Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na kierunku lekarskim w Łodzi to studia magisterskie, których program kształcenia trwa 6 lat (studia jednolite magisterskie) i kończy się uzyskaniem dyplomu i tytułu zawodowego (lekarz).
Zawód lekarza należy do grona obarczonych ogromną odpowiedzialnością. Zawód lekarza należy do grona zawodów zaufania społecznego. Wreszcie, zawód lekarza należy do najistotniejszych i najpotrzebniejszych. Trudno nie zgodzić się z wymienionymi argumentami, a co za tym idzie trudno nie zgodzić się z przekonaniem, że przygotowanie do wykonywania tego zawodu powinno być więcej niż solidne.
Kierunek Lekarski w Łodzi zakłada zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji, gdyż wszystkie razem zebrane stanowią fundament nie tylko uzyskania dyplomu ukończenia studiów, ale i pracy z pacjentami. Studenci muszą przejść długą drogę edukacyjną, w której poznają zarówno zasady praktyki medycznej, umiejętności komunikacji i współpracy z pacjentem, ale także techniki kierowania ludźmi.
Kierunek Lekarski w Łodzi, realizowany na jednolitych studiach magisterskich, to zgłębienie sztuki, jednej z najtrudniejszych, sztuki rozpoznawania problemów medycznych i określania priorytetów i sposobów ich rozwiązywania.
Jak wygląda rekrutacja na Kierunek Lekarski w Łodzi? Za proces kwalifikacyjny odpowiada konkurs świadectw, w którym kandydaci muszą wyróżniać się bardzo dobrymi wynikami z chemii, biologii, fizyki i matematyki. Warto sprawdzić dokładne kryteria kwalifikacyjne, gdyż mogą one ulegać zmianom, bądź różnić się w zależności od konkretnej uczelni, czy też wydziału.
Listy przedmiotów do zaliczenia w toku nauka bywają nie najkrótsze, a widnieją na nich, między innymi, takie zagadnienia jak: chemia medyczna, biologia z genetyką i ekologią, patomorfologia, etyka medyczna.
Jaką pracę można znaleźć po ukończeniu studiów na Kierunku Lekarskim w Łodzi? Absolwenci znajdą zatrudnienie w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, instytucjach badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych, pogotowiu ratunkowym, instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej.
Rekrutacja na studia odbywa się w ramach limitu miejsc. O przyjęciu na poszczególne kierunku decyduje lista rankingowa kandydatów objętych postępowaniem kwalifikacyjnym.
Limity miejsc na kierunku medycyna w Łodzi:
*Uczelnie publiczne, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
Studia niestacjonarne na uczelniach publicznych, w przeciwieństwie do studiów stacjonarnych, są płatne. Zapłacić należy również za możliwość studiowania w prywatnej szkole wyższej. Bezpłatną naukę można podjąć głównie w ramach studiów stacjonarnych w uczelni publicznej.
*Ceny za pierwszy rok studiów (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Informacje o wynikach rekrutacji najczęściej publikowane są przez uczelnie w indywidualnych dla nich terminach – dane pojawiają się w prywatnym profilu kandydata w systemie IRK lub ERK i dotyczą m.in. decyzji uczelni o przyjęciu lub nieprzyjęciu kandydata na wybrane studia, a także o liczbie zdobytych przez niego punktów.
Terminy wyników rekrutacji na studia 2025 w uczelniach publicznych w Łodzi:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Uczelnie przyjmują komplety dokumentów, które zostają dostarczone przez zakwalifikowanych kandydatów osobiście do siedziby szkoły lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej czy elektronicznej. Termin przeznaczony na ten etap rekrutacji może różnić się na poszczególnych uczelniach.
Dokumenty rekrutacyjne kandydaci mogą dostarczać do wybranych uczelni w określonych przez szkoły wyższe terminach – najczęściej czas na dostarczenie dokumentów rozpoczyna się tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji i trwa kilka dni. Pamiętaj, żeby dostarczyć kompletny zestaw dokumentów! Niespełnienie tego wymogu lub spóźnienie może skutkować skreśleniem z listy zakwalifikowanych na studia kandydatów.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
Terminy składania dokumentów na studia 2025 w uczelniach publicznych w Łodzi:
*I tura rekrutacji, studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2025/2026)
** Dane dotyczące wymagań, cen, limitów, terminów mają charakter poglądowy i mogą się różnić dla poszczególnych kierunków studiów. Dokładne dane należy sprawdzić na stronach internetowych uczelni.
Podejmowanie decyzji o wyborze studiów czasem nie przychodzi z zakładaną lekkością. Nawet jeśli wybierzemy kierunek kształcenia, to możemy borykać się z problemem miejsca, w którym chcemy studiować. Jakie ma Kierunek Lekarski w Łodzi opinie? Paulina, studentka Kierunku Lekarskiego mówi:
„Kierunek lekarski to niełatwy kierunek, nie ma co ukrywać. Ale musi taki być, bo w końcu od nas, pewnego dnia będzie zależało czyjeś zdrowie lub życie.
Studiuję Kierunek Lekarski w Łodzi, bo tutaj spotykam doświadczonych wykładowców, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Jestem przekonana o tym, że zostanę bardzo dobrze przygotowana do pełnienia poważnych obowiązków.”
Może zadajesz sobie pytanie, czy Łódź jest miastem studenckim? Odpowiedź brzmi: tak! Co roku, tysiące maturzystów przybywa do naszego miasta, wybierając wśród sześciu publicznych i piętnastu niepublicznych uczelni wyższych, tym samym dokonując jednej z kluczowych decyzji w swoim życiu. Co na to wpływa? Atmosfera, jaka tu panuje oraz bogata i różnorodna oferta edukacyjna, turystyczna i kulturalna. Istotny jest również poziom i zakres kierunków studiów, jakie oferują łódzkie uczelnie, współpraca z sektorem biznesowym, a także rosnąca współpraca i kontakty międzynarodowe.
Sprawdź uczelnie i kierunki studiów w Łodzi
# MUSISZ TO WIEDZIEĆ |
Studia na kierunku lekarskim - wszystko co musisz wiedzieć
Jakie są kierunki medyczne w Łodzi