Transport i logistyka - Radom

Transport i logistyka - Radom

Dodaj do ulubionych

Transport i logistyka – studia Radom | woj. mazowieckie

Wydawać by się mogło, że sukces każdej działalności gospodarczej zależy wyłącznie od wypadkowej pracy włożonej przez pracowników realizujących konkretne cele. Jednak bez określonego planu i dokładnie zaplanowanych kroków jego realizacji nic nie byłoby możliwe, nawet z pomocą najlepszych ekspertów i podwykonawców. Dlatego praca wysoce wykwalifikowanych logistyków jest tak ważna.

Obecnie niemal każda działalność gospodarcza o większym zasięgu potrzebuje pomocy ze strony absolwentów studiów logistycznych. Przyszli studenci, obserwując tę zależność, z chęcią wybierają Transport i logistykę, gdyż marzą o stabilnej i dobrze płatnej pracy.

Studia na kierunku Transport i logistyka to propozycja dla przyszłych maturzystów, którzy chcieliby związać swoją przyszłość z działami logistyki ściśle związanymi z planowaniem i realizacją wszelkich usług związanych z transportem różnorakich produktów oraz rozszerzania sieci dróg, autostrad i innych szlaków komunikacyjnych zarówno na lądzie, jak i wodzie oraz w powietrzu w taki sposób, żeby podróż z punktu A do B była jak najbardziej dynamiczna.

 

Czego się nauczysz na studiach

Interdyscyplinarność Transportu i logistyki w Radomiu niesie za sobą konieczność zgłębienia kilku różnych dziedzin nauki, aby w pełni zrozumieć założenia kierunku i móc aspirować do miana fachowca w swojej dziedzinie. Przedmioty, które z dużym prawdopodobieństwem spotkasz na swojej drodze, to:

  • towaroznawstwo,
  • podstawy ekonomii,
  • analiza systemowa,
  • logistyka zaopatrzenia,

i wiele, wiele innych.

 

Dla kogo te studia

Studia na kierunku Transport i logistyka są adresowane do tych, którzy są zainteresowani funkcjonowaniem poszczególnych działów krajowej i światowej gospodarki, zwłaszcza w kwestiach związanych z transportem surowców i realizacją szeroko rozumianych usług. Pamiętaj, że Transport i logistyka znajduje się na szczytach hierarchii najchętniej wybieranych kierunków studiów, dlatego tylko gruntowne przygotowanie do egzaminu maturalnego da ci gwarancję powodzenia podczas rekrutacji.

Zatem jeśli myślisz o podjęciu Transportu i logistyki, upewnij się uprzednio, że posiadasz zestaw cech ściśle dopasowanych do specyfiki tego kierunku.

czytaj dalej wszystko o Transport i logistyka - Radom

Zobacz, na jakich uczelniach w Radomiu jest kierunek transport i logistyka

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu

Jednostka prowadząca

Transport i logistyka stopień: (I)  (II)
tryb: stacjonarne, niestacjonarne

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek Transport i logistyka w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu charakteryzują się różną specyfiką i co za tym idzie, narzucają na kandydatów uzależnione od tego wymagania rekrutacyjne. Coraz poważniej rozważasz podjęcie Transportu i logistyki w Radomiu, ale wciąż nie jesteś pewien, jakich informacji powinieneś zasięgnąć, aby uniknąć niepotrzebnych, przykrych niespodzianek?

Logiczne myślenie, niezwykle potrzebne studentom Transportu i logistyki, gwarantuje matematyka, dlatego osiągnięcie wysokiego wyniku na rozszerzonej maturze z tego przedmiotu jest szczególnie ważne w perspektywie możliwości rozpoczęcia tego kierunku. Ponadto warto przyłożyć się do nauki języka obcego oraz geografii. Pamiętaj, żeby sprawdzić szczegółowe wymagania rekrutacyjne tuż przed aplikacją, gdyż mogą się one różnić w zależności od wyboru uczelni oraz ulegać pewnym zmianom.

szczegółowe wymagania na uczelniach

Transport i logistyka w Radomiu - zasady rekrutacji

Poziom i tryb studiów

Sprawdź jakiego typu znajdziesz studia na poszczególnych uczelniach:

TRANSPORT I LOGISTYKA RADOM STUDIA I STOPNIA

TRANSPORT I LOGISTYKA RADOM STUDIA II STOPNIA


Sprawdź w jakim trybie możesz studiować na poszczególnych uczelniach:

TRANSPORT I LOGISTYKA RADOM STUDIA STACJONARNE

TRANSPORT I LOGISTYKA RADOM STUDIA NIESTACJONARNE

Jak wyglądają studia na kierunku Transport i logistyka w Radomiu

Studia w Radomiu na kierunku Transport i logistyka możesz podjąć w ramach studiów stacjonarnych lub zaocznych, w zależności od planów na przyszłość i tego, jak chciałbyś zorganizować swój czas.

Wybierając studia w trybie stacjonarnym decydujesz się na uczęszczanie na obowiązkowe zajęcia i wykłady, które odbywają się codziennie w trakcie pięciu dni roboczych. Zdawać by się mogło, że nakład pracy będzie w związku z tym duży, nic bardziej mylnego. Dzięki regularności przyswajanej wiedzy, większość materiału przyswoisz już w czasie zajęć, a w razie wątpliwości dopytasz wykładowców.

Studia niestacjonarne są zwykle wybierane przez studentów łączących obowiązki zawodowe z kształceniem na uczelni wyższej. Weekendowe zjazdy uposażą cię w skoncentrowaną dawkę wiedzy i umiejętności, dzięki czemu unikniesz konieczności codziennego stawiania się na uczelni. Jednak pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na wybranie Transportu i logistyki zaocznie, zobowiążesz się do opłacania czesnego.

 

Program studiów

Aby sprostać wymaganiom współczesnego rynku pracy, przyszli absolwenci Transportu i logistyki muszą dysponować niezwykle szerokim spektrum wiedzy i umiejętności, które pozwolą im na wywiązanie się z narzuconych przez specyfikę pracy obowiązków. Wobec tego jako student spotkasz na swojej drodze przedmioty z dwóch bloków – podstawowych i kierunkowych.

Jak się zapewne domyślasz, przedmioty podstawowe, czyli te, od których rozpoczniesz swoją przygodę z Transportem i logistyką, będą oparte o założenia matematyczne. W celu zrozumienia głównych założeń logistycznych, należy ponadto zgłębić przedmioty geograficzne.

Późniejsze etapy kształcenia będą uzależnione od tego, na jaką specjalność się zdecydujesz. To właśnie ona ukierunkuje twoje wykształcenie na ściśle obrany tor, abyś był jak najlepiej przygotowany do pełnienia przyszłej roli zawodowej.

Ile trwają studia na kierunku Transport i logistyka w Radomiu

Jeżeli poważnie myślisz o podjęciu jakiegokolwiek kierunku studiów, z pewnością chciałbyś wiedzieć, ile czasu zajmie ci jego ukończenie oraz jakim tytułem naukowym będziesz mógł się pochwalić jako absolwent. Transport i logistyka w Radomiu składaj się z dwóch stopni. Pierwszy z nich trwa trzy i pół roku, a zwieńcza go uzyskanie przez absolwentów tytułu inżyniera oraz uprawnień do podjęcia pracy zawodowej, zgodnej z kierunkiem kształcenia.

Na ukończenie magisterskich studiów drugiego stopnia poświęcisz kolejne półtora roku, które zaprocentuje nowymi, jeszcze lepszymi perspektywami zawodowymi.

Jaka praca po studiach na kierunku Transport i logistyka w Radomiu

Wielu świeżo upieczonych abiturientów szkół średnich marzy o podjęciu takiego kierunku studiów, dzięki któremu zdobędą dobrze płatną pracę. Jeżeli perspektywy zawodowe są dla ciebie głównym predyktorem wyboru kierunku studiów, to Transport i logistyka odpowiedzą na twoje potrzeby, bowiem szerokie spektrum możliwości wybrania atrakcyjnej pracy jest zagwarantowane.

Nie istnieje na świecie dobrze prosperująca działalność gospodarcza ani firma o zasięgu globalnym, która nie korzystałaby z usług wykwalifikowanych logistyków, zdolnych do mądrego zaplanowania wdrażanych działań. To właśnie oni dbają o sprawny transport surowców z punktu A do B oraz reguluje kwestie organizacyjne związane z samym procesem przewozowym.

Transport i logistyka, jako kierunek nieco inny od popularnej Logistyki, kładzie zdecydowanie większy nacisk na kwestie związane z szeroko pojętym transportem, dlatego jako absolwent opisywanego kierunku studiów, będziesz mógł zająć się pracą w przemyśle transportu lądowego, wodnego i powietrznego, dbając o bezpieczeństwo podróżujących oraz tych, którzy chcieliby zakupić egzotyczny owoc na pobliskim targu – w końcu to właśnie dzięki logistykom świeże produkty spożywcze trafiają do nas nawet z najbardziej odległych zakątków świata.

Posiadanie własnej działalności gospodarczej nierozerwalnie wiąże się z prestiżem zawodowym oraz społecznym. Chociaż droga do stworzenia dobrze prosperującej firmy nigdy nie jest łatwe, absolwenci Transportu i logistyki w Radomiu mają ułatwione zadanie – wiedza i umiejętności zdobyte podczas edukacji dadzą odpowiednie zaplecze do realizacji własnych pomysłów bez czujnego oka szefostwa, nadzorującego każdy twój ruch.

Jak sam widzisz, ukończenie Transportu i logistyki w Radomiu to doskonały sposób na ukształtowanie swojej przyszłości w najbardziej dogodną formę.

Co warto sprawdzić przed rekrutacją na kierunek Transport i logistyka w Radomiu

Transport i logistyka to stosunkowo niedawno powstały kierunek studiów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem przyszłych studentów. Mimo tego, że chciałby zostać podjęty przez wielu, to zdecydowanie nie każdy posiada naturalne predyspozycje do osiągnięcia sukcesu zarówno na studiach, jak i w przyszłym życiu zawodowym. Przed aplikacją na opisywany kierunek warto bardzo dobrze się zastanowić i uniknąć ewentualnych rozczarowań.

Jeżeli lubisz matematykę, potrafisz zorganizować swoje otoczenie, a na pozycji lidera czujesz się najlepiej, ponadto twoja ambicja wymusza na tobie chęć rozpoczęcia pragmatycznego kierunku studiów, dzięki któremu zdobędziesz dobrze płatną pracę, to Transport i logistyka w Radomiu z dużym prawdopodobieństwem okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Proces rekrutacji

Aby przystąpić do rekrutacji na studia logistyczne w Radomiu, należy na stronie internetowej wybranej uczelni odnaleźć zakładkę o nazwie „internetowa rejestracja kandydatów”. Wypełnienie znajdującego się tam formularza swoimi danymi osobowymi oraz wynikami osiągniętymi na egzaminie maturalnym lub ocenami z dyplomu ukończenia pierwszego stopnia studiów, to początek drogi prowadzącej do rozpoczęcia Transportu i logistyki w Radomiu.

Drugim i jednocześnie ostatnim etapem rekrutacji jest ten, który nastąpi tuż po wywieszeniu list z nazwiskami osób, które dostały się na studia i będą mogły rozpocząć je już w październiku. Polega on na dostarczeniu pliku następujących dokumentów do wybranej wcześniej uczelni:

  • kserokopii świadectwa maturalnego lub dyplomu poprzedniego etapu edukacji,
  • dowodu osobistego,
  • formularza pobranego ze strony internetowej wydziału.

Jakie opinie mają studia na kierunku Transport i logistyka w Radomiu

Transport i logistyka to jedna z propozycji oferowanych przez uczelnie w Radomiu, która według przyszłych studentów jest bardzo atrakcyjną. Jednak nawet wybór kierunku o dobrej renomie wymaga zastanowienia. Jesteś ciekaw, jakie są opinie na temat tych studiów?

Dominik, student drugiego roku Transportu i logistyki w Radomiu, mówi:

„Dlaczego zdecydowałem się na Transport i logistykę w Radomiu? Odpowiedź jest bardzo prosta – w przyszłości chcę mieć dobrą pracę i nie musieć martwić się o zarobki. Studiuję w Radomiu, bo to cudowne miasto pełne perspektyw.”

Kierunki logistyka i transport w Radomiu

 

 

 

 

 


#MUSISZ TO WIEDZIEĆ

 

Jakie studia logistyczne wybrać

Co zdawać na maturze

 

Komentarze (0)