Zdrowe odżywianie, kult ciała oraz ćwiczenia fizyczne to tematy coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach. Ludzie przywiązują coraz większą wagę do dbania o siebie i swoje ciało, jednak nie zawsze mają odpowiednią wiedzę oraz umiejętności, aby samodzielnie układać sobie plan ćwiczeń czy planować jadłospis. W takich przypadkach z pomocą przychodzą absolwenci wychowania fizycznego, posiadający szeroką wiedzę na temat ćwiczeń, diety oraz treningów. Jeśli więc jesteś osobą żywo zainteresowaną sportem, a także chcesz posiąść szeroką wiedzę o wszystkich jego aspektach, a później zawodowo ją wykorzystywać, to studia na kierunku wychowanie fizyczne mogą okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.
Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku wychowanie fizyczne możemy podzielić na:
1. Typ
-
studia I stopnia (licencjackie)
-
studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Zdobywana wiedza i umiejętności
W planie kształcenia na kierunku wychowanie fizyczne z pewnością nie zabraknie zajęć poświęconych anatomii, fizjologii, pedagogice, psychologii, edukacji zdrowotnej czy metodyce wychowania fizycznego. Studenci poznają zasady budowy ciała człowieka z punktu widzenia aktywności fizycznej, a także nauczą się wykorzystywania parametrów biochemicznych w diagnozowaniu zmian powysiłkowych.
Jeśli więc zdecydujesz się na wybór studiów na kierunku wychowanie fizyczne, poznasz również sposoby pomiarów ciała oraz oceny rozwoju fizycznego. Ponadto doświadczona kadra akademicka pokaże Ci, jak diagnozować i dobierać odpowiednią aktywność fizyczną do kształtowania różnych komponentów sprawności fizycznej. Co więcej, studenci poznają też różnorodne zabawy i gry ruchowe, które będą mogli wykorzystać w późniejszej pracy z dziećmi oraz młodzieżą. Dodatkowo ważnym elementem kształcenia będzie także nauka języka obcego, dzięki czemu studenci zwiększą swoją szansę na karierę w środowisku międzynarodowym.