W dzisiejszych czasach możemy na co dzień obserwować prężny rozwój nowych rozwiązań technologicznych. Daje to oczywiście wiele korzyści, lecz wiąże się też z pewnymi zagrożeniami, którym trzeba w porę zapobiegać. Chemia zrównoważonego rozwoju to kierunek studiów, który wychodzi naprzeciw tym zmianom, oferując swoim studentom zdobycie nie tylko kompleksowego wykształcenia z zakresu chemii.
Jeżeli zdecydujesz się na wybór tego kierunku, zyskasz też cenne kompetencje w zakresie nowoczesnych technologii pro-ekologicznych, chemii środowiska, a także procesów pozyskiwania, konwersji i magazynowania energii. Jeśli więc przedmioty ścisłe nigdy nie stanowiły dla Ciebie problemu, interesujesz się różnymi zagadnieniami z zakresu chemii, a dodatkowo nie jest Ci obojętny stan środowiska i chcesz działać na rzecz jego poprawy, to studia na kierunku chemia zrównoważonego rozwoju mogą okazać się dla Ciebie doskonałym wyborem.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku chemia zrównoważonego rozwoju możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
2. Tryb
Zdobywana wiedza i umiejętności
W czasie studiów na kierunku chemia zrównoważonego rozwoju zdobędziesz szeroką wiedzę i liczne umiejętności praktyczne z zakresu chemii i technologii chemicznej, dzięki czemu zrozumiesz środowiskowe aspekty funkcjonowania przemysłu chemicznego oraz energetycznego. Zgłębisz też istotę gospodarowania odpadami i dowiesz się więcej na temat recyklingu i ekologii.
W Twoim planie zajęć znajdą się takie przedmioty, jak m.in. podstawy chemii, fizyka, matematyka, chemia analityczna z elementami analizy środowiska, chemia organiczna, chemia nieorganiczna z elementami ciała stałego, elementy chemii kwantowej i modelowania molekularnego czy elektrochemia. Ponadto znaczną część zajęć praktycznych laboratoryjnych realizujesz w nowoczesnych pracowniach, gdzie będziesz mógł przyjrzeć się z bliska działaniu specjalistycznej aparatury pomiarowej.