Studia na kierunku film w nowych mediach to studia licencjackie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.
Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym.
Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.
Film w nowych mediach to innowacyjny kierunek studiów, który oferuje zdobycie kompleksowej wiedzy z zakresu tworzenia filmu – od powstawania scenariusza, aż po montaż i udźwiękowienie. Studenci poznają podstawy marketingu i medioznawstwa, a także zyskają praktyczne umiejętności dotyczące organizacji produkcji filmowej, obsługi kamery filmowej oraz planowania promocji filmu i jego dystrybucji.
Praca po studiach
Jako absolwent powyższego kierunku studiów będziesz posiadał niezbędne kwalifikacje, aby objąć stanowisko operatora kamery, dźwiękowca czy producenta filmowego. Będziesz również mógł związać swoją przyszłość z agencjami marketingowymi oraz działami PR.
Aby ubiegać się o przyjęcie na studia na kierunku film w nowych mediach, należy mieć zdaną maturę i odebrane świadectwo dojrzałości, a także złożyć w terminie komplet wymaganych dokumentów i wnieść należne opłaty wynikające z podjęcia studiów.
*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.
Film w nowych mediach to interdyscyplinarny kierunek studiów, umożliwiający swoim absolwentom związanie kariery z zawodem reżysera, producenta filmowego czy operatora. Przemysł filmowy już od dłuższego czasu prężnie się rozwija, a coraz to nowsze rozwiązania technologiczne sprawiają, że branża ta wciąż potrzebuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów zajmujących się tworzeniem i promocją filmów.
Jeśli zdecydujesz się na wybór studiów na omawiany kierunku, zdobędziesz wszechstronną wiedzę z zakresu nauk artystycznych, w szczególności na temat branży filmowej. Nauczysz się przygotowywać m.in. materiały filmowe na potrzeby komunikacji marketingowej czy telewizji, a także poznasz prawne zagadnienia związane z produkcją filmową. Jeśli zatem nie tylko lubisz oglądać filmy, lecz interesujesz się też tym, w jaki sposób powstają, a także chciałbyś związać swoją przyszłość z prężnie rozwijającą się branżą filmową, to zdecydowanie powinieneś rozważyć wybór studiów na kierunku film w nowych mediach.
Studia na kierunku film w nowych mediach możemy podzielić na:
1. Typ
2. Tryb
Jeśli zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku film w nowych mediach, rozwiniesz szereg cennych umiejętności praktycznych, które będziesz mógł wykorzystać w swojej przyszłej pracy zawodowej. W czasie studiów weźmiesz udział w zajęciach związanych m.in. z produkcją filmową, marketingiem, zarządzaniem czy psychologią mediów. Dowiesz się, w jaki sposób zarządzać budżetem filmowym oraz poznasz najważniejsze zasady reżyserii filmowej.
Pod okiem doświadczonej kadry akademickiej nauczysz się obsługi kamery filmowej, organizacji produkcji, a także podstaw fotografii i scenografii. Weźmiesz też udział w zajęciach poświęconych zagadnieniom z zakresu filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Co ciekawe, program nauczania zakłada również realizację zajęć studyjnych w firmach, dzięki czemu będziesz mieć okazję w praktyce obserwować przygotowanie różnego rodzaju produkcji filmowych.
Studia na kierunku film w nowych mediach trwają 3 lata (studia I stopnia).
Ukończenie studiów na kierunku film w nowych mediach pozwoli Ci na znalezienie zatrudnienia przede wszystkim w szybko rozwijającej się branży filmowej. Doskonale sprawdzisz się na stanowisku producenta, operatora filmowego, scenarzysty czy reżysera. Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś związał swoją przyszłość z instytucjami kultury, wydawnictwami artystycznymi, działami public relations oraz agencjami reklamowymi.
Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku film w nowych mediach: