Czy warto studiować w Łodzi?

Czy warto studiować w Łodzi?

Czy warto studiować w Łodzi?

19.10.2021

Czy warto studiować w Łodzi?

Wybór miasta akademickiego, z którym zamierzamy związać swoją karierę, jest nierzadko trudny. Przyszli studenci (a także studenci kontynuujący naukę w szkołach wyższych) cenią sobie warunki, które sprzyjają nie tylko zdobywaniu specjalistycznych umiejętności czy wiedzy, ale także nawiązywaniu nowych relacji w środowisku zawodowym i prywatnym.


Łódź to miasto, które rozwija się dla studentów oraz dzięki studentom. Na łódzkich uczelniach studiuje aktualnie ponad 76 tys. osóbdyplom uzyskuje średnio 20 tys. absolwentów rocznie. Co sprawia, że absolwenci szkół średnich tak chętnie przyjeżdżają do Łodzi?

 

Łódź nowoczesna – oferta dydaktyczna na łódzkich uczelniach

Rozważając to, w jakim mieście warto studiować, powinieneś przyjrzeć się bliżej ofercie łódzkich szkół wyższych. Kandydaci na studia mogą wybierać spośród 239 różnorodnych kierunków na 18 uczelniach 6 publicznych oraz 12 prywatnych.


Wybór kierunku jest bardzo ważny. Przyszli specjaliści mogą szkolić się m.in. w dziedzinach humanistycznych, społecznych, medycznych czy ścisłych. Dzięki temu mają oni szansę rozwijać swoje naturalne predyspozycje, zdobywając tym samym cenne doświadczenie zawodowe. Kierunki oferowane przez łódzkie uczelnie umożliwiają studentom zapoznanie się z najciekawszymi branżami.

Kandydaci na studia mogą oczekiwać wysokiego poziomu kształcenia na łódzkich uczelniach. Profesjonalne kadry oraz rozwinięte bazy dydaktyczne zapewnią studentom możliwość rozwoju w różnorodnych dziedzinach. Innowacyjne rozwiązania technologiczne stosowane przez większość wyższych szkół w Łodzi otwierają przed studentami liczne ścieżki prowadzące ich do zawodowego sukcesu – bez konieczności porzucania pasji i zainteresowań.

Absolwenci łódzkich szkół wyższych przygotowani są do tego, by zwojować przyszły rynek pracy. W trakcie studiów zdobywają oni wiedzę oraz umiejętności cenione przez pracodawców na całym świecie. Studenci poznają nowoczesne rozwiązania technologiczne oraz skuteczne metody rozwiązywania różnorodnych problemów, a także rozwijają swoje zdolności językowe i komunikacyjne. Szkoły wyższe w Łodzi doskonale rozumieją potrzeby współczesnego świata i przygotowują studentów do tego, by byli oni elastyczni względem zmian powstających w wyniku dynamicznego rozwoju cywilizacyjnego.


 

studia łódź

 

Wiedza, technologia, innowacja. Kariera w Łodzi

Studia dają młodym ludziom szansę na odkrycie nowych pasji i zainteresowań. Łódzkie uczelnie oferują studentom zdobycie praktycznego doświadczenia w różnorodnych dziedzinach. Dzięki współpracom nawiązywanym między prestiżowymi przedsiębiorstwami a szkołami wyższymi w Łodzi absolwenci wchodzą w zawodowe życie wyposażeni w specjalistyczne kompetencje, które poszukiwane są przez potencjalnych pracodawców na rynku pracy.

Do Łodzi przybywają przedsiębiorcy oraz inwestorzy z całego świata. Obecnie na łódzkim rynku rozwijają się firmy z obszaru nowoczesnych branż technologicznych, usług dla biznesu czy przemysłu kreatywnego. Wielkomiejski charakter Łodzi zauważalny jest zarówno przez przyjezdnych, jak i mieszkańców miasta – w miejskiej przestrzeni zaobserwować można prężnie rozwijającą się Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną, w której znajdziemy m.in. centra logistyczne, komputerowe biznesowe czy elektryczne.

Studenci łódzkich uczelni mogą stale poszerzać swoje horyzonty, dołączając do kadr przedstawicieli międzynarodowych firm takich jak: Iris Telecomunication, Fujitsu EMEIA Finance Services, B/S/H, Cybercom, Infosys, UPS, Ericsson, Whirpool czy Nordea Bank AB. Łódź jako miasto akademickie dokłada wszelkich starań do tego, by przyszli eksperci mogli rozwijać się w dogodnych warunkach. Nowe inwestycje oraz programy realizowane przez miasto umożliwiają młodym naukowcom prowadzenie prac badawczych czy tworzenie kreatywnych rozwiązań przedsiębiorczych.

Łódź stanowi centrum nie tylko naszego kraju, ale i Europy. Nasze miasto otoczone jest rozwiniętą siecią autostrad i dróg ekspresowych, dzięki którym studenci łódzkich uczelni z łatwością poruszać się mogą zarówno po trasach polskich, jak i międzynarodowych. Podróż z Łodzi do warszawskiego lotniska Chopina zajmuje zaledwie 90 minut – stamtąd mieszkańcy miasta mają swobodny dostęp do blisko 100 celów podróży.


 

studia Łódź

 

Kulturalna Łódź. Przestrzeń kulturalno-rozrywkowa w mieście

Łódź, nazywana także tyglem kultur, jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Mieszkańcy miasta mają szansę kreatywnie poznawać historie oraz tradycje przedstawicieli różnorodnych narodowości – na terenie Łodzi znaleźć można filharmonię oraz liczne galerie sztuki, muzea, teatry czy kina.


Nasze miasto cyklicznie organizuje popularne festiwale, mające na celu nie tylko propagowanie wartości kulturowych wśród mieszkańców Łodzi, ale także integrowanie społeczności miejskiej. Studenci łódzkich uczelni mogą wziąć udział m.in. w Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier, Festiwalu Łódź Czterech Kultur, Łódzkich Spotkaniach Baletowych, Międzynarodowym Festiwalu Fotografii czy Łódź Design Festival.

W mieście znajduje się wiele zabytków architektury secesyjnej i elektrycznej. Łódź słynie w szczególności z unikatowych w skali Europy zespołów pałacowo-przemysłowych, wśród których najlepiej rozpoznawalne są te należące niegdyś do Karola Scheiblera – obecnie znajdujące się na terenie Księżego Młyna.

Łódź łączy rozwój technologiczny z historią – studenci łódzkich uczelni swój wolny czas mogą spędzać w innowacyjnych centrach handlowych, w których znajdą nie tylko markowe sieci sklepów, ale także liczne obiekty rozrywkowe. Klienci Manufaktury, dawnej fabryki Izraela K. Poznańskiego, przed zakupami mogą zwiedzić nowoczesne Muzeum Sztuki MS2 czy Muzeum Miasta Łodzi. Ponadto na mieszkańców miasta czekać będą Łódzki Ogród Zoologiczny wraz z Orientarium, OFF Piotrkowska czy EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Aby zrozumieć lepiej historię Łodzi, należałoby zapoznać się z jej filmowym charakterem. W mieście znajduje się jedyne w Polsce Muzeum Kinematografii, a także osławiona Szkoła Filmowa. Spacerując najdłuższym w Europie traktem handlowo-rozrywkowym (ulicą Piotrkowską), napotkać można na swojej drodze Aleję Gwiazd oraz postacie znane ze słynnych bajek autorstwa łódzkich artystów.

Pasjonaci sportu mogą rozwijać się dzięki licznym centrom sportowym – łodzianie mają okazję nie tylko korzystać ze specjalistycznych sprzętów udostępnianych przez obiekty sportowe, ale także brać udział w różnorodnych turniejach czy biegach. Studenci łódzkich uczelni mile widziani są także w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, w której znajdą oni najnowocześniejszy w Polsce kompleks basenów sportowych – obiekt skrywa krytą pływalnię o wymiarach olimpijskich oraz 10-metrową wieżę do skoków.


 

studia Łódź

 

Studencie, studiuj w Łodzi!

Ambitni studenci wspierani są przez miasto, uczelnie, a także renomowane firmy. Urząd Miasta Łodzi przy współpracy z ponad 280 łódzkimi pracodawcami oraz szkołami wyższymi od lat realizuje program Młodzi w Łodzi, którego celem jest niesienie pomocy studentom w rozwijaniu ich kariery w naszym mieście – tym samym pozwalając przedsiębiorcom na zyskanie wykwalifikowanej specjalistycznie kadry.

Dzięki programowi Młodzi w Łodzi studenci łódzkich uczelni cieszyć się mogą licznymi rabatami w przestrzeni kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej, sportowej czy edukacyjnej. Ponadto uczestnicy programu otrzymują wsparcie w zakresie stażów i praktyk studenckich, a także mają szansę wziąć udział w różnorodnych szkoleniach oraz webinarach, które pomogą im rozwinąć kompetencje poszukiwane przez pracodawców. Studenci, którzy wykażą się wyjątkowymi zdolnościami, mogą liczyć na wsparcie finansowe w formie stypendiów.

Łódź to wyjątkowe miasto akademickie, które sprostać może nawet najcięższym studenckim wymaganiom. Dzięki bogatej ofercie kierunków oraz wyspecjalizowanych kadrach na łódzkich uczelniach przyszli specjaliści mogą wybrać najbardziej odpowiadającą im ścieżkę kształcenia, która zakłada nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne przygotowanie do rozwinięcia swojej kariery w Łodzi i na świecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (0)