Architektura wnętrz - Toruń

Architektura wnętrz - Toruń

Architektura wnętrz - Toruń

Studia w Toruniu

Architektura wnętrz

Odkryj kierunek Architektura wnętrz w Toruniu i sprawdź gdzie możesz studiować 

Dodaj do ulubionych

Architektura wnętrz studia Toruń 2021 | woj. kujawsko-pomorskie

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Toruniu to studia licencjackiektórych program kształcenia trwa 3 lata (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu licencjata.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym (dziennym)Studia gwarantują zdobycie niezbędnych umiejętności, które będą przydatne w przyszłej pracy zawodowej.

W rekrutacji na studia I stopnia na kierunku architektura wnętrz, w roku akademickim 2021/2022, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu oferuje 22 miejsca w ramach bezpłatnych studiów stacjonarnych.

czytaj dalej wszystko o Architektura wnętrz - Toruń

Zobacz, na jakich uczelniach w Toruniu jest kierunek architektura wnętrz

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Jednostka prowadząca

Architektura wnętrz stopień: (I), czas trwania: 3 lata
tryb: stacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek architektura wnętrz w Toruniu?

Kierunki studiów w Toruniu takie jak architektura wnętrz są uważane za niezwykle prestiżowe i zawsze oferują niewiele miejsc dla wielu zainteresowanych. Proces kwalifikacyjny przewiduje egzaminy wstępne z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej. Wyniki maturalne odgrywają drugorzędną rolę, chociaż oczywiście musisz zdawać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, to znaczy matematykę, język polski, język obcy nowożytny. W procesie rekrutacyjnym uwzględnia się także historię, historię sztuki, język polski, język obcy nowożytny zdawane na poziomie rozszerzonym lub podstawowym.

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Architektura wnętrz w Toruniu - zasady rekrutacji

 • Terminy rekrutacji

 • Czas trwania na uczelniach

 • Przedmioty maturalne

 • Limity

 • Progi

 • Opłaty

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ TORUŃ STUDIA I STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

ARCHITEKTURA WNĘTRZ TORUŃ STUDIA STACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku architektura wnętrz w Toruniu?

1. Dla kogo ten kierunek?

Norman Foster stwierdził, że architekt tworzy w teraźniejszości, ale swoimi projektami wpływa na przyszłość i świadomość przeszłości. Dzieje się to w przypadku nie tylko projektowania budynków, ale i designu ich wnętrz. Philippe Starck zauważył, że dobrze zaprojektowany przedmiot należy się każdemu bez względu na status majątkowy czy pozycję społeczną. Architektura wnętrz to sztuka, która ma za zadanie upiększać życie ludzi.

Idealni kandydaci na tego typu studia muszą mieć predyspozycje manualne oraz zdolności plastyczne. Powinieneś radzić sobie także z przedmiotami z zakresu humanistyki. Jeśli w zakresie Twoich zainteresowań mieszczą się zagadnienia związane z historią sztuki i współczesnym designem, a także posiadasz aspiracje kreatorskie, kierunek architektura wnętrz w Toruniu może być właśnie dla Ciebie.

 

2. Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku architektura wnętrz możemy podzielić na:

1. Typ:

 • Studia I stopnia (licencjackie)

 

2. Tryb:

 • studia stacjonarne

 

Studia na kierunku architektura wnętrz w Toruniu realizowane są w ramach pierwszego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają 3 lata.

Uczelnie w Toruniu umożliwiają kształcenie w trybie stacjonarnym. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku. Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.

 

3. Gdzie studiować

Studia w Toruniu w zakresie architektury wnętrz możesz realizować na Wydziale Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika oraz w Wyższej Szkole Gospodarki. Uczelnie pragną zapewnić najwyższą jakość kształcenia w szerokim zakresie. Toruń to miasto historyczne, charakteryzujące się bogatą kulturą, cieszące się pięknym budownictwem i wystrojem.  Nic więc dziwnego, że uczelnie w Toruniu pragną kształcić studentów w zakresie projektowania.

 

4. Praca po studiach

Kierunek architektura wnętrz w Toruniu zapewnia absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Absolwenci bardzo chętnie zatrudniani są w firmach deweloperskich, pracowniach architektonicznych i projektowych, prywatnych agencjach projektowych, przedsiębiorstwach, które specjalizują się w sprzedaży elementów wyposażenia wnętrz, w muzeach i galeriach przy kreowaniu przestrzeni oraz ekspozycji wystawienniczych.

Studenci są przygotowywani do pracy w agencjach reklamowych, studiach promocji i reklamy wizualnej, agencjach designerskich, studiach architektury wnętrz, przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich, biurach projektowych, firmach budowlano-architektonicznych. Absolwenci zajmują się projektowaniem i aranżowaniem wnętrz, niejednokrotnie otwierają własną działalność gospodarczą.

 

5. Program studiów i przedmioty

W programie studiów na kierunku architektura wnętrz znajdziesz takie przedmioty jak np.:

 • architektura i wystroje w ujęciu historycznym – średniowiecze i Bizancjum,
 • perspektywa wykreślna,
 • podstawy informatyki dla projektantów,
 • komputerowe wspomaganie projektowania,
 • historia technik budowlanych z elementami materiałoznawstwa,
 • materiałoznawstwo współczesne,
 • techniki oświetleniowe,
 • zabytkoznawstwo tkaniny artystycznej,
 • fizyka budowli,
 • fotografia specjalistyczna,
 • architektura i wystroje w ujęciu historycznym – epoka nowoczesna i współczesność
 • i wiele innych.

 

Przedmioty realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów, a także zajęć terenowych.

Kierunek architektura wnętrz w Toruniu przekazuje studentom niezbędną wiedzę  odnoszącą się do detalu architektonicznego, kształtowania budynków i ich podstaw fizycznych, historii sztuki oraz historii architektury wnętrz, a także komputerowego wspomagania projektowania. Absolwenci nabywają lub rozwijają niezbędne umiejętności z zakresu sztuk plastycznych i projektowych, nauk technicznych, komunikacji społecznej i prawa. Nabywają zdolności komunikacyjne, które ułatwiają pracę w grupach, a także rozwijają swoją kreatywność i pracują nad pewnością siebie i siłą swojego przekazu. Jeśli jesteś osobą twórczą, która swoje pomysły pragnie przełożyć na rzeczywistość, a tym samym zadbać o estetyczny wygląd projektowanych pomieszczeń, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie.

Ile trwają studia na kierunku architektura wnętrz w Toruniu?

Studia na kierunku Architektura wnętrz w Toruniu trwają 3 lata (studia I stopnia).

Kierunki studiów w Toruniu takie jak architektura wnętrz możesz realizować w ramach studiów licencjackich.

Gdzie studiować na kierunku architektura wnętrz w Toruniu?

Uczelnie na których można studiować kierunek architektura wnętrz w Toruniu

 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

 

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek architektura wnętrz w Toruniu?

Studia architektoniczne w zakresie architektury wnętrz uchodzą za jedne z najbardziej popularnych i prestiżowych kierunków studiów, które dotykają także sfery artystycznej. Kierunek jest niezwykle zajmujący, ale nie jest przeznaczony dla każdego. Aby uniknąć rozczarowań w przyszłości, zastanów się:

 • Czy interesujesz się historią sztuki i współczesnym życiem artystycznym?
 • Czy nauka przedmiotów zarówno humanistycznych, jak i ścisłych nie sprawia Ci problemów?
 • Czy masz predyspozycje twórcze i jesteś uzdolniony artystycznie?

 

Jeśli odpowiedzi na tego typu pytania są twierdzące, ten kierunek może być właśnie dla Ciebie. Pamiętaj jednak, że na jedno miejsce jest bardzo wielu chętnych, ale liczba osób przyjętych będzie ograniczona. W procesie rekrutacyjnym najważniejsze są egzaminy wstępne z rysunku, malarstwa i kompozycji przestrzennej. Mimo że musisz zdawać obowiązkowe dla wszystkich maturzystów przedmioty, to znaczy matematykę, język polski, język obcy nowożytny, wyniki maturalne odgrywają drugorzędną rolę. Warto jednak zdawać także historię, historię sztuki, język polski, język obcy nowożytny zdawane na poziomie rozszerzonym lub podstawowym, by zwiększyć swoje szanse. Dodatkowych punktów może dostarczyć Ci udział w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Laureaci i finaliści cieszą się przywilejami i zapewniają sobie wysokie miejsca na listach przyjętych. Spróbuj swoich sił na przykład w Olimpiadzie Artystycznej.

Po internetowej rejestracji i dokonaniu opłaty rekrutacyjnej pamiętaj o terminowym dostarczeniu wymaganych dokumentów do Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej. Najważniejsze są oczywiście egzaminy wstępne. Komisja Rekrutacyjna oczekuje jednak świadectwa dojrzałości, świadectwa ukończenia studiów do wglądu, zdjęć do legitymacji, podania i oświadczenia, dowodu osobistego do wglądu. Szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania kwalifikacyjnego znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Toruniu.

Jaka praca po kierunku architektura wnętrz w Toruniu?

Kierunek architektura wnętrz w Toruniu zapewnia swoim absolwentom bardzo wiele możliwości pracy i rozwoju. Studenci są przygotowywani do pracy indywidualnej i zespołowej w różnych instytucjach i przedsiębiorstwach. Absolwenci z łatwością znajdują zatrudnienie w firmach developerskich, w prywatnych agencjach projektowych, w pracowniach architektonicznych i projektowych, w przedsiębiorstwach, które specjalizują się w sprzedaży elementów wyposażenia wnętrz (również w odniesieniu do indywidualnych projektów), w muzeach i galeriach przy konstruowaniu przestrzeni wystawienniczych.

Absolwenci pracują w biurach projektowych, agencjach designerskich, studiach architektury wnętrz, agencjach reklamowych, studiach promocji i reklamy wizualnej, pracowniach architektonicznych, przedsiębiorstwach budowlanych i deweloperskich, w firmach budowlano-architektonicznych, w biurach planowania przestrzennego i rozwoju miast, w administracji architektoniczno-budowlanej. Studenci chętnie otwierają także własną działalność gospodarczą.

Absolwenci pracują zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, współpracując przy projektach krajowych i międzynarodowych. Studia w Toruniu umożliwiają studentom zajmowanie się komputerową inwentaryzacją i rekonstrukcją obiektów architektonicznych i urbanistycznych. Umiejętności techniczne i zdolności artystyczne pozwalają na działania w zakresie kształtowania przestrzeni, projektowania na tle architektonicznym oraz urbanistycznym. Architektura wnętrz to niezwykły kierunek, który w dzisiejszym świecie nastawionym na estetykę i innowację, jest niezwykle dochodowy. Zaprojektuj swoją karierę na tyle dobrze, by później pięknie projektować wnętrza nie tylko domów, ale i swoich klientów.

Jakie opinie mają studia na kierunku architektura wnętrz w Toruniu?

Kierunek architektura wnętrz w Toruniu cieszy się ogromną popularnością wśród kandydatów na studia.

Konstancja, studentka czwartego roku studiów magisterskich, stwierdziła:

Urządzałam wnętrza domów lalek, następnie mój własny pokój, zdarzało się, że pokoje koleżanek. Myślę, że mam dar do tego, by to robić. Lubię projektować, wymyślać dodatki, widzieć przestrzenni wnętrza, które tworzę. Ten kierunek jest właśnie dla mnie, ale czy dla Ciebie? Przekonaj się.

Kierunki architektura i budownictwo w Toruniu

4 Uczelnie w Toruniu

Może zadajesz sobie pytanie, czy Toruń jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do tego miasta, wybierając wśród kilku uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują toruńskie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.

Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Toruniu

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

 

Komentarze (0)