Choć może wydać się to nieco zaskakujące, to ogromny wpływ na wygląd edukacji w ramach studiów na kierunku Finanse i rachunkowość, będzie miał sam zainteresowany ich podjęciem. Poprzez umożliwienie dwojakiego podjęcia większości kierunków, studenci mogą zorganizować swój czas w najbardziej dogodny i komfortowy dla nich sposób. Studiowanie w trybie stacjonarnym wybiera zwykle znaczna większość przyszłych kandydatów. Niezaprzeczalny komfort wynikający z sukcesywnego pogłębiania własnych kompetencji podczas codziennej nauki jest jedną z największych zalet tego trybu.
Drugim wariantem są studia w trybie niestacjonarnym, zwanym również zaocznym. W tym przypadku studenci stają przed wymagającym zadaniem nauki w trybie weekendowym, której charakter zobowiąże ich do zgłębiania bardzo dużej porcji materiału we względnie niedługim czasie. Wybierając ten tryb musisz pamiętać o obowiązku opłacania każdego semestru edukacji.
Pojęcie „finansista” jest terminem niezwykle złożonym i odnosi się do osób podejmujących różne działania, związane bezpośrednio z wykonywaniem wszelakich operacji na kapitale. Analitycy finansowi, księgowi, ekonomiści, bankowcy oraz właściciele dobrze prosperujących działalności gospodarczych muszą znać od podszewki funkcjonowanie aparatu finansowego, który reguluje funkcjonowanie współczesnej gospodarki. Z tego względu studia na kierunku Finanse i rachunkowość są niezwykle potrzebne – bowiem kształcą każdego roku szereg osób, których głównym zadaniem jest zadbanie o prawidłowości w obrębie wszelkich operacji finansowych.
1. Czego się nauczysz na studiach
Finanse i rachunkowość powstały w celu wykwalifikowania grona kompetentnych specjalistów, których głównym zadaniem będzie podjęcie pieczy nad wszelkimi analizami finansowymi, dokonywaniem operacji na pieniądzach oraz rozliczaniem kwestii finansowych z klientami indywidualnymi.
W programie studiów na kierunku finanse i rachunkowość znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
ekonometria,
-
statystyka,
-
makroekonomia,
-
mikroekonomia,
-
matematyka,
-
finanse przedsiębiorstwa.
2. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku finanse i rachunkowość możemy podzielić na:
1. Poziom studiów:
2. Forma:
Studia na kierunku finanse i rachunkowość w Gorzowie Wielkopolskim realizowane są zarówno w ramach pierwszego i drugiego stopnia. Pierwszy stopień to studia licencjackie, które trwają trzy lata. Drugi stopień to natomiast studia magisterskie, trwające dwa lata.
Uczelnie w Gorzowie Wielkopolskim umożliwiają kształcenie zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym. To od Ciebie zależy, w jaki sposób chcesz studiować. Studia dzienne realizowane są od poniedziałku do piątku, natomiast studia niestacjonarne w trybie zaocznym odbywają się zazwyczaj w weekendy od piątku/soboty do niedzieli, z kolei studia niestacjonarne w trybie wieczorowym odbywają się od poniedziałku do piątku.
Studia stacjonarne w uczelniach publicznych są bezpłatne natomiast w uczelniach niepublicznych tryb stacjonarny i niestacjonarny zazwyczaj jest odpłatny.
3. Dla kogo te studia
Aplikacja na Finanse i rachunkowość, podobnie jak w przypadku innego, dowolnie wybranego kierunku studiów, powinna zostać poprzedzona refleksjami na temat dopasowania własnych zainteresowań i predyspozycji do specyfiki danego kierunku. Marząc o rozpoczęciu opisywanego kierunku, warto zastanowić się, czy rozliczanie PITu, szeroko rozumiana księgowość, a więc spędzanie dużej ilości czasu na porządkowaniu dokumentów oraz wykonywanie skomplikowanych obliczeń matematycznych to coś, z czym chciałbyś związać swoją przyszłość. Uzyskawszy pewność, bez wahania aplikuj na Finanse i rachunkowość w Gorzowie Wielkopolskim.
4. Program studiów
Przedmioty wykładane na Finansach i rachunkowości zostały stworzone w taki sposób, aby każdy przyszły absolwent posiadł zarówno szeroką wiedzę teoretyczną, jak i konkretne umiejętności praktyczne, dzięki którym możliwe będzie podjęcie pracy w placówkach o różnorodnym charakterze. Jako że opisywany kierunek nosi miano interdyscyplinarnego, a więc korzysta z dorobku takich dziedzin nauki, jak matematyka, ekonomia oraz prawo, jako kandydat staniesz przed zadaniem zgłębienia materiału z pogranicza każdej tej dziedziny. Studenci stają się ekspertami w analizowaniu statystyk opisujących rynek gospodarczy, znają zasady działania instytucji kredytowych, potrafią prowadzić ewidencję księgową i sporządzać sprawozdania finansowe.