studia medyczne

Studia medyczne

Studia medyczne zaliczają się do tych najbardziej obleganych. Co jest przyczyną ich popularności? Jak wyglądają perspektywy absolwentów?

Od lat w czołówce najbardziej obleganych kierunków znajduje się medycyna. Z tego powodu progi punktowe na te studia są naprawdę wysokie. Podczas procesu rekrutacji pod uwagę brane są wyniki z matury z biologii, chemii  i języka obcego. Niektóre uczelnie uwzględniają również wyniki osiągnięte z egzaminu z fizyki czy matematyki. Studia medyczne są niezwykle wymagające, ale ich ukończenie gwarantuje pracę w zawodzie cieszącym się niezwykłym prestiżem. Do uzyskania pełnego prawa wykonywania zawodu wymagane jest ukończenie sześcioletnich, jednolitych studiów, odbycie 13 miesięcznego stażu zawodowego oraz zdanie Państwowego Egzaminu Lekarskiego. 
Drugim, nie mniej popularnym kierunkiem medycznym, jest kierunek lekarsko-dentystyczny. Jego absolwenci, by uzyskać pełne prawo do wykonywania zawodu lekarza dentysty, również muszą odbyć 13 miesięczny staż oraz zdać  Lekarsko-Dentystyczny Egzamin Końcowy. 
Studiując farmację, zdobędziesz wiedzę z wielu dyscyplin, takich jak medycyna (w programie studiów znajdują się zajęcia m.in. z farmakologii), biologia (wykorzystanie botaniki w lecznictwie), chemia czy fizyka (przydatna przy analizie chemicznej składu leków). Na absolwentów farmacji czeka praca w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych, w firmach farmaceutycznych opracowujących i wprowadzających na rynek nowe leki. Absolwenci zatrudnienie znaleźć mogę również w branży chemicznej i kosmetycznej, w laboratoriach diagnostycznych, w organach inspekcyjnych.
Farmacja, medycyna i stomatologia to nie jedyne studia medyczne. Osoby zainteresowane problematyką odżywiania człowieka mogą wybrać studia na kierunku dietetyka. Absolwenci takich studiów pracy szukać mogą w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, w poradniach żywieniowych. Osoby, które ukończyły kierunek fizjoterapia, mogą podjąć pracę w zakładach opieki zdrowotnej, ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, gabinetach odnowy biologicznej. Pracę w służbie zdrowia znaleźć również mogą absolwenci takich kierunków jak ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo czy położnictwo. 
 

GDZIE STUDIOWAĆ KIERUNKI MEDYCZNE?

 

 

Medyczne kierunki studiówAdministrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym…

Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

System ochrony zdrowia wymaga obecnie wyspecjalizowanej kadry świadczącej usługi na najwyższym poziomie, nie tylko pod względem podstawowej wiedzy medycznej, ale także administracji. Dzięki tym studiom będziesz mieć okazję do zdobycia wiedzy z zakresu nowoczesnych technik zarządzania podmiotami leczniczymi. Jeżeli zatem myślisz o pracy w medycynie to Adnimistrowanie ochroną zdrowia może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Administrowanie ochroną zdrowia? Studia łączą aspekty prawne oraz administracyjne z ochrona zdrowia oraz prawa medycznego. Dowiesz się jak wdrażać nowe systemy w zakresie ochrony zdrowia, gromadzenia danych czy zarządzania kadrami.

Czytaj więcej: Administrowanie ochroną zdrowia studia - kierunek studiów

Analityka medyczna studia - kierunek studiów

Czujesz, że biologia i chemia to Twoje mocne strony, ale nigdy nie byłeś zainteresowany…

Analityka medyczna studia - kierunek studiów

Czujesz, że biologia i chemia to Twoje mocne strony, ale nigdy nie byłeś zainteresowany medycyną lub farmacją? Jesteś skrupulatny, a także sumienny? Nie przeraża Cię praca w laboratorium, a Twój analityczny umysł jest gotowy do analizy i oceny wielu danych? Jeśli tak to z pewnością powinieneś wziąć pod uwagę ten kierunek! Analityka medyczna to studia jednolite trwające pięć lat. W ciągu tego okresu zajęcia będą podzielone na dwa bloki. Pierwszy z nich to przedmioty podstawowe, takie jak: chemia, biochemia, biologia czy biofizyka. Drugi z nich to zajęcia kierunkowe, które przekażą Ci wiedzę specjalistyczną. Przykładowe przedmioty to: patofizjologia, immunologia czy diagnostyka izotopowa.

Czytaj więcej: Analityka medyczna studia - kierunek studiów

Audiofonologia studia - kierunek studiów

Obecny postęp w dziedzinie medycyny jest ogromny. Również nauki dotyczące uszkodzeń…

Audiofonologia studia - kierunek studiów

Obecny postęp w dziedzinie medycyny jest ogromny. Również nauki dotyczące uszkodzeń słuchu nie pozostają w tyle, dlatego też nieustannie rośnie zapotrzebowanie na praktycznie wykształconych specjalistów w tej dziedzinie. Co więcej, jest to stosunkowo nowy kierunek, który wychodzi naprzeciw obecnym zapotrzebowaniom rynku. Jeżeli zatem interesujesz się anatomią człowieka i szukasz ciekawej specjalizacji to te studia będą świetnym początkiem Twojej kariery. Głośna muzyka w słuchawkach, w klubie czy nawet ruch uliczny w godzinach szczytu – wszystkie to odgłosy przekraczają bezpieczny poziom natężenia dźwięku. W dzisiejszych czasach hałas i zbyt wiele decybeli to chleb powszedni, zatem każdy z nas jest narażony na uszkodzenia narządu słuchu. W związku z tym zapotrzebowanie na lekarzy w tym zakresie jest olbrzymie.

Czytaj więcej: Audiofonologia studia - kierunek studiów

Audiofonologia z protetyką słuchu studia - kierunek studiów

Uszkodzenia słuchu w dobie rozwoju cywilizacyjnego są niestety na porządku dziennym. Głośna…

Audiofonologia z protetyką słuchu studia - kierunek studiów

Uszkodzenia słuchu w dobie rozwoju cywilizacyjnego są niestety na porządku dziennym. Głośna muzyka w klubie czy w słuchawkach, a także ruch uliczny w godzinach szczytu sprawia, że nasz narząd słuchu narażony jest na ciągłe obciążenia. Z tego powodu zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie nieustannie wzrasta. Co więcej rozwój medycyny pozwala na stosowanie coraz to nowych technologii również w zakresie badań słuchu i równowagi. Połączenie tych dwóch aspektów jest świetną zachętą dla osób zastanawiających się nad wyborem tego kierunku. Jakich umięjętności nabędziesz w ramach studiowania na kierunku Audiofonologia z protetyką słuchu? Przede wszystkim będą one związane z analizą narządu słuchu i równowagi oraz z ogólną anatomią człowieka. 

Czytaj więcej: Audiofonologia z protetyką słuchu studia - kierunek studiów

Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biomedycyna jest pojęciem szerokim i interdyscyplinarnym. Co to znaczy? Chociażby to,…

Biomedycyna studia - kierunek studiów

Biomedycyna jest pojęciem szerokim i interdyscyplinarnym. Co to znaczy? Chociażby to, że łączy w sobie parę dziedzin z zakresu nauk przyrodniczych. Wykorzystuje ona osiągnięcia nauk biologicznych, biochemicznych, biofizycznych i biotechnologicznych. Jakie ma zastosowanie? Biomedycyna jest niezwykle ważna przy prewencji, diagnostyce i leczeniu chorób. To również nie wszystkie jej zastosowaia, bowiem oprócz fizjologicznego i patologicznego kontekstu zdrowotności człowieka, podejmuje pytania natury etycznej i prawnej, które dotyczą zapładniania in vitro czy choćby klonowania człowieka. Znajduje ona również swoje zastosowania w diagnostyce laboratoryjnej i ochronie zdrowia z ramienia nauk o życiu. Łączy w sobie zatem zależności między fizjologią, patologią, etyką człowieka oraz psychologią.

Czytaj więcej: Biomedycyna studia - kierunek studiów

Chemia medyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Na zajęciach zarówno teoretycznych, jak…

Chemia medyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się w ramach studiów? Na zajęciach zarówno teoretycznych, jak i praktycznych zostaną poruszone zagadnienia z zakresu matematyki, chemii, biologii, mikrobiologii oraz modelowania molekularnego. Zdobędziesz również przydatne wiadomości dotyczące farmakologii, toksykologii i chemii leków. Interdyscyplinarny charakter tych studiów sprawi, że staniesz się specjalistą w swojej dziedzinie, a wyzwania czekające na Ciebie w przyszłej pracy nie będą stanowić żadnego problemu!

Czytaj więcej: Chemia medyczna studia - kierunek studiów

Coaching medyczny studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku w ramach studiów magisterskich i jesteś zainteresowany…

Coaching medyczny studia - kierunek studiów

Szukasz innowacyjnego kierunku w ramach studiów magisterskich i jesteś zainteresowany zdrowiem oraz psychologią? Jeśli tak to coaching medyczny może okazać się świetną okazją do rozpoczęcie ciekawej kariery zawodowej, w której nie obcy będzie Ci kontakt z człowiekiem. Być może będzie to znakomita ścieżka rozwoju naukowego, która połączy Twoje zainteresowania w dziedzinie komunikacji interpersonalnej i psychologii z medycyną. Jeżeli zatem myślisz, że odnajdziesz się w tym zawodzie to na pewno będzie to odpowiedni kierunek dla Ciebie! Kto może aplikować na kierunek Coaching medyczny? Przede wszystkim mile widziani będą absolwenci studiów licencjackich takich jak: psychologia, zdrowie publiczne, dietetyka czy fizjoterapia.

Czytaj więcej: Coaching medyczny studia - kierunek studiów

Dietetyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy do zdrowego odżywania oraz trybu…

Dietetyka studia - kierunek studiów

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy do zdrowego odżywania oraz trybu życia. Nieustannie słyszymy o konieczności stosowania zbilansowanej diety i odpowiedniej ilości składników pokarmowych. Jako absolwent dietetyki staniesz się niekwestionowanym ekspertem w tej dziedzinie! Kim właściwie jest dietetyk i czym się zajmuje? Jest to pytanie o tyle ważne, iż często dietetyka mylona jest z technologią żywności. Zgodnie z definicją przyjętą przez Federację Dietetyków, dietetyk jest osobą  „z kwalifikacjami żywienia i dietetyki uznawanymi przez władze państwowe. (…) Stosuje naukę o żywieniu tak w żywieniu jak i w edukowaniu ludności w zdrowiu i chorobie”.

Czytaj więcej: Dietetyka studia - kierunek studiów

Elektroradiologia studia - kierunek studiów

Chcesz dowiedzieć się jak działa aparatura radiodiagnostyczna i jak się ją obsługuje?…

Elektroradiologia studia - kierunek studiów

Chcesz dowiedzieć się jak działa aparatura radiodiagnostyczna i jak się ją obsługuje? Twoją mocną stroną są nauki ścisłe oraz medyczne i szukasz innowacyjnego kierunku, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom nowoczesnego rynku? Jeśli tak to kierunek Elektroradiologia może okazać się dla Ciebie doskonałym wyborem! Jaką wiedzę i umiejętności nabędziesz w ramach studiów na kierunku Elektroradiologia? Po ukończeniu studiów będziesz świetnie przygotowany do świadczenia usług medycznych w zakresie diagnostyki obrazowej, elektromedycznej i radioterapii.

Czytaj więcej: Elektroradiologia studia - kierunek studiów

Farmacja studia - kierunek studiów

Czy w szkole biologia i chemia to Twoje domeny? Marzysz o karierze w zakresie nauk medycznych…

Farmacja studia - kierunek studiów

Czy w szkole biologia i chemia to Twoje domeny? Marzysz o karierze w zakresie nauk medycznych i widzisz siebie w białym fartuchu, mając za misję ochronę ludzkiego zdrowia? Jeśli na te pytania odpowiedziałeś twierdząco – możesz być przekonany, że farmacja jest idealnym kierunkiem studiów dla Ciebie! Ponad to, aby dobrze odnaleźć się na studiach medycznych i w przyszłej praktyce farmaceutycznej musisz odznaczać się paroma ważnymi dla zawodu cechami, oprócz bycia przedstawicielem umysłów ścisłych. Jeśli więc potrafisz pamięciowo przyswajać dużą ilość wiedzy, zastosować ją i jesteś w stanie dostrzec ciagi przyczynowo-skutkowe (choćby podczas oceniania dolegliwości pacjenta), będzie Ci na pewno łatwiej.

Czytaj więcej: Farmacja studia - kierunek studiów

Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zawsze chciały zajmować się pracą…

Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zawsze chciały zajmować się pracą w obszarze medycznym, ale mają smykałkę do biznesu, zamiast uzdolnień lekarskich, studia na kierunku Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia będą na pewno odpowiadały Twoim potrzebom i wymaganiom. Jest to bowiem kierunek, który łączy w sobie elementy biznesu za służbą dla społeczeństwa. Ma on na celu wykształcenie profesjonalnej kadry menedżerskiej, tak aby działała ona efektywnie i bez zarzutów, w nowoczesny i rozwojowy sposób oraz podejmowania skutecznych decyzji.

Czytaj więcej: Finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia studia - kierunek studiów

Fizjoterapia studia - kierunek studiów

Fizjoterapia jest nauką z zakresu rehabilitacji medycznych o długim rodowodzie, gdyż jej…

Fizjoterapia studia - kierunek studiów

Fizjoterapia jest nauką z zakresu rehabilitacji medycznych o długim rodowodzie, gdyż jej początki sięgają aż w czasy starożytności. Jej pojęcie ukształtowało się dopiero w wieku XX, ponieważ we wcześniejszych wiekach była rozumiana jako gimnastyka lecznicza. Teraz jest ona znana jako wiedza praktyczna, dzięki której istnieje możliwość wykorzystania reakcji na naturalne bodźce organizmu ludzkiego, dzięki czemu usuwa się dolegliwości towarzyszące pacjentowi podczas choroby, zapobiega się jej postępowaniu i nawrotom. Jeśli jesteś zainteresowany studiowaniem na kierunku fizjoterapia, musisz wiedzieć, że powinieneś odznaczać się świetną kondycją fizyczną (w planach zajęć pojawia się wiele godzin sportu) oraz otwartością na ludzi, ponieważ jako fizjoterapeuta będziesz w bardzo bliskim kontakcie z pacjentami.

Czytaj więcej: Fizjoterapia studia - kierunek studiów

Fizyka medyczna studia - kierunek studiów

Jeśli w szkole zawsze byłeś dobry i z fizyki, i z biologii oraz nie możesz zdecydować,…

Fizyka medyczna studia - kierunek studiów

Jeśli w szkole zawsze byłeś dobry i z fizyki, i z biologii oraz nie możesz zdecydować, w którą stronę pójść zawodowo, kierunek fizyka medyczna, może być odpowiedni dla Ciebie. Na czym polega fizyka medyczna? Nauka i technika bezsprzecznie w ostatnich latach prują do przodu, rozwijają się w niesamowitym tempie. To spowodowało, że fizyk medyczny stał się nieodłączyn członkiem zespołów medycznych, a do jego zajęć należy nie tylko obsługa urządzeń, ale i zaplanowanie terapii oraz ochrona pacjentów przed jej skutkami ubocznymi, obliczenie dawek promieniowania, wybór i zastosowanie sprzętu w radioterapii onkologicznej, fluoroskopia, rezonans magnetyczny. Widzisz więc, że zawód ten wymaga wiedzy zarówno fizycznej, jak i typowej wiedzy medycznej jak anatomii, bilogii, bochemii i biofizyki.

Czytaj więcej: Fizyka medyczna studia - kierunek studiów

Higiena dentystyczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku z zakresu studiów medycznych, które rozwiną…

Higiena dentystyczna studia - kierunek studiów

Szukasz ciekawego kierunku z zakresu studiów medycznych, które rozwiną Twoje zainteresowania w dziedzinie stomatologii? Jeżeli tak to ten kierunek będzie dla Ciebie świetną okazją do rozwoju Twojej pasji i połączeniu jej z przyszłą karierą zawodową! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Higiena dentystyczna? Przede wszystkim zdobędziesz ogólną oraz kierunkową wiedzę z zakresu nauk medycznych oraz stomatologicznych. Będziesz również legitymować się wiedzą z dziedziny zdrowia publicznego, a także umiejętności organizowania oraz prowadzenia działalności profilaktyczno-leczniczej. Nauczysz się też prowadzić dokumentacje medyczne zgodne z nowoczesnymi standardami.

Czytaj więcej: Higiena dentystyczna studia - kierunek studiów

Higiena stomatologiczna studia - kierunek studiów

Jeśli nie wybrałeś jeszcze drogi kształcenia to być może zaciekawią Cię studia na…

Higiena stomatologiczna studia - kierunek studiów

Jeśli nie wybrałeś jeszcze drogi kształcenia to być może zaciekawią Cię studia na kierunku Higiena stomatologiczna. Jest to połączenie wiedzy z nauk społecznych oraz medycznych. Zatem jeśli chciałbyś w przyszłości zajmować się m.in. organizowaniem i prowadzeniem programów profilaktycznych z zakresu dbania o higienę jamy ustnej oraz pracować w zespole stomatologicznym to zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę studia na kierunku Higiena stomatologiczna przy wyborze dalszej ścieżki edukacji!

Czytaj więcej: Higiena stomatologiczna studia - kierunek studiów

Inżynieria biomedyczna studia - kierunek studiów

Obecnie rynek aparatur medycznych nieustannie się rozwija, a zastosowanie nowoczesnych technologii…

Inżynieria biomedyczna studia - kierunek studiów

Obecnie rynek aparatur medycznych nieustannie się rozwija, a zastosowanie nowoczesnych technologii sprawia, że potrzebni są specjaliści w tej dziedzinie. Chciałbyś współpracować z lekarzami w zakresie eksploatacji oraz obsługi aparatury medycznej? Myślisz o ciekawym kierunku z zakresie nauk medycznych? Jeżeli tak to Inżynieria biomedyczna to może być świetny kierunek dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria biomedyczna? Przede wszystkim skupisz się na pogłębienie wiedzy z zakresu elektroniki medycznej, optyki biomedycznej i biomechaniki inżynierskiej.

Czytaj więcej: Inżynieria biomedyczna studia - kierunek studiów

Inżynieria mechaniczno - medyczna studia - kierunek studiów

Konstruowanie sprzętu medycznego w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej to branża,…

Inżynieria mechaniczno - medyczna studia - kierunek studiów

Konstruowanie sprzętu medycznego w Stanach Zjednoczonych czy Europie Zachodniej to branża, która co roku przynosi ogromne zyski, a co istotne, ciągle się rozwija. Teraz czas na wykształcenie specjalistów w tej dziedzinie także w Polsce! Kierunek Inżynieria mechaniczno - medyczna istnieje już od kilku lat i plasuje się w czołówce w zakresie popularności kierunków unikatowych. Jeżeli zatem chciałbyś projektować sprzętu medyczne i mieć wpływ na współczesną medycynę to kierunek Inżynieria mechaniczno-medyczna może być świetnym początkiem przyszłej kariery zawodowej. Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Inżynieria mechaniczno-medyczna? Przede wszystkim zdobędzie wiedzę z zakresu podstaw mechaniki i wytrzymałości materiałów, projektowania maszyn, technik wytwarzania i eksploatacji urządzeń.

Czytaj więcej: Inżynieria mechaniczno - medyczna studia - kierunek studiów

Inżynieria medyczna studia - kierunek studiów

Nowoczesna działalność inżynierska w medycynie to obecnie branża, która nieustannie…

Inżynieria medyczna studia - kierunek studiów

Nowoczesna działalność inżynierska w medycynie to obecnie branża, która nieustannie się rozwija. Dlatego też tak wysokie jest zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Dzięki kierunkowi Inżynieria medyczna może zostać jednym z nich! Dodatkowo warto zauważyć, że ciągłe doposażanie placówek medycznych w specjalistyczny sprzęt oraz obowiązek informatyzacji służby zdrowia to czynniki sprzyjające kształceniu w tym zakresie. Jeżeli zatem chciałbyś przyczynić się do unowocześnienia współczesnej medycyny to Inżynieria medyczna może być kierunkiem dla Ciebie! Inżynieria medyczna to kierunek łączący inżynierię oraz medycynę. W ramach studiów nauczysz obsługiwać się zinformatyzowaną aparaturę medyczną czy zdobędziesz wiedzę z zakresu technik stosowanych w warunkach kontaktu urządzeń mechanicznych z żywym organizmem.

Czytaj więcej: Inżynieria medyczna studia - kierunek studiów

Kierunek lekarski studia - kierunek studiów

Jeżeli należysz do osób, które nie wyobrażają sobie innej ścieżki kariery…

Kierunek lekarski studia - kierunek studiów

Jeżeli należysz do osób, które nie wyobrażają sobie innej ścieżki kariery zawodowej niż pomoc innym to kierunek lekarski powinien być dla Ciebie odpowiednim wyborem. Zawód lekarza, to praca nie tyle prestiżowa, co zwyczajnie niezwykle odpowiedzialna i ważna dla poprawnego funkcjonowania całego społeczeństwa. W ideę kierunku lekarskiego wpisują się nadal aktualne słowa Leonardo Da Vinci: „Doktorzy, którzy zajmują się chorymi, powinni koniecznie zrozumieć, czym jest człowiek, czym jest życie i czym jest zdrowie, i w jaki sposób równowaga i harmonia tych elementów je podtrzymuje". Tym właśnie zajmiesz się podczas studiów lekarskich, które w pełni przygotują Cię do wykonywania tego zawodu. Jeżeli zatem czujesz powołanie, a Twoją mocną stroną jest biologia oraz chemia to jest to kierunek dla Ciebie!

Czytaj więcej: Kierunek lekarski studia - kierunek studiów

Kierunek lekarsko - dentystyczny studia - kierunek studiów

Kierunek lekarsko - dentystyczny, zwany także stomatologią, to jest z najbardziej popularnych…

Kierunek lekarsko - dentystyczny studia - kierunek studiów

Kierunek lekarsko - dentystyczny, zwany także stomatologią, to jest z najbardziej popularnych i najchętniej wybieranych kierunków w Polsce. Dobry dentysta to osoba, która musi umieć postępować z pacjentami oraz nieustannie się doszkalać i być na bieżąco z wszystkimi najnowszymi technologiami stosowanymi w zakresie medycyny. Chcesz mieć realny wpływ na stan zdrowia społeczeństwa i czujesz, że Twoim powołaniem jest pomoc innym? Jeżeli tak to Kierunek lekarsko - dentystyczny może być świetnym początkiem Twojej kariery zawodowej w tej dziedzinie. Kierunek lekarsko - dentystyczny to studia trwające pięć lat i zakończone Lekarsko - Dentystycznym Egzaminem Państwowym. Każdy egzamin składa się z części praktycznej, pisemnej i ustnej.

Czytaj więcej: Kierunek lekarsko - dentystyczny studia - kierunek studiów

Kosmetologia studia - kierunek studiów

Kult piękna sprawia, że dziedzina kosmetologii ciągle się rozwija. Pojawiają się nowoczesne…

Kosmetologia studia - kierunek studiów

Kult piękna sprawia, że dziedzina kosmetologii ciągle się rozwija. Pojawiają się nowoczesne technologie, a zabiegi pielęgnacyjne skóry są wykonywane przez coraz większą ilość osób. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie. Kosmetologia wychodzi zatem naprzeciw wymaganiom współczesnego rynku. Jeżeli zatem chciałbyś pracować w gabinecie kosmetycznym to jest to kierunek dla Ciebie! Kosmetologia to nauka zajmująca się profilaktyką chorób skóry oraz jej pielegnacją, dzięki której można załagodzić efekty starzenia się. Wiedza w tej dziedzinie obejmuje podstawy medycyny (fizjologię, biologię czy chemię kosmetyczną) oraz zakres wiedzy specjalistycznej: dermatologia, medycyna estetyczn, alergologia. 

Czytaj więcej: Kosmetologia studia - kierunek studiów

Logopedia studia - kierunek studiów

Logopeda to osoba zajmująca się zaburzeniami mowy oraz jej profilaktyką, a także stymulacją…

Logopedia studia - kierunek studiów

Logopeda to osoba zajmująca się zaburzeniami mowy oraz jej profilaktyką, a także stymulacją jej odpowiedniego rozwoju. Pierwsze nieprawidłowości pojawiają się już w wieku przedszkolnym, dlatego tak ważna jest profilaktyka. Dzięki studiom na kierunku Logopedia będziesz mógł dołączyć do grona osób odpowiedzialnych za wspomaganie rozwoju kompetencji językowych! Jeżeli zatem posiadasz dobrą wymowę i chciałbyś zająć się tym aspektem zawodowo to Logopedia może być kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logopedia? Logopedia to studia łączące wiedzę z dziedzin: językoznawstwa, foniatrii, neurologii, audiologii, ortodoncji, anatomii, fizjologii, psychologii i pedagogiki.

Czytaj więcej: Logopedia studia - kierunek studiów

Logopedia ogólna i kliniczna studia - kierunek studiów

Interesujesz się wadami wymowy wśród społeczeństwa i chciałbyś mieć wpływ na…

Logopedia ogólna i kliniczna studia - kierunek studiów

Interesujesz się wadami wymowy wśród społeczeństwa i chciałbyś mieć wpływ na poprawę zaburzeń mowy lub zająć się jej profilaktyką? W ramach studiów będziesz mieć do wyboru wiele specjalności, dlatego jeżeli chciałbyś zająć się tym medycznym aspektem w przyszłości to Logopedia ogólna oraz kliniczna może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logopedia ogólna i kliniczna? Studia łączą szeroką wiedzę teoretyczną z ciekawymi praktyczkami oraz ćwiczeniami. Pozwoli Ci to na prowadzenie terapii takich zaburzeń mowy jak: zaburzenia na tle autyzmu, zespołu Downa, mózgowego porażenia dziecięcego oraz korekty wymowy, emisji głosu, dykcji i artykulacji.

Czytaj więcej: Logopedia ogólna i kliniczna studia - kierunek studiów

Logopedia z fonoaudiologią studia - kierunek studiów

Obecna logopedia to interdyscyplinarna dziedzina, która nieustannie się…

Logopedia z fonoaudiologią studia - kierunek studiów

Obecna logopedia to interdyscyplinarna dziedzina, która nieustannie się rozwija, a ponadto postęp badań naukowych nad zaburzeniami mowy związany z rozwojem wiedzy nad komunikacją społeczną, rozwojem neurobiologii i dyscyplin medycznych jest ogromny. Jeżeli zatem interesujesz się tą tematyką to Logopedia z fonoaudiologią może być początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku Logopedia z fonoaudiologią? Będzie to wiedza z zakresu biologicznych, społecznych i psychicznych uwarunkowań mowy, ontogenezy języka, mechanizmów i rodzajów zaburzeń zachowań językowych u dzieci, młodzieży i dorosłych, metodyki przełamywania zaburzeń mowy.

Czytaj więcej: Logopedia z fonoaudiologią studia - kierunek studiów

Neurobiologia studia - kierunek studiów

Układ nerwowy ludzi i zwierząt jest jedną z najbardziej złożonych i skomplikowanych części…

Neurobiologia studia - kierunek studiów

Układ nerwowy ludzi i zwierząt jest jedną z najbardziej złożonych i skomplikowanych części organizmu. Kontroluje zachowania naszego organizmu, odpowiada za wszelkie bodźce i steruje pracą innych narządów. Nauka, jedna z najszybciej rozwijających się na świecie, która zajmuje się badaniami na tym polu to właśnie neurologia. Obejmuje ona wiele badań, które dotyczą struktury, funkcji, a także rozwoju ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego człowieka i zwierząt - zarówno w warunkach fizjologicznych jak i patologicznych. Jest to zatem nauka interyscyplinarna, ponieważ łączy w sobie różne dziedziny, poczynając od podstawowej biologii, poprzez biochemię, farmakologię, kończąc na anatomii czy psychologii. Najtrudniejszym i zarazem najciekawszym zagadnieniem jest badanie mózgu ludzkiego, który jest nabradziej skomplikowanym obiektem Wszechświata.

Czytaj więcej: Neurobiologia studia - kierunek studiów

Optometria studia - kierunek studiów

Optometria… Zapytasz pewnie: a czym to się różni od optyki? Sama optyka jest…

Optometria studia - kierunek studiów

Optometria… Zapytasz pewnie: a czym to się różni od optyki? Sama optyka jest działem fizyki zajmującym się badaniem natury światła, jego emisją, prawami jakimi się rządzi, jak oddziałuje z materią oraz jak przez owe materie jest pochłaniane. Niegdyś optyka zajmowała się badaniem jedynie światła rejestrowalnego przez oko ludzkie, natomiast wraz z upływem lat i rozwojem technologii bada również promieniowanie elektromagnetyczne - ultrafiolet i podczerwień, które nazywane są światłem niewidzialnym. Optometria natomiast jest dziedziną wiedzy stosowanej, co znaczy, że zajmuje się samym procesem widzenia oraz jego ochroną, usprawnianiem i rozwojem.

Czytaj więcej: Optometria studia - kierunek studiów

Optyka okularowa z elementami optometrii studia - kierunek studiów

Natrafiasz na stronie uczelni na kierunek studiów o nazwie optyka okularowa z elementami…

Optyka okularowa z elementami optometrii studia - kierunek studiów

Natrafiasz na stronie uczelni na kierunek studiów o nazwie optyka okularowa z elementami optometrii… Zapytasz pewnie: a czym on się różni od optyki? Sama optyka jest działem fizyki zajmującym się badaniem natury światła, jego emisją, prawami jakimi się rządzi, jak oddziałuje z materią oraz jak przez owe materie jest pochłaniane. Niegdyś optyka zajmowała się badaniem jedynie światła rejestrowalnego przez oko ludzkie, natomiast wraz z upływem lat i rozwojem technologii bada również promieniowanie elektromagnetyczne - ultrafiolet i podczerwień, które nazywane są światłem niewidzialnym. Optyka okularowa z elementami optometrii zaś jest dziedziną wiedzy stosowanej, co znaczy, że zajmuje się samym procesem widzenia oraz jego ochroną, usprawnianiem i rozwojem.

Czytaj więcej: Optyka okularowa z elementami optometrii studia - kierunek studiów

Pielęgniarstwo studia - kierunek studiów

Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia pielęgniarstwo zajmuje się promowaniem…

Pielęgniarstwo studia - kierunek studiów

Według definicji Światowej Organizacji Zdrowia pielęgniarstwo zajmuje się promowaniem zdrowia, prowadzeniem działań profilaktycznych, działań wychowawczych, terapeutycznych, rehabilitacyjnych i opiekuńczych. Do wykonywania tego trudnego zawodu niezbędna jest nie tylko szeroko pojęta wiedza z zakresu medycyny, ale także wrażliwość oraz umiejętności interpersonalne. Jeżeli zatem czujesz, że Twoim powołaniem jest pomoc innym to pielęgniarstwo może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku pielęgniarstwo? Rozwój pielęgniarstwa sprawia, że absolwenci tego kierunku posiadają nie tylko szeroko pojętą wiedzę medyczną, ale także umiejętność obsługi skomplikowanej, nowoczesnej aparatury medycznej.

Czytaj więcej: Pielęgniarstwo studia - kierunek studiów

Pielęgniarstwo pomostowe studia - kierunek studiów

Dzięki globalizacji możliwe jest podjęcie pracy w wielu krajach Unii Europejskiej. Dlatego…

Pielęgniarstwo pomostowe studia - kierunek studiów

Dzięki globalizacji możliwe jest podjęcie pracy w wielu krajach Unii Europejskiej. Dlatego zostały stworzone studia na kierunku pielęgniarstwo pomostowe, które mają na celu zrównaniu kwalifikacji zawodowych polskich pielęgniarek i położnych z tymi uznawanymi w krajach Unii Europejskiej. Co więcej, zapotrzebowanie społeczne na profesjonalne usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne nieustannie rośnie. Jeżeli zatem Twoim powołaniem jest pomoc innym to pielęgniarstwo pomostowe może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku pielęgniarstwo pomostowe? Kierunek jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Czytaj więcej: Pielęgniarstwo pomostowe studia - kierunek studiów

Położnictwo studia - kierunek studiów

Położna to zawód o wspaniałej tradycji, ale także niezwykle wymagający, co oznacza…

Położnictwo studia - kierunek studiów

Położna to zawód o wspaniałej tradycji, ale także niezwykle wymagający, co oznacza ustawiczne kształcenia oraz podnoszenie swoich umiejętności zawodowych. Co więcej, istotne są w tym przypadku także kompetencje interpersonalne, dzięki którym położna jest w stanie nawiązać nić zaufania z pacjentkami. Nie jest to zatem praca łatwa, ale na pewno dająca dużo satysfakcji. Jeżeli zatem Twoim powołaniem jest pomoc innym to położnictwo może być świetnym kierunkiem dla Ciebie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku położnictwo? Studia kształcą w zakresie przedmiotów podstawowych odnoszących się do ogólnej wiedzy medycznej z zakresu, między innymi: anatomii, fizjologii, embriologii, genetyki, badań fizykalnych, psychologii, socjologii czy pedagogiki.

Czytaj więcej: Położnictwo studia - kierunek studiów

Protetyka słuchu studia - kierunek studiów

Obecnie ponad trzydzieści procent osób w Polsce jest dotkniętych niedosłuchem, co…

Protetyka słuchu studia - kierunek studiów

Obecnie ponad trzydzieści procent osób w Polsce jest dotkniętych niedosłuchem, co wytworzyło potrzebę wykształcenia spejalistów w zakresie protetyki słuchu. Rolą protetyka jest dobiór odpowiedniego aparatu oraz objęcia pacjenta opieką akustyczną do czego konieczna jest wiedza medyczna dotycząca procesu słyszenia. Jeżeli zatem myślisz o podjęciu pracy w tej branży to protetyka słuchu może być świetnym początkiem Twojej przyszłej kariery zawodowej w tej dziedzinie! Czego nauczysz się w ramach studiów na kierunku protetyka słuchu? Studia kształcą w zakresie wiedzy medycznej dotyczącej takich dziedzin jak: audiologia, audiometria mowy, topodiagnostyka procesu słyszenia czy dopasowywanie aparatów.

Czytaj więcej: Protetyka słuchu studia - kierunek studiów

Ratownictwo medyczne studia - kierunek studiów

Ludzkie życie ma wielką wartość - niektórzy zdają sobie z tego sprawę bardziej,…

Ratownictwo medyczne studia - kierunek studiów

Ludzkie życie ma wielką wartość - niektórzy zdają sobie z tego sprawę bardziej, niektórzy mniej. Zazwyczaj ci, którzy o nie dbają chcą uświadamiać innych, jak ważne jest zdrowie, chcą być pomocnymi. Ratownictwo medyczne jest szlachetną profesją dla ludzi z pasją i zacięciem. Osoba zainteresowana poświęceniem się temu zawodowi powinna postawić sobie jasne i konkretne cele, być zdecydowanym w pełni na podjęcie studiów na kierunku ratownictwo medyczne oraz mieć świadomość z czym się one wiążą. Jeśli marzysz o dostaniu się na takie studia w szkole powinieneś przykładać się do takich przedmiotów jak biologia, chemia czy fizyka, ponieważ wysoki wynik z egzaminu maturalnego może zagwarantować Ci miejsce wśród studentow ratownictwa medycznego oraz - gdy zostaniesz przyjęty - ułatwi Ci dalszą naukę.

Czytaj więcej: Ratownictwo medyczne studia - kierunek studiów

Techniki dentystyczne studia - kierunek studiów

Obecnie jednym z ciekawszych zawodów medycznych jest praca technika dentystycznego.…

Techniki dentystyczne studia - kierunek studiów

Obecnie jednym z ciekawszych zawodów medycznych jest praca technika dentystycznego. Umożliwia ona wykonywania robót techniczno-dentystycznych. Jest to na przykład przygotowywanie oraz obróbka protez w pracowni protetycznej. Kierunek stawia na połączenie wiedzy z zakresu nauk medycznych, a także umiejętności praktycznych, dlatego aplikujący na studia powinien być osobą posiadającą zdolności manualne oraz plastyczne. Jeżeli zatem wpisujesz się w powyższy opis to techniki dentystyczne mogą być świetnym kierunkiem dla Ciebie!

Czytaj więcej: Techniki dentystyczne studia - kierunek studiów

Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym studia - kierunek studiów

Na początku należy zaznaczyć, że możesz wybrać jedną z dwóch specjalności realizowanych…

Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym studia - kierunek studiów

Na początku należy zaznaczyć, że możesz wybrać jedną z dwóch specjalności realizowanych w ramach tego kierunku. O jakich specjalizacjach dokładnie mowa? Pierwsza z nich to Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym, natomiast druga to Zdrowie środowiskowe i profilaktyka chorób środowiskowozależnych. Uczęszczając na zajęcia poznasz anatomię i fizjologię człowieka, dowiesz się w jaki sposób można zapobiegać przewlekłym chorobom oraz zdobędziesz wiadomości z obszaru ochrony środowiska. Dodatkowo nauczysz się udzielać pierwszej pomocy medycznej. Co jeszcze Cię czeka? Będziesz miał możliwość uczestniczenia w zajęciach z psychologii, które pomogą przy tworzeniu programów profilaktycznych. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności prowadzanie rozmów z pacjentami.

Czytaj więcej: Zarządzanie ryzykiem zdrowotnym studia - kierunek studiów

Zdrowie publiczne studia - kierunek studiów

Wiele uczelni w Polsce umożliwia studiowanie tego kierunku, dlatego program oraz wybór…

Zdrowie publiczne studia - kierunek studiów

Wiele uczelni w Polsce umożliwia studiowanie tego kierunku, dlatego program oraz wybór specjalności jest indywidualny dla każdego uniwersytetu. Jednak mimo tych różnic, możesz spodziewać się, że na zajęciach zdobędziesz wiedzę dotyczącą ochrony zdrowia, rozpoznawania czynników środowiskowych, społecznych, demograficznych oraz także psychologicznych, które wpływają na stan naszego zdrowia. Zapoznasz się również z zasadami opracowywania programów profilaktycznych, jak również zostaną zaprezentowane wiadomości z obszaru nauk ekonomicznych.

Czytaj więcej: Zdrowie publiczne studia - kierunek studiów

Zdrowie publiczne, specjalność: higiena dentystyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się jako student tego kierunku? Przede wszystkim poznasz anatomię i fizjologię…

Zdrowie publiczne, specjalność: higiena dentystyczna studia - kierunek studiów

Czego nauczysz się jako student tego kierunku? Przede wszystkim poznasz anatomię i fizjologię człowieka, budowę narządu żucia oraz fazy jego rozwoju, jak również nie zabraknie czasu na opanowanie problematyki występującej patologii jamy ustnej. Na zajęciach zdobędziesz wiedzę z zakresu ortodoncji, farmakologii stosowanej w stomatologii oraz dowiesz się jakie materiały najczęściej stosowane są w leczeniu uzębienia. Oprócz typowych medycznych przedmiotów, w planie znajdują się zajęcia skupiające się na psychologicznych aspektach pracy higienisty dentystycznego np. budowanie kontaktu z pacjentem. Będziesz mógł także zdobyć przydatne kompetencje dotyczące prowadzenia działań profilaktycznych oraz promocji zdrowia.

 

Czytaj więcej: Zdrowie publiczne, specjalność: higiena dentystyczna studia - kierunek studiów

Zdrowie środowiskowe studia - kierunek studiów

Kierunek Zdrowie środowiskowe łączy w sobie wiedzę z nauk medycznych, przyrodniczych,…

Zdrowie środowiskowe studia - kierunek studiów

Kierunek Zdrowie środowiskowe łączy w sobie wiedzę z nauk medycznych, przyrodniczych, prawa oraz zarządzania. A czego dokładnie będziesz mógł się nauczyć w trakcie studiów? Uczęszczając na zajęcia zdobędziesz podstawową wiedzę z obszaru ekologii, biochemii oraz toksykologii. Oprócz tego rozwiniesz umiejętności związane z identyfikacją czynników szkodliwych występujących w środowisku oraz poznasz metody ich eliminacji. Co jeszcze Cię czeka? W ramach studiów zostaną zrealizowane tematy dotyczące ochrony środowiska, systemów kontroli oraz współczesnych problemów, które stanowią największe wyzwania dla tej nauki. Oprócz tego nauczysz się przeprowadzać analizy danych biometrycznych oraz udzielać pierwszej pomocy medycznej.

 

Czytaj więcej: Zdrowie środowiskowe studia - kierunek studiów

Komentarze (3)