Informatyka i ekonometria to kierunek studiów oferowany przez szkoły wyższe w Gdańsku. Studenci tego kierunku mogą zdobyć nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności praktyczne, np. poprzez praktyki zawodowe, zajęć ćwiczeniowych czy laboratoryjnych.
Kierunki studiów w Gdańsku takie jak Informatyka i ekonometria dają studentom możliwość wyboru specjalności, przez co mogą oni uczestniczyć w zajęciach zgodnych z ich zainteresowaniami i przyszłymi planami zawodowymi.
1. Typ i tryb studiów:
Studia na kierunku Informatyka i ekonometria możemy podzielić na:
1. Typ
-
Studia I stopnia (licencjackie)
-
Studia II stopnia (magisterskie)
2. Tryb:
-
studia stacjonarne
-
studia niestacjonarne
2. Zdobywana wiedza i umiejętności
Kierunki studiów takie jak Informatyka i ekonometria umożliwiają studentom zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie m.in. ekonomii i finansów, zarządzania i jakości czy funkcjonowania współczesnej gospodarki w mikro- i makroskali. Program studiów zakłada też, że studenci zdobędą wiedzę z zakresu ekonometrii, statystyki, matematyki finansowej, badań operacyjnych czy informatyki.
Studenci kierunku Informatyka i ekonometria mogą też np. zdobyć umiejętności analizy, prognozowania i symulacji procesów ekonomicznych, tworzenia i użytkowania baz danych czy projektowania systemów informatycznych. Mogą zapoznać się z zagadnieniami z zakresu sieci komputerowych, metod organizacji badań czy identyfikacji i pomiaru prawidłowości w zjawiskach masowych.
W zależności od wybranej specjalności, studenci mają również możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania wartością przedsiębiorstwa, modelowania procesów finansowych i diagnozowania koniunktury gospodarczej czy zdobyć umiejętności z zakresu komunikacji w biznesie i autoprezentacji, technologii Internetu Rzeczy, aplikacji informatycznych w biznesie oraz wersjonowania aplikacji.
Przykładowe przedmioty oferowane przez uczelnie w Gdańsku na kierunku Informatyka i ekonometria: bezpieczeństwo serwerów i systemów sieciowych, oprogramowanie symulacji komputerowych, modelowanie procesu produkcyjnego.