarczyć m.in. świadectwo dojrzałości, podanie, oświadczenia, zdjęcie do legitymacji, a także zaświadczenia np. o osiągnięciach i olimpiadach (jeśli kandydat takie posiada i były one brane pod uwagę w czasie rekrutacji).

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych uczelni.

 

Kiedy składamy dokumenty na studia

Dostarczenie dokumentów jest bardzo ważnym etapem. Kiedy należy to zrobić? Osoby zakwalifikowane mają zwykle kilka dni na dostarczenie dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Terminy dostarczania dokumentów są również ustalane indywidualnie przez poszczególne uczelnie.

Terminy składania dokumentów na studia 2024 w uczelniach publicznych w Lublinie: 

  • Uniwersytet Medyczny w Lublinie: od 17 do 23 lipca 2024
  • Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: od 15 do 18 lipca

*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)

** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.

Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia

Ile kosztują studia na kierunku położnictwo w Lublinie

Studia stacjonarne na kierunku położnictwo w Lublinie w uczelniach publicznych są bezpłatne. Z kolei w przypadku studiów niestacjonarnych wymagane jest czesne – niezależnie od tego czy jest to uczelnia publiczna czy prywatna. Stawki mogą różnić się w zależności od uczelni. Dodatkowo przyszli studenci położnictwa mają również możliwość rozłożenia czesnego na raty – zainteresowani kandydaci studiami niestacjonarnymi więcej informacji na ten temat mogą znaleźć na stronie wybranej uczelni.

Sprawdź

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

Położnictwo Lublin studia i stopnia

Położnictwo Lublin studia ii stopnia


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

Położnictwo Lublin studia stacjonarne

Położnictwo Lublin studia niestacjonarne

Położnictwo w Lublinie

Aktualności rekrutacyjne

Popularne kierunki medyczne niestacjonarne w Lublinie

Jakie opinie mają studia na kierunku położnictwo w Lublinie?

Położni i położne towarzyszą życiu człowieka już od zaczątków rozwoju. Kierunek położnictwo w Lublinie nieustannie cieszy się dużą popularnością.

Daria, studentka drugiego roku studiów magisterskich, wyznała:

Życie biologiczne i ciało kobiety to dla mnie bardzo interesujące kwestie. Wybierając studia medyczne, wiedziałam, że położnictwo będzie dla mnie idealne. To czasem bardzo ekstremalna praca, ale może dawać także wiele satysfakcji.

10 uczelni w Lublinie

Pierwsza szkoła wyższa w Lublinie powstała już w XVII wieku. Dziś Lublin jest kojarzony przez Polaków przede wszystkim dzięki uczelniom. Dwie najbardziej znane uczelnie to Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej i Katolicki uniwersytet Lubelski. Oprócz tego, akademicki Lublin to również Uniwersytet Przyrodniczy, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny.

Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują lubelskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Lublinie

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia medyczne wybrać

Co zdawać na maturze

komentarze (0)

Teraz najważniejsze

kalkulator maturalny

matura 2025

arkusze maturalne

wyniki matur 2024

rekrutacja na studia

studia

kierunki studiów

studia podyplomowe

 

Ciekawe

 


gdzie studiować