Andrzej Majewski stwierdził: „Najpotężniejszą siłą we wszechświecie jest siła woli”. Jeśli pacjenci tej siły woli nie posiadają, fizjoterapeuci nie będą w stanie dokonać cudu. Fizjoterapia polega na pracy zespołowej, ale oczywiście bardzo ważne są także interdyscyplinarne wykształcenie medyczne i umiejętności manualne, które pomagają pokonywać fizyczne trudności osób, które doświadczają urazów i chorób.
Idealni kandydaci na studia medyczne w zakresie fizjoterapii nie mogą mieć trudności z nauką przedmiotów ścisłych. Zainteresowani kierunkiem powinni odznaczać się dobrą sprawnością fizyczną, która z pewnością ułatwi pracę w zakresie fizjoterapii. Jeśli masz predyspozycje manualne, odznaczasz się komunikatywnością, cierpliwością i empatią, kierunek fizjoterapia w Łodzi jest właśnie dla Ciebie.
Typ i tryb studiów
Studia na kierunku administracja możemy podzielić na:
1. Typ:
-
Studia II stopnia (magisterskie)
-
Studia jednolite magisterskie
-
Studia podyplomowe
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
Program studiów i przedmioty
Program kształcenia opiera się na naukach ścisłych, zwłaszcza biologii, chemii czy fizyce. W siatce zajęć znajdziesz takie przedmioty jak na przykład: ekonomia i systemy ochrony zdrowia, historia rehabilitacji, biologia medyczna, kinezjologia, terapia manualna, metody specjalne fizjoterapii, elementy treningu aerobowego, fizjoterapia u dzieci upośledzonych umysłowo, masaż w odnowie biologicznej i SPA, medyczny trening terapeutyczny, dydaktyka fizjoterapii, kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu, farmakologia w fizjoterapii i wiele innych.
W programie studiów na kierunku fizjoterapia znajdziesz takie przedmioty jak np.:
-
dydaktyka fizjoterapii,
-
ekonomia i systemy ochrony zdrowia,
-
historia rehabilitacji,
-
fizjoterapia ogólna,
-
kształcenie ruchowe i metodyka nauczania ruchu,
-
farmakologia w fizjoterapii,
-
medyczny trening terapeutyczny,
-
kinezyterapia,
-
terapia manualna,
-
fizjoprofilaktyka i promocja zdrowia,
-
masaż w odnowie biologicznej i SPA,
-
rekreacja ruchowa osób starszych,
-
fizjoterapia dla kobiet w ciąży
-
i wiele innych.
W zależności od wybranej uczelni studenci mają okazję rozwijać się w ramach dodatkowych kursów z masażu, fizykoterapii, sportowych dyscyplin paraolimpijskich, terapii manualnej, hipoterapii i dogoterapii, fizjoterapii w sporcie wyczynowym, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Oferty kursowe i specjalizacyjne warto śledzić na stronach internetowych uczelni w Łodzi, ponieważ są one zmienne i zależą od zainteresowań studentów.
Studenci zdobywają gruntowne wykształcenie o podłożu interdyscyplinarnym, ponieważ kształcą się w zakresie fizjologii, neurobiologii, pedagogiki rehabilitacyjnej, higieny, fizykoterapii i masażu, kinezyterapii, biologii, podstaw wychowania zdrowotnego. Zdobywają niezbędne umiejętności, które umożliwiają im przeprowadzenie zabiegów kinezyterapeutycznych i zabiegów fizykoterapeutycznych (m.in. światłolecznictwa, laseroterapii, wodolecznictwa, elektroterapii i magnetoterapii) w ramach ortopedii, pediatrii, neurologii, reumatologii, kardiologii, ginekologii i położnictwa.
Jakie są ceny studiów na kierunku fizjoterapia w Łodzi
Studia niestacjonarne są studiami płatnymi. Warto zaznaczyć, że ceny semestralne, roczne czy te obejmujące cały zakres kształcenia są zróżnicowane i indywidualnie ustalane przez uczelnie w Łodzi. Czesne za rok studiów możesz opłacić jednorazowo, realizować w ratach miesięcznych lub w wysokości dwóch rat semestralnych.
Studia medyczne są stosunkowo drogie, ale wszystko zależy od wybranego kierunku, dlatego warto zapoznać się ze szczegółowym cennikiem, który zawiera informacje odnoszące się do wysokości czesnego, opłat ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek. Wszelkie informacje znajdziesz na stronach internetowych uczelni w Łodzi.
Fizjoterapia w Łodzi - ceny:
-
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi – od 6240 zł
*Ceny za pierwszy rok studiów niestacjonarnych (rekrutacja 2024/2025). Szczegółowe informacje odnoszące się do wysokości opłat za studia, płatności ratalnych, opłat rekrutacyjnych, a także ewentualnych promocji i zniżek znajdziesz na stronach internetowych uczelni.
Gdzie studiować
Kierunki studiów niestacjonarnych w Łodzi takie jak fizjoterapia możesz realizować przede wszystkim w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu w Łodzi, w Społecznej Akademii Nauk, w Wyższej Szkole Informatyki i Umiejętności. Uczelnie w Łodzi pragną zapewnić najwyższy poziom kształcenia zarówno na studiach stacjonarnych, jak i niestacjonarnych.
Uczelnie na których można studiować kierunek fizjoterapia niestacjonarnie w Łodzi
czytaj dalej uczelnie w Łodzi
Limity miejsc
Na poszczególnych kierunkach studiów obowiązuje limit miejsc – uczelnie przyjmują ograniczoną liczbę kandydatów, selekcjonując przyszłych studentów na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego, w ramach którego tworzona jest lista rankingowa.
Kiedy wyniki rekrutacji
Wyniki rekrutacji publikowane są w prywatnych profilach kandydatów w systemie rekrutacyjnym. Uczelnie przekazują informacje dotyczące postępowania kwalifikacyjnego w indywidualnie ustalonym terminie, który różnić się może w zależności od podjętej przez daną szkołę wyższą decyzji.
*I tura rekrutacji, studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)
Dowiedz się więcej wyniki rekrutacji na studia
Jak złożyć dokumenty rekrutacyjne
Preferowana forma dostarczenia dokumentów rekrutacyjnych może być inna w poszczególnych szkołach wyższych – przed doręczeniem dokumentacji należy zapoznać się z zasadami rekrutacji w wybranej uczelni. Zakwalifikowani kandydaci mogą najczęściej składać dokumenty osobiście, bezpośrednio w siedzibie danej uczelni, po wcześniejszym umówieniu spotkania.
Kiedy składamy dokumenty na studia
Dokumenty rekrutacyjne można złożyć do siedziby wybranej uczelni najczęściej tuż po ogłoszeniu wyników rekrutacji. Zakwalifikowani na studia kandydaci mają zazwyczaj tylko kilka dni na dopełnienie wszystkich niezbędnych formalności.
Kandydaci na kierunek fizjoterapia w Łodzi powinni również dostarczyć do uczelni zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki. Spóźnienie lub niespełnienie któregokolwiek z wymogów wynikających z zasad rekrutacji może skutkować skreśleniem kandydata z listy osób, które dostały się na studia.
Dowiedz się więcej terminy składania dokumentów na studia
* Studia niestacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie (rekrutacja 2024/2025)