Patomorfologia

Patomorfologia

Patomorfologia

30.11.-0001

Patomorfologia

Patomorfologia jest gałęzią medycyny, która bada tkanki i narządy i zajmuje się analizą zmian morfologicznych w ich obrębie. Patomorfologia jest również przedmiotem, z którym mierzą się studenci Kierunku Lekarskiego. Realizowany jest on zazwyczaj w formie wykładów i ćwiczeń, które poświęcone są między innymi patologii ogólnej oraz szczegółowej, a także technice przygotowania i opracowania preparatów histopatologicznych.

Przedmiot dostarcza studentom wiedzy, umiejętności i oraz kompetencji społecznych. Poznają budowę i funkcje komórek, tkanek, narządów i układów organizmu ludzkiego w stanach chorobowych, mechanizmy uszkodzenia komórek i tkanek, czy też problemy związane z wykonywaniem badań z zakresu diagnostyki histopatologicznej.

Studenci uczą się pobierać materiał tkankowy do badań, oceniać jego przydatność, przechowywać i przygotowywać do badań histopatologicznych, określać przydatność diagnostyczną materiału tkankowego do diagnostyki histopatologicznej, posługiwać się mikroskopem optycznym oraz technikami histologicznymi i patomorfologicznymi w celu opisu cech morfologicznych w preparatach mikroskopowych tkanek prawidłowych i patologicznie zmienionych.

idź do kierunku KIERUNEK LEKARSKI STUDIA POZNAŃ

Komentarze (0)