Studia medyczne

Największy wybór studiów

medycznych w Polsce

Odkryj ponad 30 kierunków medycznych i sprawdź gdzie możesz studiować 

Studia medyczne

Studia medyczne zaliczają się do tych najbardziej obleganych. Co jest przyczyną ich popularności? Jak wyglądają perspektywy absolwentów?

Od lat w czołówce najbardziej obleganych kierunków znajduje się medycyna. Z tego powodu progi punktowe na te studia są naprawdę wysokie. Podczas procesu rekrutacji pod uwagę brane są wyniki z matury z biologii, chemii  i języka obcego. Niektóre uczelnie uwzględniają również wyniki osiągnięte z egzaminu z fizyki czy matematyki. Studia medyczne są niezwykle wymagające, ale ich ukończenie gwarantuje pracę w zawodzie cieszącym się niezwykłym prestiżem. Do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu wymagane jest ukończenie sześcioletnich, jednolitych studiów, odbycie 13 miesięcznego stażu zawodowego oraz zdanie Państwowego Egzaminu Lekarskiego. 
Drugim, nie mniej popularnym kierunkiem medycznym, jest kierunek lekarsko-dentystyczny. Jego absolwenci, by uzyskać pełne prawo do wykonywania zawodu lekarza dentysty, również muszą odbyć 13 miesięczny staż oraz zdać  Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy. 
Studiując farmację, zdobędziesz wiedzę z wielu dyscyplin, takich jak medycyna (w programie studiów znajdują się zajęcia m.in. z farmakologii), biologia (wykorzystanie botaniki w lecznictwie), chemia czy fizyka (przydatna przy analizie chemicznej składu leków). Na absolwentów farmacji czeka praca w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych, w firmach farmaceutycznych opracowujących i wprowadzających na rynek nowe leki. Absolwenci zatrudnienie znaleźć mogę również w branży chemicznej i kosmetycznej, w laboratoriach diagnostycznych, w organach inspekcyjnych.
Farmacja, medycyna i stomatologia to nie jedyne studia medyczne. Osoby zainteresowane problematyką odżywiania człowieka mogą wybrać studia na kierunku dietetyka. Absolwenci takich studiów pracy szukać mogą w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w poradniach żywieniowych. Osoby, które ukończyły kierunek fizjoterapia, mogą podjąć pracę w zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, gabinetach odnowy biologicznej. Pracę w służbie zdrowia znaleźć również mogą absolwenci takich kierunków jak ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo czy położnictwo. 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI MEDYCZNE?

 

 

 

KIERUNKI MEDYCZNE

Miasto

ZOBACZ, NA JAKICH UCZELNIACH SĄ STUDIA MEDYCZNE

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

grupa kierunku
typ studiów
tryb studiów

Wyszukiwarka kierunków podyplomowych: znaleziono ×

grupa kierunku

Wyszukiwarka kierunków studiów: znaleziono ×

STUDIA MEDYCZNE - PODYPLOMOWE

Miasto

ODKRYJ STUDIA MEDYCZNE

Miasto

Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym…

Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym poziomie, nie tylko pod względem podstawowej wiedzy medycznej, ale także administracji. Dzięki tym studiom będziesz mieć okazję do zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technik zarządzania podmiotami leczniczymi. Jeżeli zatem myślisz o pracy w medycynie to Adnimistrowanie ochroną zdrowia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Administrowanie ochroną zdrowia? Studia łączą aspekty prawne oraz administracyjne z ochrona zdrowia oraz prawa medycznego. Dowiesz się jak wdrażać nowe systemy w zakresie ochrony zdrowia, gromadzenia danych czy zarządzania kadrami.

Czytaj więcej: Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

Analityka medyczna studia - kierunek studiów

Czujesz, że biologia i chemia to Twoje mocne strony, ale nigdy nie byłeś zainteresowany…

Analityka medyczna studia - kierunek studiów

Czujesz, że biologia i chemia to Twoje mocne strony, ale nigdy nie byłeś zainteresowany medycyną lub farmacją? Jesteś skrupulatny, a także sumienny? Nie przeraża Cię praca w laboratorium, a Twój analityczny umysł jest gotowy do analizy i oceny wielu danych? Jeśli tak to z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę ten kierunek! Analityka medyczna to studia jednolite trwające pięć lat. W ciągu tego okresu zajęcia będą podzielone na dwa bloki. Pierwszy z nich to przedmioty podstawowe, takie jak: chemia, biochemia, biologia czy biofizyka. Drugi z nich to zajęcia kierunkowe, które przekażą Ci wiedzę specjalistyczną. Przykładowe przedmioty to: patofizjologia, immunologia czy diagnostyka izotopowa.

Czytaj więcej: Analityka medyczna studia - kierunek studiów

Audiofonologia studia - kierunek studiów

Obecny postęp w dziedzinie medycyny jest ogromny. Również nauki dotyczące uszkodzeń…

Audiofonologia studia - kierunek studiów

Obecny postęp w dziedzinie medycyny jest ogromny. Również nauki dotyczące uszkodzeń słuchu nie pozostają w tyle, dlatego też nieustannie rośnie zapotrzebowanie na praktycznie wykształconych specjalistów w tej dziedzinie. Co więcej, jest to stosunkowo nowy kierunek, który wychodzi naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom rynku. Jeżeli zatem interesujesz się anatomią człowieka i szukasz ciekawej specjalizacji to te studia będą świetnym początkiem Twojej kariery. Głośna muzyka w słuchawkach, w klubie czy nawet ruch uliczny w godzinach szczytu – wszystkie to odgłosy przekraczają bezpieczny poziom natężenia dźwięku. W dzisiejszych czasach hałas i zbyt wiele decybeli to chleb powszedni, zatem każdy z nas jest narażony na uszkodzenia narządu słuchu. W związku z tym zapotrzebowanie na lekarzy w tym zakresie jest olbrzymie.

Czytaj więcej: Audiofonologia studia - kierunek studiów

Audiofonologia z protetyką słuchu studia - kierunek studiów

Uszkodzenia słuchu w dobie rozwoju cywilizacyjnego są niestety na porządku dziennym. Głośna…

Audiofonologia z protetyką słuchu studia - kierunek studiów

Uszkodzenia słuchu w dobie rozwoju cywilizacyjnego są niestety na porządku dziennym. Głośna muzyka w klubie czy w słuchawkach, a także ruch uliczny w godzinach szczytu sprawia, że nasz narząd słuchu narażony jest na ciągłe obciążenia. Z tego powodu zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie wzrasta. Co więcej rozwój medycyny pozwala na stosowanie coraz to nowych technologii również w zakresie badań słuchu i równowagi. Połączenie tych dwóch aspektów jest świetną zachętą dla osób zastanawiających się nad wyborem tego kierunku. Jakich umięjętności nabędziesz w ramach studiowania na kierunku Audiofonologia z protetyką słuchu? Przede wszystkim będą one związane z analizą narządu słuchu i równowagi oraz z ogólną anatomią człowieka. 

Czytaj więcej: Audiofonologia z protetyką słuchu studia - kierunek studiów

Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biomedycyna jest pojęciem szerokim i interdyscyplinarnym. Co to znaczy? Chociażby to,…

Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biomedycyna jest pojęciem szerokim i interdyscyplinarnym. Co to znaczy? Chociażby to, że łączy w sobie parę dziedzin z zakresu nauk przyrodniczych. Wykorzystuje ona osiągnięcia nauk biologicznych, biochemicznych, biofizycznych i biotechnologicznych. Jakie ma zastosowanie? Biomedycyna jest niezwykle ważna przy prewencji, diagnostyce i leczeniu chorób. To również nie wszystkie jej zastosowaia, bowiem oprócz fizjologicznego i patologicznego kontekstu zdrowotności człowieka, podejmuje pytania natury etycznej i prawnej, które dotyczą zapładniania in vitro czy choćby klonowania człowieka. Znajduje ona również swoje zastosowania w diagnostyce laboratoryjnej i ochronie zdrowia z ramienia nauk o życiu. Łączy w sobie zatem zależności między fizjologią, patologią, etyką człowieka oraz psychologią.

Czytaj więcej: Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biotechnologia medyczna studia - kierunek studiów

Biotechnologia jest jedną z najnowocześniejszych dziedzin dzisiejszej medycyny. Sama medycyna…

Biotechnologia medyczna studia - kierunek studiów

Biotechnologia jest jedną z najnowocześniejszych dziedzin dzisiejszej medycyny. Sama medycyna jak i przemysł farmaceutyczny jest obecnie jednym z najbardziej rozwojowych. Jeżeli zatem interesują Cię zagadnienia z dziedziny genetyki, biologi molekularnej i bioinformatyki, wspaniale odnajdziesz się na studiach na kierunku Biotechnologia medyczna.

Czytaj więcej: Biotechnologia medyczna studia - kierunek studiów

Chemia medyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Na zajęciach zarówno teoretycznych, jak…

Chemia medyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Na zajęciach zarówno teoretycznych, jak i praktycznych zostaną poruszone zagadnienia z zakresu matematyki, chemii, biologii, mikrobiologii oraz modelowania molekularnego. Zdobędziesz również przydatne wiadomości dotyczące farmakologii, toksykologii i chemii leków. Interdyscyplinarny charakter tych studiów sprawi, że staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie, a wyzwania czekające na Ciebie w przyszłej pracy nie będą stanowić żadnego problemu!

Czytaj więcej: Chemia medyczna studia - kierunek studiów

Coaching medyczny studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku w ramach studiów magisterskich i jesteś zainteresowany…

Coaching medyczny studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku w ramach studiów magisterskich i jesteś zainteresowany zdrowiem oraz psychologią? Jeśli tak to coaching medyczny może okazać się świetną okazją do rozpoczęcie ciekawej kariery zawodowej, w której nie obcy będzie Ci kontakt z człowiekiem. Być może będzie to znakomita ścieżka rozwoju naukowego, która połączy Twoje zainteresowania w dziedzinie komunikacji interpersonalnej i psychologii z medycyną. Jeżeli zatem myślisz, że odnajdziesz się w tym zawodzie to na pewno będzie to odpowiedni kierunek dla Ciebie! Kto może aplikować na kierunek Coaching medyczny? Przede wszystkim mile widziani będą absolwenci studiów licencjackich takich jak: psychologia, zdrowie publiczne, dietetyka czy fizjoterapia.

Czytaj więcej: Coaching medyczny studia - kierunek studiów

Dietetyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy do zdrowego odżywania oraz trybu…

Dietetyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy do zdrowego odżywania oraz trybu życia. Nieustannie słyszymy o konieczności stosowania zbilansowanej diety i odpowiedniej ilości składników pokarmowych. Jako absolwent dietetyki staniesz się niekwestionowanym ekspertem w tej dziedzinie! Kim właściwie jest dietetyk i czym się zajmuje? Jest to pytanie o tyle ważne, iż często dietetyka mylona jest z technologią żywności. Zgodnie z definicją przyjętą przez Federację Dietetyków, dietetyk jest osobą  „z kwalifikacjami żywienia i dietetyki uznawanymi przez władze państwowe. (…) Stosuje naukę o żywieniu tak w żywieniu jak i w edukowaniu ludności w zdrowiu i chorobie”.

Czytaj więcej: Dietetyka studia - kierunek studiów

Elektroradiologia studia - kierunek studiów

Chcesz dowiedzieć się jak działa aparatura radiodiagnostyczna i jak się ją obsługuje?…

Elektroradiologia studia - kierunek studiów

Chcesz dowiedzieć się jak działa aparatura radiodiagnostyczna i jak się ją obsługuje? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe oraz medyczne i szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnego rynku? Jeśli tak to kierunek Elektroradiologia może okazać się dla Ciebie doskonałym wyborem! Jaką wiedzę i umiejętności nabędziesz w ramach studiów na kierunku Elektroradiologia? Po ukończeniu studiów będziesz świetnie przygotowany do świadczenia usług medycznych w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii.

Czytaj więcej: Elektroradiologia studia - kierunek studiów

Komentarze (4)

Indeks w Kieszeni odpowiedz

Jeśli zależy Ci na indeksie na medycynę, na długo przed maturą, spróbuj swoich sił w Olimpiadzie Biologicznej lub Chemicznej! Zapraszamy do wspólnych przygotowań! Z nami na pewno się uda! https://indekswkieszeni.pl/

Jowita odpowiedz pokaż odpowiedzi (2)

chętnie przeczytałabym coś o pielęgniarstwie albo fizjoterapii, bo nad tymi kierunkami się zastanawiam. póki co rozważam studia w Warszawie, na uniwerku albo na Wyższej Szkole Mazowieckiej. mam jeszcze czas, bo dopiero zaczynam klasę maturalną, ale nie wiem, co wybrać

admin W odpowiedzi do: Jowita odpowiedz

mówisz, masz: http://www.otouczelnie.pl/artykul/820/Fizjoterapia http://www.otouczelnie.pl/artykul/1333/Pielegniarstwo http://www.otouczelnie.pl/artykul/1334/Pielegniarstwo-pomostowe

Anita W odpowiedzi do: admin odpowiedz

Studia na kierunku lekarskim trwają 6 lat! nie pięć!