Geoinformatyka i geologia środowiska - Katowice i woj. śląskie

Geoinformatyka i geologia środowiska - Katowice i woj. śląskie

Geoinformatyka i geologia środowiska - Katowice i woj. śląskie

Studia na Śląsku

geoinformatyka i geologia środowiska

Odkryj kierunek geoinformatyka i geologia środowiska w Katowicach i woj. śląskim i sprawdź, gdzie możesz studiować

 

25.01.2024

Geoinformatyka i geologia środowiska studia Katowice | woj. śląskie

Studia na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska to studia inżynierskie, których program kształcenia zazwyczaj trwa 3,5 roku (studia I stopnia) i kończy się uzyskaniem dyplomu inżyniera.

Studia możesz podjąć w trybie stacjonarnym.

Specyfika studiów zależy od wyboru specjalności / ścieżki kształcenia.

Opis kierunku

Studia na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska to szansa na zdobycie szerokiej wiedzy z zakresu geologii i geochemii, uzupełnionej przez podstawy statystyki. Osoby, które zdecydują się na wybór tego kierunku, będą mogły poznać metody badań i pomiarów terenowych i laboratoryjnych oraz ich cyfrowej archiwizacji na potrzeby geologiczne i środowiskowe. Co więcej, studenci opanują zasady identyfikacji, formułowania oraz rozwiązywania rozmaitych problemów inżynierskich.

 

Praca po studiach

Absolwenci powyższego kierunku studiów będą mogli ubiegać się o zatrudnienie m.in. w jednostkach naukowo-badawczych, firmach geodezyjnych, jednostkach administracji publicznej, a także w różnego rodzaju firmach zajmujących się ekologią i ochroną środowiska.

 

 

Jakie wymagania podczas rekrutacji na kierunek geoinformatyka i geologia środowiska w Katowicach i woj. śląskim?

Najczęściej wymagane przedmioty maturalne w procesie rekrutacyjnym na studia 2024/2025 na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska:

  • matematyka,
  • biologia,
  • chemia,
  • fizyka,
  • geografia,
  • informatyka.

 

*Wymagania mogą się różnić na poszczególnych uczelniach, dlatego koniecznie trzeba je sprawdzić na stronach rekrutacyjnych szkół wyższych.

 

Jak wyglądają studia na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska w Katowicach i woj. śląskim?

Wybór studiów na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska pozwala na zdobycie wszechstronnego wykształcenia w zakresie zarówno przedmiotów podstawowych, jak i wybranych dziedzin inżynierskich ze szczególnym uwzględnieniem systemów informacji geograficznej (GIS) i informatyki uzupełnionych przez przedmioty związane z naukami o Ziemi. Ponadto studenci zostaną kompleksowo przygotowani do pracy w zespołach złożonych ze specjalistów reprezentujących różne dziedziny nauki i techniki oraz uzyskają wiedzę niezbędną do rozwiązywania problemów powstających na styku różnych dziedzin.

 

Typ i tryb studiów:

Studia na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska możemy podzielić na:

1. Typ

  • studia I stopnia (inżynierskie)

2. Tryb

  • studia stacjonarne

 

Zdobywana wiedza i umiejętności

W trakcie kształcenia na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska studenci będą mieli okazję poznać rozmaite metody, techniki, narzędzia oraz materiały stosowane przy rozwiązywaniu zadań inżynierskich. Ponadto otrzymają kompleksowe przygotowanie informatyczne, dzięki czemu będą potrafili stworzyć lub wykorzystać odpowiednie oprogramowanie do analizy i interpretacji danych, a także przedstawić wyniki obserwacji w sposób pozwalający na rozwiązanie problemów inżynierskich z zakresu nauk o Ziemi i środowisku. Co więcej, studenci nauczą się dokonywania pomiarów geodezyjnych i przeprowadzania zaawansowanych badań laboratoryjnych.

 

Ile trwają studia na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska w Katowicach i woj. śląskim?

Studia na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska trwają 3,5 roku (studia I stopnia).

 

Jaka praca po studiach na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska w Katowicach i woj. śląskim?

Jako absolwent studiów na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w firmach zajmujących się ochroną środowiska czy w przedsiębiorstwach geologicznych, górniczych i geotechnicznych. Doskonale odnajdziesz się również w roli programisty i użytkownika baz danych. Nic nie stoi też na przeszkodzie, abyś związał swoją karierę zawodową z pracą w jednostkach administracji publicznej oraz w instytutach naukowo-badawczych korzystających z przetwarzania danych geo-przestrzennych. Co więcej, jako absolwent geoinformatyki i geologii środowiska będziesz także dobrze przygotowany do podjęcia studiów magisterskich II stopnia na kierunkach technicznych.

 

Możliwości zatrudnienia po studiach na kierunku geoinformatyka i geologia środowiska:

  • laboratoria badawcze,
  • jednostki naukowo-badawcze,
  • firmy geodezyjne,
  • firmy informatyczne,
  • firmy zajmujące się ekologią i ochroną środowiska,
  • jednostki administracji publicznej,
  • firmy i korporacje międzynarodowe,
  • własna działalność gospodarcza.

 

Komentarze (0)