Ekonomia - Radom

Ekonomia - Radom

Ekonomia – studia Radom | woj. podkarpackie

Chociaż większość społeczeństwa nie zdaje sobie z tego sprawy, to każdy z nas ma do czynienia z rynkiem gospodarczym podczas codziennych, prozaicznych czynności, jak na przykład zakupy. Dokonywanie analiz statystycznych dotyczących ruchu konsumentów na danej płaszczyźnie zakupowej, może dostarczyć wielu informacji na temat sytuacji finansowej danego kraju. Jako że gospodarka to niestygnący temat, zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny ciągle rośnie. Świeżo upieczeni maturzyści, chcący zgłębiać Ekonomię, mogą zdecydować się na zgłębianie tego kierunku na jednej z uczelni w Radomiu.

 

Czego się nauczysz na studiach

Studia ekonomiczne w Radomiu zostały stworzone w celu wykształcenia w przyszłych abiturientach zdolności do podjęcia przyszłej pracy zawodowej i wywiązywania się z narzuconych obowiązków w jak najbardziej profesjonalny sposób. Siatka studiów będzie się składała z następujących przedmiotów kierunkowych:

 • logika,
 • zarządzanie,
 • mikroekonomia,
 • statystyka opisowa,
 • makroekonomia,
 • międzynarodowe stosunki gospodarcze,
 • ekonomia matematyczna.

 

Dla kogo te studia

Ekonomia należy do najchętniej wybieranych kierunków studiów. Jednak z niewiadomych przyczyn bywa głównym wyborem absolwentów szkół średnich, którzy nie posiadają predyspozycji do nauki matematyki i wykonywania analiz statystycznych. Dlatego każdy przyszły student powinien przemyśleć, czy tematyka zajęć i wykładów odpowie na jego potrzeby, zainteresowania i plany na przyszłość.

czytaj dalej wszystko o Ekonomia - Radom

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH W RADOMIU JEST KIERUNEK EKONOMIA

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Jednostka prowadząca

Ekonomia stopień: (I)  (II), czas trwania: 3 lata • 2 lata
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Ekonomia w Radomiu

Studia na kierunku Ekonomia w Radomiu plasują się na szczytach list najchętniej wybieranych kierunków. Dlatego też na świeżo upieczonych absolwentów szkół średnich, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z tym działem wiedzy, czeka zadanie osiągnięcia względnie wysokiej liczby punktów – bo tylko taka zagwarantuje jedno z miejsc na uczelni.

Przedmiotów wiodących na Ekonomię jest kilka, co może stanowić ułatwienie dla wszechstronnie uzdolnionych młodych ludzi. Matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, język angielski oraz język polski to dziedziny, z których należy szczególnie dobrze się przygotować, żeby rozpocząć Ekonomię już w październiku. Pamiętaj o zapoznaniu się z ustaleniami zawartymi na stronie internetowej uczelni, gdyż procesury rekrutacyjne mogą ulegać pewnym zmianom.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Terminy rekrutacji na uczelniach 2020/2021

I stopnia i jednolite II stopnia Dodatkowa rekrutacja
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Termin rekrutacji I stopnia:
od 15.05.2020
do 30.08.2020
Termin rekrutacji II stopnia:
od 15.05.2020
do 30.08.2020
Termin dodatkowej rekrutacji:
od 17.09.2020
do 27.09.2020
Dowiedz się więcej

Terminy rekrutacji mogą się różnić w zależności od wybranego kierunku. Uczelnie mogą prowadzić także dodatkowe nabory, które z reguły trwają do 30 września lub 15 października. Szczegółowe informacje znajdziesz klikając powyższy przycisk "Dowiedz się więcej".

KIERUNKI EKONOMICZNE W RADOMIU

Jak wyglądają studia na kierunku Ekonomia w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu charakteryzuje duża różnorodność, która jest oczywista i uzasadniona specyfiką każdego z nich. Jednak bez względu na to, jaki kierunek wybierzesz, studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym lub zaocznym. Chciałbyś wiedzieć więcej na temat tego, jakie konsekwencje będzie niosło za sobą studiowanie Ekonomii dziennie lub zaocznie?

Wybór poszczególnego trybu będzie różnicował jedynie kwestie organizacyjne, dlatego nie musisz się martwić, że po ukończeniu któregoś z nich zostaniesz pozbawiony niektórych szans zawodowych, jakie otrzymają absolwenci tego drugiego. Studenci stacjonarni otrzymają szansę zgłębiania kierunkowej wiedzy i umiejętności w ramach zajęć i wykładów, odbywających się najczęściej każdego dnia roboczego w tygodniu. Jeżeli cenisz sobie uporządkowanie i nie lubisz wielogodzinnych sesji naukowych, powinieneś zdecydować się właśnie na ten tryb.

Studia niestacjonarne to ukłon w stronę ludzi, którzy z jakichś powodów chcieliby zdobywać kierunkowe kompetencje w weekendy. Tryb ten powinien w dobrym stopniu odpowiedzieć na potrzeby  pracujących na cały lub większą część etatu, którzy nie chcieliby rezygnować z obowiązków zawodowych i jednocześnie zdobywać wyższe wykształcenie ekonomiczne. Jeśli zdecydujesz się studiować niestacjonarnie, przygotuj się na konieczność uczestnictwa w zjazdach odbywających się najczęściej w co drugi weekend każdego miesiąca. Wielogodzinna nauka pobierana jednorazowo jest przeznaczona jedynie dla najbardziej wytrwałych, dlatego upewnij się, że zdołasz sprostać narzuconym przez ten tryb studiów wymaganiom.

 

Program studiów

Siatka studiów stworzona na potrzeby studiów ekonomicznych ma na celu uposażenie przyszłych absolwentów w kompleksową wiedzę i umiejętności, dzięki którym będą oni w stanie zrozumieć zależności występujące na krajowym i międzynarodowym rynku gospodarczym. Wykonywanie skomplikowanych analiz finansowych za pomocą specjalistycznych programów komputerowych to jedna z kluczowych umiejętności, jakie będą musieli przyswoić studenci Ekonomii. Kierunek oferuje możliwość zgłębienia kilku specjalności, dzięki którym studenci poszerzą zainteresowania w pożądanym przez nich obszarze.

Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA RADOM STUDIA STACJONARNE

EKONOMIA RADOM STUDIA NIESTACJONARNE

Ile trwają studia na kierunku Ekonomia w Radomiu

Czas trwania poszczególnych kierunków studiów jest wypadkową kilku kluczowych czynników, takich jak na przykład  tytuł naukowy, zdobywany po obronieniu pracy końcowej. Studia na kierunku Ekonomia w Radomiu zostają zwieńczone tytułem licencjata, zatem czas ich trwania zwykle wynosi trzy lata.

Najambitniejsi, chcący dalej poszerzać swoje edukacyjne horyzonty, powinni rozważyć rozpoczęcie magisterskich studiów drugiego stopnia. Będą one trwały dwa lata i zagwarantują absolwentom pozyskanie szeregu nowych wiadomości, które zastosowane w praktyce z pewnością przyniosą im wiele korzyści.

Czas trwania studiów na kierunku ekonomia na poszczególnych uczelniach

I stopnia II stopnia jednolite
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu stac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej
niestac. I stopnia:
3 lata
(licencjat)
II stopnia:
2 lata
(magister)
jednolite:
-
Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat czasu trwania należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

EKONOMIA RADOM STUDIA I STOPNIA

EKONOMIA RADOM STUDIA II STOPNIA

Przedmioty maturalne brane pod uwagę w procesie rekrutacji na kierunek ekonomia na poszczególnych uczelniach

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu Przedmioty:

geografia, język obcy, język polski, matematyka

Dowiedz się więcej

Szczegółowe informacje na temat wymagań rekrutacyjnych należy sprawdzić na stronie uczelni poprzez kliknięcie przycisku: "Dowiedz się więcej"

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Ekonomia w Radomiu

Proces decyzyjny, który w rezultacie prowadzi do rozpoczęcia studiów na danym kierunku, bywa bardzo złożony i ciężko o wyeliminowanie wszelkich wątpliwości. Dlatego zanim ostatecznie zdecydujesz się na podjęcie Ekonomii w Radomiu, zastanów się, czy:

 • Nauka matematyki nie stanowi dla ciebie większego problemu?
 • Interesujesz się rynkiem gospodarczym i na bieżąco śledzisz wszystkie fakty w tej dziedzinie?
 • Pragniesz związać przyszłość z nauką, która zagwarantuje ci stabilną pozycję na rynku pracy?

Twierdząca odpowiedź na wszystkie powyższe pytania powinna skłonić cię do zgłębienia procedur rekrutacyjnych, obowiązujących na uczelniach, które oferują możliwość podjęcia Ekonomii. Jeśli bierzesz pod uwagę studiowanie w Radomiu, oferta edukacyjna prezentowana przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny oraz Wyższą Szkołę Handlową powinna spełnić twoje oczekiwania.

Żeby dostać się na Ekonomię, powinieneś osiągnąć jak najwyższe wyniki na rozszerzonym egzaminie maturalnym z matematyki, języka angielskiego, wiedzy o społeczeństwie, geografii oraz języka polskiego. Jak widzisz, przedmiotów do wyboru jest wiele, zatem postaraj się zdecydować na te, z których czujesz się najmocniejszy. Pamiętaj, że Ekonomia jest niezwykle popularnym kierunkiem, dlatego jedynie wysokie wyniki przybliżą cię do możliwości rozpoczęcia nauki.

Dodatkowych punktów dostarczy ci udział we wszelkiego rodzaju olimpiadach i konkursach przedmiotowych o zasięgu ogólnopolskim. Zdobycie któregoś z miejsc na podium zagwarantuje ci możliwość rozpoczęcia nauki na dowolnie wybranym kierunku.

 

Proces rekrutacji i dokumenty

Rekrutacja na wszystkie uczelnie w Radomiu przebiega na tych samych zasadach. Pierwszym krokiem jest stworzenie profilu kandydata na stronie internetowej wybranej placówki edukacyjnej. Po uiszczeniu opłaty rekrutacyjnej, pozostanie ci czekać na werdykt w sprawie przyjęcia na studia.

Jeżeli okaże się, że twoje nazwisko znajdzie swoje miejsce na jednej z list przyjętych, dostarcz w odpowiednim terminie fotografię do legitymacji, kserokopię świadectwa maturalnego oraz dowodu osobistego, gdyż właśnie te dokumenty będą ci najprawdopodobniej potrzebne do zwieńczenia całokształtu rekrutacji.

Jaka praca po studiach na kierunku Ekonomia w Radomiu

Każdy z absolwentów studiów ekonomicznych w Radomiu będzie mógł liczyć na szansę znalezienia pracy zgodnej z kierunkiem kształcenia na stanowisku o specyfice zgodnej z własnymi szczegółowymi wymaganiami i zainteresowaniami. Ekonomia jest nauką, której popularność na rynku pracy nigdy nie osiągnie tendencji malejącej. Wszystkie instytucje finansowe i związane z szeroko pojętą analityką gospodarczą, są ściśle związane z opisywaną nauką.

W związku z powyższym, po ukończeniu Ekonomii w Radomiu, będziesz mógł się postarać o pracę w bankach, urzędach skarbowych i innych instytucjach opierających swoje działanie na aparacie finansowym. Jednak zanim obierzesz tę drogę zawodową, upewnij się, że praca z ludźmi nie sprawia ci większych problemów – klienci bywają wymagający i bardzo kapryśni, a zadaniem pracownika wcześniej wspomnianych instytucji jest zachowanie zimnej krwi w każdej sytuacji.

Ekonomiści marzący o pracy związanej z zagadnieniami prawnymi, umożliwiającej podejmowanie decyzji kluczowych dla poprawnego funkcjonowania rynku finansowego państwa, będą mogli postarać się o zatrudnienie we wszelkiego rodzaju urzędach administracji publicznej i samorządu terytorialnego.

Wiedza posiadana przez absolwentów Ekonomii może okazać się cenna dla specjalistów innych branży, na przykład redaktorskiej lub prasowej. Społeczeństwo jest zainteresowane zagadnieniami ekonomicznymi, dlatego jako praktyk tej dziedziny, nawiążesz współpracę z redakcjami czasopism, mass mediami lub nawet wystąpisz na antenie radiowej w roli eksperta w poruszanych aktualnie tematach.

Studia w Radomiu na kierunku Ekonomia zagwarantują ponadto możliwość podjęcia pracy każdemu, kto z pozytywnym skutkiem ukończy edukację, w następujących instytucjach:

 • międzynarodowych przedsiębiorstwach,
 • urzędach statystycznych przetwarzających dane ekonomiczne,
 • sektorze usług publicznych,
 • przedsiębiorstwach otoczenia biznesu,
 • własnej działalności gospodarczej.

Jakie opinie mają studia na kierunku Ekonomia w Radomiu

Studia ekonomiczne od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem przyszłych maturzystów. Jednak niemal każdy młody człowiek, nawet ten najbardziej pewny swojego wyboru, miewa wątpliwości, które mogą rozwiać jedynie opinie starszych kolegów praktykujących opisywany kierunek studiów.

Małgorzata, studentka pierwszego roku Ekonomii w Radomiu, mówi:

„Wybór przyszłego kierunku kształcenia nie był dla mnie łatwy. Szczerze mówiąc, rozważałam kilka różnych dziedzin nauki, nie mogąc zdecydować się na jedną z nich. Ostatecznie wybrałam Ekonomię i mimo tego, że dopiero zaczynam przygodę z tym kierunkiem, wiem na pewno, że nie będę żałować swojej decyzji.”

 

 

 

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia ekonomiczne wybrać

Co zdawać na maturze

Komentarze (0)