Terminy rekrutacji na studia Drzwi otwarte na uczelniach Terminy matury Terminy egzaminu ósmoklasisty
Studia na administrowaniu ruchem lotniczym stworzone zostały z myślą o rosnącej potrzebie zatrudniania pracowników, wyróżniających się specjalistyczną wiedzą w zakresie administracji lotnictwa cywilnego. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu absolwenci tej ścieżki kształcenia mogą podjąć pracę w środowiskach związanych np. z organizacją i koordynowaniem lotnictwa cywilnego krajowego lub europejskiego.
W programie znajdują się przedmioty takie jak chociażby: ubezpieczenia lotnicze, pomoc publiczna w lotnictwie cywilnym, ubezpieczenia lotnicze.
Studenci administrowania ruchem lotniczym w trakcie nauki zdobywają wiedzę oraz umiejętności, które niezbędne są także do założenia własnej działalności gospodarczej lub prowadzenia działań doradczych lub związanych z kontrolą w zakresie jakości i bezpieczeństwa usług żeglugi powietrznej.
Program studiów na ścieżce administrowanie ruchem lotniczym stworzony został we współpracy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej. Studenci poznają m.in.: strukturę i organizację lotnictwa cywilnego; sposoby jego finansowania; regulacje prawne dotyczące żeglugi powietrznej; zasady bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.
Interdyscyplinarny charakter tej ścieżki kształcenia pozwala studentom zdobyć wiedzę z zakresu takich dziedzin jak np.: prawo, ekonomia, bezpieczeństwo wewnętrzne czy finanse i rachunkowość. Absolwenci administrowania ruchem lotniczym wyróżniają się uniwersalnymi umiejętnościami komunikacyjnymi oraz zdolnościami analitycznymi.
W programie studiów na administrowaniu ruchem lotniczym znajdziesz takie przedmioty, jak np.:
Studia w Warszawie, które związane są z tą ścieżką kształcenia, przygotowują absolwentów do podjęcia pracy na stanowiskach, które wymagają znajomości m.in.: przepisów stosowanych w administracji lotnictwa cywilnego; sposobów finansowania lotnictwa cywilnego; zasad bezpieczeństwa ruchu lotniczego.
Absolwenci administrowania ruchem lotniczym mają wiedzę oraz umiejętności, które niezbędne są do pełnienia funkcji np. kierowniczych, doradczych lub organizacyjnych w organach administracji lotnictwa cywilnego. Osoby, które ukończyły tę ścieżkę kształcenia, chętnie zatrudniani są nie tylko na polskim, ale i międzynarodowym rynku gospodarczym.
Absolwent administrowania ruchem lotniczym może szukać zatrudnienia m.in. w:
Administrowanie ruchem lotniczym to ścieżka kształcenia, którą w Warszawie można studiować w ramach kierunku administracja.
Uczelnie w Warszawie oferują studentom administracji możliwość zdobycia cennym umiejętności organizacyjnych, komunikacyjnych, informatycznych lub zarządczych, przydatnych na takich stanowiskach jak m.in.: menedżer, doradca, księgowy, urzędnik, polityk lub właściciel działalności gospodarczej. Studia na tym kierunku poświęcone są w szczególności zagadnieniom z zakresu np. prawa, socjologii, etyki, ekonomii, bankowości, finansów i rachunkowości, marketingu czy bezpieczeństwa wewnętrznego.
Studenci administracji uczą się m.in.: tworzenia raportów i sprawozdań; analizowania zjawisk społeczno-gospodarczych; zdobywania i przechowywania informacji; budowania wizerunku firmy; zarządzania informacją, finansami lub zasobami ludzkimi; przeprowadzania kontroli jakości i bezpieczeństwa; egzekwowania prawa administracyjnego.
Dowiedz się więcej: administracja studia w Warszawie
Zobacz także: